За п’ять місяців повномасштабної війни зміни відбулися майже у всіх сферах нашого життя, зокрема й у соцмережах. Зібрали найважливіше з досліджень про те, якими соцмережами зараз користуються українці та як змінюються самі сайти.
Під час повномасштабної війни саме соцмережі стали для українців головним джерелом отримання новин. До такого висновку дійшли в Громадянській мережі ОПОРА в результаті масштабного дослідження «Медіаспоживання українців в умовах повномасштабної війни» (травень, 2022). За даними опитування, 76,6% українців використовують соціальні мережі як джерело актуальної інформації. Зокрема, 66% українців дізнаються новини з Telegram, 61% — з YouTube, 58% — з Facebook, 48% — з Viber, 29% — з Instagram.
Рейтинг соцмереж в Україні за кількістю користувачів
IT-компанії GlobalLogic проаналізувала кількість користувачів з України у кожній з популярних соцмереж і склала відповідний рейтинг:
- YouTube — понад 28 млн;
- Instagram — понад 16,1 млн;
- Facebook — понад 15,45 млн;
- TikTok — понад 10,55 млн.
Водночас на початку 2022 року кількість українців, які мають акаунт у професійній соцмережі LinkedIn, становила лише 3,6 млн осіб.
Соцмережі українізуються
Окреме дослідження, проведене Центром контент-аналізу, свідчить, що на сьогодні істотно зросла частота використання української мови у соцмережах у порівнянні з 2020 роком. Два роки тому державною мовою робили лише кожен шостий допис у соціальних мережах, тобто 16% від усього контенту. Зараз цей показник зріс до 37%. Найбільше українізувалися Facebook, Twitter та Instagram, а от у Youtube та TikTok все ще переважає російська мова.
Також у LinkedIn віднедавна з’явилась можливість обрати український інтерфейс. Це помітили активні користувачі соцмережі. А в YouTube днями став доступним перегляд відео з автоматичним перекладом субтитрів українською. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Шукаєте роботу через соцмережі?
Скористайтеся послугами нашого телеграм-бота Агент Happy Monday.
до бота
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії