До початку роботи над цією добіркою ми, звісно, чули краєм вуха про бум україномовних подкастів, але не уявляли, що їх стало аж так багато. І ледь не всі хочеться зберегти й послухати на дозвіллі. Зрештою, ми вибрали 20 подкастів про бізнес, кар’єру та саморозвиток, які нас зацікавили. Сподіваємось, зацікавлять і вас.
СЕО сучасності
Це подкаст про підприємництво в Україні, що отримав премію «Слушно» як найкращий подкаст про бізнес за версією слухачів. Його веде Паша Целуйко, засновник і СЕО дизайн-агенції Merge та онлайн-школи Merge Academy. Щотижня він разом із гостями спілкується про умови роботи під час війни, про бізнес і творчість в Україні, про життя та повсякденність сучасних СЕО. До речі, епізод від 25.08.22 («Як шукати роботу під час війни, або Неможливе можливе») Паша записав із СЕО та засновницею Happy Monday Анною Мазур.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Робота на здоров’я
Це подкаст про роботу в задоволення, який запустили The Ukrainians у партнерстві з Work.ua. Подкаст не оновлюється з 8 лютого 2022 року, але попередні епізоди — про синдром самозванця, прокрастинацію, критику, підвищення зарплати тощо — будуть актуальними й зараз. Слухачі надсилали власні аудіоісторії про роботу, а ведуча Марія Насєдкіна та психологиня й психотерапевтка Ольга Радчук слухали їх та намагалися допомогти.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
До і після
Це подкаст про бізнес під час війни. Креативний менеджер і підприємець Денис Маракін розмовляє з підприємцями, які не здаються, та з’ясовує, як виживає їхній бізнес. Що з командами й продажами? У якому стані виробництво й маркетинг? Де брати мотивацію, коли навколо повна дупа, і як це — тягнути на собі зруйновану економіку?
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Подкаст Льоші і Юлі
Це подкаст про актуальні теми сьогодення. Його ведучі Олексій Лунков і Юля Кудіна легко й невимушено обговорюють питання продуктивності, планування, кар’єри, спорту, технологій, ментального здоров’я та інші. Подкаст стартував у вересні, тож поки має лише 5 епізодів, але вони вже заробили подкасту оцінку 4,8 з 5.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Startups are hard
Це подкаст про внутрішню кухню Djinni — популярного сайту для пошуку роботи в ІТ. Веде його засновник Djinni Макс Іщенко, який щотижня ділиться новинами компанії, розбирає цікаві питання з управління стартапами (наприклад, хто має відповідати за розробку — продакт чи техлід?), іноді бере інтерв’ю у співробітників і загалом розповідає про те, як створюється та працює Djinni.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Gap Year
Це подкаст для тих, хто загубився, і не знає, куди рухатись далі. У новому сезоні Ольга Круглій та Уляна Кашепа обговорюють вічне, але актуальне: як зрозуміти, чого ти хочеш, коли навколо криза, як встигати все, коли нічого не встигаєш, і чому багато людей під час війни втратили власну ідентичність. А до повномасштабного вторгнення, 15.01.22, вийшов епізод із СЕО та засновницею Happy Monday Анною Мазур («Я будую кар’єру, а не себе»).
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Простими словами
Це подкаст про психологію, який неодноразово ставав №1 за прослуховуванням в Україні. Перші три сезони вели журналіст і письменник Марк Лівін та психотерапевт Ілля Полудьонний. Перший сезон був про емоції, другий — про захисні механізми психіки, третій — про типи особистості, а четвертий, записаний під час повномасштабного вторгнення, — про емоції та почуття під час війни (до речі, саме з цього сезону подкаст став на 100% україномовним). У п’ятому сезоні Іллю Полудьонного замінила клінічна психологиня Софія Терлез, а сам сезон присвятили стосункам.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
DOU Podcast
Це подкаст про ІТ і все, що з цим пов’язане, від найбільшої спільноти розробників України — DOU. Тут різні ведучі й гості обговорюють найцікавіше зі світу українського й світового ІТ та спілкуються з представниками айтішної спільноти. Є навіть свій книжковий клуб — рубрика для тих, хто ніяк не почне читати.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Дій! Подкаст про бізнес
Це подкаст про підприємництво, місія якого — надихнути якомога більше людей розпочинати власну справу. Тут підприємці з малого та середнього бізнесу діляться досвідом запуску власної справи, розвінчують міфи, дають практичні поради та інструменти. До речі, цей подкаст отримав премію «Слушно» як найкращий подкаст про бізнес за версією Megogo.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Сродна праця
Це подкаст від радіо SKOVORODA про людей, які живуть своєю справою та є її амбасадорами. Зараз триває четвертий сезон подкасту під гаслом «Цінності на озброєння», присвячений українському бізнесу в часи повномасштабної війни. Ведуча Уляна Салій записує історії та досвід підприємців, які продовжують працювати в Україні та наближають нашу перемогу.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Як вам вдалося?
Це подкаст із представниками креативної економіки про те, як створювати, факапити й розвивати продукти, команди та ідеї. Подкаст створили медіа Vector та Genesis Academy — екосистема освітніх можливостей у різних сферах продуктового IT від кофаундингової ІТ-компанії Genesis. Разом вони розповідають кейси розвитку українських продуктових компаній — як і що їм вдається.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Сто тисяч
Це подкаст про фінансову грамотність. Від розрахунку за ранкову каву до придбання нерухомості: як купувати та при цьому заощаджувати? Куди інвестувати, аби примножити свої статки? Ведучий Українського радіо Роман Коляда та його гості розказують про гроші все і навіть більше. Подкаст не оновлюється з 13 вересня 2021 року, але його 12 епізодів про свідомі покупки, сімейний бюджет, інвестиції, кредити та інші фінансові аспекти залишаються актуальними й досі.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Українізейшн
Це подкаст про поширені помилки в усній українській мові на прикладах пісень українських виконавців. У коротких аудіороликах (буквально 2-5 хвилин) розбирають типові помилки, пояснюють, як говорити правильно, та цитують репертуар українських музикантів. У подкаста зараз 30 епізодів, і більше, здається, не планується. Але переслухати вже записані випуски й перевірити свою українську точно варто.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Буде тобі наука
Це подкаст про проблемні питання науки, які кидають виклик сучасному суспільству, від науково-популярного журналу «Куншт». Тут і про пропаганду, і про технології, і про економіку, і про що тільки не. Епізоди начитують різні ведучі, серед яких можна почути як акторку Римму Зюбіну, так і кухаря Євгена Клопотенка чи блогера Артема Албула (автор ютуб-каналу «Клятий раціоналіст»).
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
GIGантські можливості
Це подкаст від Happy Monday та партнерів для активної та ініціативної молоді, яка шукає перші можливості для професійної реалізації і заробітку та цікавиться фрилансом. У випусках через історії досвідчених фрилансерів та фрилансерок досліджують, як пройти шлях від ідеї до перших зароблених коштів. Без успішного успіху, без повчань, без «треба тільки отак, і ніяк інакше», проте з різноманітністю досвідів, підходів та можливостей. Зокрема, розповідають про те, як працює гіг-економіка та фриланс, як обрати нішу, де шукати клієнтів/клієнток, як фрилансити на платформах Freelancehunt, Kabanchik.ua, Fiverr, як управляти фінансами. Ведучий подкасту — Денис Галич, диджитал-маркетолог, фрилансер, підприємець.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Spotify Podcasts | YouTube
Книгосховище
Це подкаст про книжки від радіо «Культура». І не просто про книжки, а про читання, здатне зробити нас сильнішими в непрості часи. Чи є місце для читання під час війни? На які книги варто звернути увагу зараз, а про які краще забути назавжди? Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Ці та інші питання Олена Гусейнова обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями та іншими гостями.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Поговоримо про фриланс
Це подкаст про фриланс, що зрозуміло 🙂 Як стати фрилансером та заробляти від 100 000 грн на місяць? Де шукати клієнтів та як навчитися продавати свої послуги дорого? Ці та багато інших питань, пов’язаних із фрилансом, обговорюватимуть копірайтерка й маркетологиня Олена Луніна та фрилансер і трейдер Петро Матейчик.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Radio kmbs
Це подкаст про бізнес і лідерство від Києво-Могилянської бізнес-школи. Це короткі аудіоінтерв’ю з її викладачами, випускниками та просто цікавими людьми для тих, хто прагне саморозвитку, хоче розвивати власний бізнес, змінювати нашу країну та світ.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Маркетинг в п’ятницю
Це подкаст інтерв’ю з маркетинг-директорами різних компаній. Його ведуча Анна Кульчицька, маркетологиня й власниця креативного агентства FRIDAY, розпитує своїх гостей про те, як насправді ростуть бренди — про реальний досвід, помилки та перемоги.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Запали цілі | Goals on fire
Це подкаст про фінанси, інвестиції, а також про те, що допомагає досягати своїх цілей. Автор подкасту — Роман Кошовський, бізнес-аналітик у SoftServe, адепт і практик підвищення рівня фінансової культури українців. У подкасті є епізоди, присвячені різноманітним аспектам фінансової грамотності, а також пов’язані зі звичками, ідеями, цілепокладанням і вмінням управляти ресурсами для підкорення бажаних вершин.
Знайти подкаст: Apple Podcasts | Google Podcasts
Ми зібрали лише дещицю цікавих україномовних подкастів про бізнес, кар’єру та саморозвиток. Насправді таких проєктів є набагато більше та на будь-який смак. А знайти їх можна не лише на Apple Podcasts чи Google Podcasts, а й на інших платформах — Spotify, Soundcloud, Megogo Audio та інших. Обирайте, слухайте, а ще — діліться в коментарях, який подкаст вам зайшов (чи не зайшов) і чому.
Потрібна робота?
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
ВакансіїЧитайте також
Читаймо й дивимось українське: добірка книжок і фільмів від Happy Monday
Як розвиватися у скрутні часи: 8 порад від коучів, які пережили лихо
Де вчити українську: ресурси для навчання та мовної практики
Дякуємо!
Тепер редактори знають.