fbpx

Як зміняться зарплати у 2020 році? Дослідження «Делойт»

Редакція Пт., 24.07.20 Новини

Як коронакриза вплине на зарплати та процеси управління персоналом в українських компаніях? «Делойт» в Україні спільно з Американською торговою палатою в Україні провели опитування серед 22 компаній. Ділимося його основними результатами.

Автори дослідження опитали представників 22 українських компаній: переважно топ-менеджерів та HR-директорів. І варто сказати, що не такий страшний 2020 рік, як ви могли його собі намалювати. Половина компаній планово переглядає зарплати без змін, бонуси теж виплачуються, а план виходу з карантину розроблено. 

Саме можливості обміну практиками й ідеями є надзвичайно корисними для компаній у процесі пошуку власних підходів щодо управління персоналом на тлі змінного середовища під час пандемії.

Олена Бойченко, директорка Human Capital Advisory Services «Делойт» в Україні


Що буде з зарплатами: ключові тези 

  • Перегляд зарплат проходить за планом. Половина респондентів планує проводити або вже провела регулярний перегляд заробітних плат.
  • Менше платять топмпенеджменту, більше — працівникам виробництва. Частіше за все при перегляді топменеджери та працівники офісів отримали не таке велике підвищення, як раніше, зате збільшився відсоток для працівників виробництва.  
  • У більшості усе без змін. Переважна більшість респондентів не відреагувала на кризу позаплановими скороченнями або ж збільшеннями зарплат. 
  • Бонуси теж виплачуються без змін у половині компаній. 
  • План є. Понад 80% компаній розробляють або вже розробили план дій після виходу з карантину і лише 9% ще не займалися його розробкою. Такі плани включають реорганізацію офісного простору, щоб створити можливість соціального дистанціонування, посилені заходи безпеки, дозвіл працювати з дому. 
  • Масових скорочень не буде. 64% компаній планують підтримувати поточну чисельність персоналу і лише 14% опитаних зазначили, що будуть вдаватися до скорочень персоналу в рамках хоча б однієї категорії співробітників.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися на офіційному сайті «Делойт» в Україні: https://deloi.tt/2ORNr9N

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: