Продовжуємо ділитися результатами зарплатного дослідження сайту для програмістів DOU. Цього разу аналізуються зарплати тестувальників станом на червень 2019 року.
Портрет тестувальника
На DOU опитали майже 2 тисячі тестувальників з різних міст України, щоб дізнатися не тільки рівень зарплат, але й скласти портрет українського тестувальника.
Середній вік тестувальників — 28 років. Кожен другий працює в аутсорсингу.
Порівняно з розробниками, тестувальники краще знають англійську і практично не працюють віддалено. А ще це саме та ІТ-професія, де найменше відчувається гендерний дисбаланс. Кожен третій представник професії — жінка, і за 5 років QA-інженерок стало на 5% більше. Серед джуніорів жінка кожна друга, та й з кар’єрним просуванням тут все набагато краще, ніж у жінок-девелоперів: 21% від усіх Senior QA Engineers — жінки.
А от топ-3 вишів той самий, що і серед розробників: КПІ, Львівська політехніка, ХНУРЕ.
Зарплати
Зарплати українських тестувальників стабільно зростають з кожним роком.
У великих українських містах Junior QA Engineer з роком досвіду може розраховувати на $500-550. Тестувальники рівня Senior у Києві отримують на $500 більше, ніж у Львові й Харкові, та на $600 і $800 більше, ніж в Одесі і Дніпрі відповідно.
У Києві традиційно платять більше, ніж в інших містах, але не всім. General QA у Львові та Харкові отримують більше. Натомість зарплата Automation QA у столиці на $1000 вища, ніж у Харкові, і на $900 вища, ніж у Львові.
Повний текст дослідження читайте на сайті DOU.
Джерело: DOU
Дякуємо!
Тепер редактори знають.