Даніель Різеа, директор з розробки в Google, поділився своїми думками про те, що допоможе розкрити потенціал та досягти будь-якої кар’єрної мети.
Шлях до успіху в кар’єрі нелегкий, тому часто ми шукаємо «обхідні» способи рухатися швидше й уникати поразок. Даніель Різеа згадує пораду Чарлі Мангера (легендарного інвестора та «правої руки» Уоррена Баффета): подумайте, які дії можуть призвести до невдачі, і просто не робіть їх.
Уникати невдачі краще, ніж ганятися за швидкими та легкими способами досягти успіху, які зазвичай виявляються хибними. І базуючись на цій ідеї, Різеа склав перелік типових помилок, яких припускаються люди, що прагнуть успіху.
Чого слід уникати, щоб мати успішну кар’єру
1. Підвищень, до яких ви ще не готові
Більшість людей переоцінюють свою готовність до підвищення — вони прагнуть зростання, і це нормально. Однак часто це призводить до вигорянь та повернення на попередню посаду, або й звільнення з роботи, бо не справляються з новими ролями.
Підвищення — це зовсім не про ваш потенціал та можливості, а про готовність працювати на новому, вищому рівні. Якщо ж ви отримаєте підвищення надто рано, то перейдете від ролі того, хто досягає високих результатів, до того, хто не досягає нічого. І це може спричинити «синдром самозванця».
Хороший спосіб перевірити, чи готові ви до підвищення — це подумати: як би ви почувалися, якби вас підвищили вже завтра? Ця думка має бути для вас комфортною, а не лякати.
Зосередьтесь на роботі, яку маєте виконати зараз, і поступово та природно підніметеся до наступного рівня.
Читайте також: Що таке синдром самозванця та як його подолати?
2. Бажання лишатися непоміченими
Деякі люди «літають нижче радара»: вони докладають мінімум зусиль, сподіваючись отримати хороші відгуки. Часто навіть діляться лайфхаками, як найкраще отримувати все, не роблячи нічого. Та Різеа каже, що це шлях в нікуди. Виконання лише «базового мінімуму» зупиняє ваше зростання, зменшує залученість до роботи та шанси знайти той єдиний проєкт, який міг би змінити вашу кар’єру. Й загалом робить менш щасливими — адже кожна людина хоче пишатися результатами своєї роботи.
Тому шукайте способи освоювати нові навички та продовжувати розвиватися.
3. Страху перед новим
У середньому потрібно 20 годин практики, перш ніж освоїти навичку. Це може бути гра на гітарі, холодні дзвінки, написання коду, статей у блозі або будь-що інше. Основна проблема — в тому, що більшість людей натомість витрачають час, аби знайти «легші шляхи», і відсувають те, чого хочуть досягти у житті, ще далі.
Різеа радить почати з цих 20 годин наполегливої практики, аби подолати перший дискомфорт від початку чогось нового. Після цього, каже він, почнеться «магія»: нові дії вимагатимуть менше енергії, і ви більше не відчуватимете, що зазнаєте невдачі.
Читайте також: Ніколи не пізно: 6 причин почати вивчати щось нове просто зараз
4. Різких змін у роботі
Деякі люди пишаються тим, що змінили по «десять робіт за десять років». Проблема в тому, каже Різеа, що вони десять разів поспіль мали проходити через перший рік досвіду.
Щороку змінюючи роботу, ви можете досягти тимчасових результатів: наприклад, отримати більше грошей на новому місці. Але це не допоможе вашому кар’єрному зростанню — натомість зажене у кар’єрне «плато». Ви не встигнете заслужити довіру команди, розвинути лідерські якості, взятися за великий проєкт та успішно виконати його.
Звісно, бувають ситуації, коли зміни роботи не уникнути: наприклад, вас не влаштовує культура компанії. Але пам’ятайте, що кожна зміна має певну ціну: уникайте короткострокових покращень шляхом довгострокових результатів. Дайте собі час розвинути складні навички перед переходом на нову роботу: чим довше розвиваються навички, тим вони цінніші.
Читайте також: Як часто потрібно міняти роботу? Батл думок ейчарів і рекрутерів
5. Стосунків у команді без довіри
Довіру важко отримати й легко втратити. Коли хтось новий приєднується до команди чи організації, всі інші, свідомо чи ні, оцінюють, чи є ця людина компетентною, чи заслуговує на довіру.
Різеа каже, що є «формула довіри» — це баланс того:
- наскільки ваші слова збігаються з діями;
- чи можуть люди на вас покластися;
- наскільки безпечно вони почуваються, коли діляться з вами чимось;
- чи дієте ви в інтересах інших, а не лише власних.
В часи, коли функціональні обов’язки на себе потроху забирає ШІ, вміння бути надійними — це конкурентна перевага.
Шукаєте роботу?
Тоді вказуйте свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії