«Делойт» в Україні та Американська торговельна палата в Україні (Палата) провели опитування серед топменеджерів та HR-ів, щоб дослідити виклики, що постають перед роботодавцями під час війни. Ділимося результатами.
Опитування 44 топменеджерів, лідерів HR-функції та інших бізнес-напрямків з різних індустрій показало, що більшість з них (67%) не змінювали чисельність персоналу з початку повномасштабної війни, а 54% не планують це робити протягом наступних 3 місяців.
Також опитані компанії в перші місяці війни (лютий-квітень) виплачували зарплати у повному обсязі. І це попри те, що робоче навантаження зменшилось або в усіх працівників (31%), або ж у деяких з них (41%). На жаль, з травня ситуація погіршилась — частка організацій, які готові й надалі виплачувати працівникам повну зарплату, почала зменшуватись. Одна з причин — активне запровадження часткових виплат для деяких категорій персоналу.
Про поточні виклики
Серед найбільших викликів, з якими стикнулися респонденти з початком повномасштабної війни рф проти України, були такі:
- безпека працівників (74%);
- підтримка продуктивності команд (56%);
- забезпечення неперервності робочих процесів (49%).
Зараз серед HR-пріоритетів — управління робочим навантаженням (57%), підтримка та допомога працівникам у режимі реального часу (57%) та перегляд чисельності організаційної структури (49%).
Про майбутні завдання
Респонденти вважають, що після завершення активних бойових дій найважливішими завданнями компаній будуть:
- повернення і утримання талантів;
- добробут працівників (включаючи фінансовий, фізичний, психічний, соціальний аспекти);
- перегляд робочих процесів для забезпечення більшої гнучкості;
- відновлення та трансформація бізнес-діяльності з урахуванням принципів соціальної значущості.
Війна суттєво змінила підходи компаній до управління людським капіталом. Фокус на підтримці людей є черговим підтвердженням глобального тренду на людиноцентричність. Дії компаній, спрямовані на допомогу працівникам та громадам, є відображенням зрілості бізнесу з точки зору соціальної відповідальності та надаватимуть стратегічну перевагу на ринку праці у майбутньому.
Більше про результати дослідження — за посиланням.
Як війна змінила роль і функції HR, розповідає HR-директорка IT-компанії
Читати