Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10 атмосферних книгарень Києва, які варто відвідати

10.08.23 Розвиток 12 хв читання

Ми вирішили посперечатися з резонансною думкою, що в Україні «майже немає класних книжкових». І зібрали перелік вау-книгарень столиці, де можна не тільки поповнити запаси для своїх полиць, а й випити кави та вина, поласувати десертами, подискутувати про улюблені видання в рамках книжкового клубу чи відвідати цікаву лекцію. 


«Сяйво книги»

Адреса: вул. Велика Васильківська, 6

Книгарні Києва: магазин "Сяйво книги"
Джерело: фейсбук книгарні


«Сяйво книги» — найстаріша книгарня Києва, що скоро відзначатиме своє 80-річчя. Локація має давню історію: невелику книгарню відкрили в 1944 році в столиці після її звільнення від німецької окупації. Свого часу там проводили літературні вечори Остап Вишня, Павло Тичина й Максим Рильський. 

У 2020 році поряд із книгарнею відкрили ще й кав’ярню із назвою-близнюком — «Сяйво кави». Згодом їх об’єднали, створивши популярний нині формат книгарні-кав’ярні. 


«Закапелок»

Адреса: вул. Верхній Вал, 62

Книгарня Закапелок (Київ)
Інтер'єр книгарні Закапелок (Київ)

Джерело: інстаграм книгарні


«Закапелок» — це книгарня-кав’ярня, що з’явилася на Подолі у 2019 році. Її можна знайти на Верхньому Валу, зовсім поруч із Рибальським мостом.

Дизайн кав’ярні виконаний у стилі лофт із вайбом бабусиного горища — чудова атмосфера, щоб випити кави, попрацювати чи відвідати подію. До речі, в Instagram книгарні пишуть, що з моменту заснування провели більш ніж 750 івентів і хочуть більше. Щоб дізнатися про нові — дивіться закріплені сторіз у «Афіші подій».


Кінокнигарня «Жовтень»

Адреса: вул. Костянтинівська, 26

Книгарні Києва: кінокнигарня "Жовтень"
Книги в книгарні "Жовтень" (Київ)

Джерело: інстаграм книгарні


Кінокнигарня «Жовтень» — ще один проєкт команди «Закапелка». Це книжковий простір на Подолі — цього разу у стінах відомого кінотеатру, — що відкрився навесні 2023 року. 

«Література та кіно зустрічаються в “Жовтні”» — так книгарня презентує себе в Instagram. І справді — тут можна знайти чимало книжок, присвячених темам кіно й мистецтва. Окрім цього у затишному дворику книгарні проводять лекції із запрошеними експертами — мистецтвознавцями, режисерами, сценаристами, акторами й іншими цікавими людьми. 


Книгарня «Є» 

Адреса: мережа із 46 книгарень

Книгарня "Є" (Київ)
Інтер'єр книгарні "Є" (Київ)

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня «Є» — найбільша книжкова мережа України, що наразі нараховує 46 книгарень у 15 містах. Найперша з’явилася в Києві на вулиці Лисенка у 2007 році. У книгарнях обладнані зали, в яких проводять культурні події — книжкові презентації, обговорення, лекції й літературні читання.

Один з останніх проєктів — «Різниця Є», благодійна ініціатива зі збору книжок для бібліотек деокупованих і прифронтових територій. Вона є результатом співпраці книгарні з популярною блогеркою Еммою Антонюк. 

Емма проводить публічні інтерв’ю з цікавими спікерами в київській книгарні на Лисенка, 3. Щоб потрапити на подію, потрібно придбати дві будь-які книжки на свій смак — вони поповнять бібліотечні фонди, в яких часто бракує актуальних новинок. 


Книгарня «Сенс»

Адреса: вул. Микільський провулок, 1

Книгарня "Сенс" у Києві
Джерело: інстаграм книгарні


Книгарня «Сенс» відкрилася на Печерську за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення і, попри непрості часи, не закрилася, зберегла команду і користується неабиякою популярністю. Власник книгарні Олексій Ерінчак розповідає, що три кити закладу — це просування української мови й літератури, дитячі видання і книжки з урбаністики. А ще в «Сенсі» є «таємна кімната» — дитячий простір, де можна лишити малюка, доки дорослі обиратимуть книжки.

Навесні 2023 року книгарня анонсувала ютуб-проєкт «Розмови з Сенсом», в рамках якого літературознавиця Анастасія Євдокимова говорить із письменниками, літературними критиками, видавцями й читачами — про читацькі досвіди, значення літератури, а також улюблені тексти та сенси.

Ще один їхня ініціатива — це «Книжковий клуб “Книгарні Сенс”», на зустрічах якого обговорюють українські книжки, які вартують прочитання. Щоб потрапити на подію — стежте за анонсами на сторінці «Сенсу» в Instagram. 


«Сковорода»

Адреса: вул. Сковороди, 6

Книгарня "Скоровода" у Києві
Джерело: інстаграм книгарні


«Сковорода» — книгарня, що відкрилася на Подолі одночасно з кінокнигарнею «Жовтень» — навесні 2023 року. Її родзинка — стінописи художниці й ілюстраторки Богдани Давидюк, присвячені творчості Григорія Савича Сковороди. Уважним відвідувачам відкриються сковородинські образи й фігури — ягня й гроно, книга і кит. 

«Якби Сковорода навчався в Могилянці у наш час, його либонь можна було б здибати у “Вагабонді” та в усіх книгарнях Подолу. Може навіть у книгарні “Сковорода” на Сковороди, чому б ні», — пишуть у Telegram-каналі артпростору. 

До речі, тут можна не тільки купити книжки й насолодитися розписаними стінами, а й випити кави чи доєднатися до події — студії довколалітературних ігор, презентації книжки, філософської бесіди чи зустрічі книжкового клубу. 


«Місто»

Адреса: вул. Князів Острозьких, 5/2 

Книгарня "Місто" у Києві
Мозаїчне панно в книгарні "Місто"

Джерело: інстаграм книгарні


«Місто» — арткнигарня, що навесні 2023 відкрилася неподалік станції метро «Арсенальна». Назву обрали не випадково — на честь однойменного роману Валерʼяна Підмогильного. Простір прикрашає триметрове мозаїчне панно, на якому зображені визначні споруди, локації й символи столиці — його разом зробили засновниця книгарні Діана Слонченко і майстриня-мозаїстка Тетяна Родькіна. 

«Ідея створити книгарню й разом із тим простір для творчих людей у мене виникла в листопаді, коли я потрапила на мозаїчний воркшоп. Те, що почалось як хобі вихідного дня, з кожним днем займало думки все більше. Так народилась ідея створити велике мозаїчне панно у самому приміщенні книгарні», — розповідає Діана.

Тут можна купити чудові книги й вініл, а також відвідати різноманітні воркшопи — зі скетчингу, мозаїки, ліногравюри, каліграфії, колажу тощо. 


«Моя книжкова полиця»

Адреса: вул. Чикаленка, 7; Срібнокільська, 1А

Moya knyzhkova polytsya 2
Moya knyzhkova polytsya 905

Джерело: інстаграм книгарні


Книгарні «Моя книжкова полиця» — це частина франшизи, що складається із книгарень-кав’ярень з асортиментом видань у більш ніж 10 тисяч назв, власної кондитерської й видавництва в Україні та у Франції. А починалося все у 2014 році зі 100 найменувань книг і стартового капіталу у 5 тисяч гривень. 

Напередодні повномасштабного вторгнення мала відкритися п’ята книгарня мережі, наразі ж працюють дві локації — біля станцій метро «Позняки» та «Театральна». Тут можна поласувати кавою і пундиками, купити книжок і відвідати різноманітні події — презентації книжкових новинок, а також зустрічі культурного лекторію і читацького клубу.


Книгарні-кав’ярні Старого Лева

Адреса: мережа з 9 книгарень

Книгарня-кав’ярня Старого Лева у Києві
Джерело: блог книгарні


Книгарні-кав’ярні Старого Лева — це всеукраїнська мінімережа книгарень від відомого видавництва, що наразі налічує дев’ять книгарень — шість у Львові, а також по одній у Києві, Одесі й Дніпрі. Незабаром планують відкриття ще двох закладів — у Києві та Львові. 

Керівниця відділу піару та маркетингу видавництва Оксана Зьобро розповідає, що раніше книгарні були монобрендові, але з минулого року їх трансформували у полібрендові — тепер там можна купити не тільки книжки «ВСЛ», а й вибірку книжок інших видавництв у форматі «Старий Лев рекомендує». Такі ж зміни відбулися і на сайті.

«Ідея створити книгарні-кав’ярні виникла ще задовго до того, як з’явились можливості її реалізувати. Хотілось створити щось таке креативне і красиве, як я бачила у різних містах за кордоном. У Болоньї, наприклад, є фантастично красиве місце, де книжковий супермаркет переходить у полиці зі свіжими багетами і вином. А в Буенос-Айресі я бачила книгарню, розташовану в театрі. Ми мріяли створити щось таке ж гарне і затишне», — ділиться історією створення книгарень головна редакторка видавництва Мар’яна Савка. 

Сьогодні книгарні мережі — це не тільки про книжки, а й про можливість випити смачної кави, поласувати десертами і насолодитися затишним інтер’єром.


«Книжковий Лев»

Адреса: вул. Межигірська, 13/34 

Knyzhkovyy Lev 23
Lev1

Джерело: інстаграм книгарні


Перша локація «Книжкового Лева» відкрилась у Львові у 2016 році — попри побоювання власників, що чергова книгарня у місті, де їх багато, просто не матиме шансів на успіх. А наступним кроком стало відкриття «Книжкового Лева» у Києві — кілька років власникам на це бракувало сил і мотивації, але врешті, під час повномасштабної війни влітку 2022 року це відбулося. 

Книжки тут підбирають ретельно — формують колекцію, яка пасувала б просунутому читачу. Також у книгарні проводять презентації і є бар, де можна випити не тільки каву, а й келих вина, і придбати десерти.

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії

Читайте також

Детективи, драма та фантастика про роботу і кар’єру: 20 рекомендацій від книжкових блогерів

7 книг, які допоможуть пережити війну: радить психолог

Читаймо й дивимось українське: добірка книжок і фільмів від Happy Monday

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.