Компанія Gradus Research провела опитування серед працевлаштованих жителів України та низки інших європейських країн віком 25-35 років. Запитували про їхню задоволеність поточним місцем роботи та що вони цінують у професійному середовищі. Ділимось результатами дослідження.
Оцінка поточного місця роботи
Майже половина молодих українців (45%) низько оцінюють організації, у яких наразі працюють. Схожа ситуація і в інших країнах. У Польщі цей показник навіть вищий — 52% невдоволених. Основними причинами дослідники називають фінансову складову та доступ до ринку праці. Абсолютним лідером по задоволеності поточним місцем роботи є молодь Нідерландів — 90% задоволені організацією, де працюють в поточний момент.
Що найбільше цінують у роботі?
Серед основних критеріїв задоволеності своєю організацією молоді українці називають: розмір заробітної плати (24%), work-life баланс (15%) та гнучкий робочий графік (13%). Варто зазначити, що у жодній з досліджених європейських країн немає такого високого запиту на рівень винагороди. На першому місці серед цінностей там — work-life баланс. Гнучкий графік роботи також є важливим критерієм серед європейців, а на третьому місці — можливість кар’єрного зростання. Критерій команди для українців важливий за умови задоволеності оплатою та робочим графіком, а от у Франції запит на гарну команду є найважливішим.
Бажані ініціативи
Для українців найважливішими є ініціативи від керівництва, які забезпечують комфорт — гнучкий робочий графік, можливість працювати віддалено, створення позитивної атмосфери в колективі. Жителі ж інших європейських країн мають, окрім комфорту, також запит на розвиток та кар’єрне зростання — підтримку індивідуального кар’єрного плану, тренінги, курси, стипендії тощо.
Наше дослідження демонструє, що для того, щоб бути більш привабливими для молодих талантів, компаніям слід впроваджувати гнучкий графік. Ковідна криза кардинально змінила ставлення людей до мобільності. Ми бачимо, що респонденти з усіх опитаних країн здебільшого вважають найважливішими факторами можливість працювати звідусіль і робити це у позитивному середовищі.
Опитування були проведені у вересні-жовтні 2022 року дослідницькою компанією Gradus Research (в Європі у партнерстві з компанією LEAD Network) методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. В Україні участь у дослідженні взяли 105 громадян віком 25-35 років, які зараз працюють і проживають у великих містах з населенням 100+ тис. В Європі опитали 748 респондентів віком 25-35 років, які зараз працюють і проживають у великих містах Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Франції, Польщі, Італії.
Шукаєте компанію з конкретними цінностями та умовами роботи?
Перегляньте профілі компаній на Happy Monday, можливо, серед них є ваш ідеальний метч.
дивитися
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії