Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як студенти ставляться до вибору професії та де планують працювати

24.10.22 Новини 3 хв читання

Другий рік поспіль ІТ-компанія Genesis проводить опитування серед українських студентів, щоб зрозуміти ставлення молоді до освіти та майбутньої роботи. Ділимося результатами дослідження.

Оцінка актуальності свого напряму навчання


8 з 10 опитаних студентів вважають, що опановують актуальну професію, попри війну. Найбільше у цьому впевнені ті, хто вивчає соціальні (92%) та технічні науки (90%). 67% респондентів планують будувати кар’єру за спеціальністю. А ті студенти, які вважають свої спеціальності менш перспективними, готові перевчитися. Найпопулярніші напрями для зміни професії — розробка, дизайн та психологія.

Як студенти ставляться до вибору професії та де планують працювати 1

Інтерес до IT


68% опитаних хочуть працювати в ІТ, 63% вважають, що без проблем зможуть знайти роботу в ІТ за своєю спеціальністю. Серед IT-компаній майже половина респондентів надає перевагу продуктовим, 15% — сервісним, 14% хотіли б заснувати власний бізнес, а 16% ще не визначились. Буде це українська чи міжнародна компанія для 40% не має значення, 37% обрали б міжнародну і лише 23% — українську.

Як студенти ставляться до вибору професії та де планують працювати 2

Самоосвіта


Найбільш корисними навичками, отриманими під час навчання, респонденти вважають базові знання зі спеціальності, англійську мову, тайм-менеджмент та критичне мислення. Проте, здебільшого навчальні програми не допомагають набути практичних навичок, тому 95% студентів шукають додаткове навчання на відкритих платформах, профільних каналах та блогах, а також проходять безкоштовні курси. 

Як студенти ставляться до вибору професії та де планують працювати 3

Ставлення до співпраці університетів з бізнесом


78% студентів вважають, що університет має співпрацювати із бізнесом. На їхню думку, найбільш пріоритетними напрямами є: 

  • допомога у працевлаштуванні;
  • стажування під час навчання та можливість проходити навчальну практику в партнерських компаніях;
  • розробка спільних із бізнесом дисциплін, практичних навчальних програм, курсів лекцій тощо;
  • фінансування у вигляді грантових програм, стипендій та інвестицій в інфраструктурні проєкти, наприклад, відкриття технологічних хабів, наукових центрів тощо.  

Про дослідження:

Опитування проходило у серпні 2022 року серед студентів українських університетів методом заповнення онлайн-анкети та є кількісно-якісним. Дані не є репрезентативними та не претендують до екстраполяції на усю генеральну сукупність. Результати опитування варто інтерпретувати як тренд.

Шукаєте корисні лекції та вебінари на тему працевлаштування?

Зазирніть на YouTube-канал Happy Monday. У нас там велика колекція відео з практичними порадами.

дивитися

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: