fbpx

7 книг для самоосвіти та ефективного навчання від співзасновниці Litosvita

Марія Придьма Пт., 27.11.20 Розвиток

Власним топом книг, які допоможуть вибудувати шлях до нових знань та навчатись ефективніше, ділиться Марія Придьма, співзасновниця та креативна директорка центру літературної освіти Litosvita.

«Мислення швидке й повільне»
— Деніел Канеман

Для тих, хто хоче краще розібратися, як людина мислить і робить вибір.

Деніел Канеман отримав Нобелівську премію з економіки за дослідження теорії перспектив, що описує поведінку індивіда в умовах невизначеності. Саме це дослідження лягло в основу книги «Мислення швидке й повільне», в якій автор розтлумачує різницю між інтуїтивним та усвідомленим мисленням і описує механізми прийняття людиною рішення. Якщо розібратися в цій темі, можна почати робити більш усвідомлені вибори.

«Знайти час. Як щодня фокусуватися на тому, що справді важливо»
— Джейк Кнапп, Джон Зерацкі

Для тих, хто має мрію, але не може знайти час на її реалізацію.

У всіх нас щоденники заповнені нескінченними списками справ, але якщо зупинитися і задуматися, чи справді ми робимо те, що важливо саме для нас, відповідь буде невтішною. Постійна перевірка соцмереж, відповіді на безглузді мейли чи перегляд вечірніх новин віддаляють нас від дійсно важливих цілей. Адже у кожного є омріяне заняття, яке чекає «кращих часів»: написати книгу, прослухати освітній курс чи завести власний блог. Ця книга допоможе поставити основне завдання у фокус і навчить абстрагуватися від чинників, що відволікають.

«Коротко і по суті»
— Ґреґ Маккеон

Книга, що вчить визначати пріоритети.

Коротко і по суті — це одночасно і характеристика самої книги, і викладеного в ній алгоритму впорядкування свого життя. Вона допоможе заглянути у сутність важливих для вас речей, відсіяти все непотрібне і взятися до справді потрібних справ. Основний урок, який виносиш після прочитання: «Бути успішним у всьому одразу — неможливо. Щоб бути продуктивним тут і зараз, потрібно зосередитися на чомусь одному».

Читайте також

Встигати не все, а найважливіше: 5 порад для кращого фокусування

Читати

«Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал»
— Том Келлі, Девід Келлі

Про креативність як основу будь-якої діяльності.

Якщо ви досі вірите в те, що творчість обмежується лише мистецькою діяльністю, ця книга розповість вам багато нового. Насправді креативний підхід та дизайн-мислення, про які розповідають автори, в сучасному світі цінуються у всіх сферах, починаючи з освіти та закінчуючи бізнесом. І чим сміливішим та впевненішим ви будете в своїх творчих експериментах, тим більше матимете шансів досягти успіху.

«Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну»
— Барбара Оклі

Для тих, хто вважає, що можливості навчатись наперед визначені нашими здібностями.

Прочитавши цю книгу, навіть затяті гуманітарії зможуть повірити у те, що можуть осягнути будь-яку технічну науку. Бо, як стверджує Барбара Оклі, неважливо, чи розв’язуємо ми задачі з вищої математики, чи робимо граматичний розбір речення — успішність виконання завдання залежить від правильного підходу до розв’язання проблем. А найголовніше те, що у книжці ви знайдете багато корисних лайфхаків, які можна буде одразу застосовувати на практиці.

Читайте також

Як хакнути свій мозок та навчатись із задоволенням

Читати

«Прокрастинація»
— Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен

Про те, чим ми всі займаємося, але нікому не зізнаємося.

Дивитися пів години у вікно, бо не пишеться текст, гортати соцмережі замість того, щоб сісти й написати робочий лист, вимити плиту, а заодно і всю кухню, щоб не готувати річний звіт — все це прояви прокрастинації. Так, це можуть бути і корисні речі, такі як прибирання, адже основна мета — відкласти виконання певного завдання. Авторки цієї книги розказують, як зрозуміти причини прокрастинації та навчитися не відкладати справи в довгий ящик. Їхні поради дійсно допомагають відслідковувати свої спроби втекти від завдання, що лякає.

«Емоційний інтелект»
— Денiел Ґоулман

Коли емоції важливіші за знання.

Світ зациклений на визначенні IQ — коефіцієнту розумових здібностей людини. А ось Денiел Ґоулман стверджує, що коефіцієнт емоційного інтелекту (EQ) — не менш важливий. Адже саме завдяки емоційному інтелекту людина налагоджує соціальні зв’язки, вчиться виражати свої почуття і обирає професію відповідно до вподобань. Саме EQ лежить в основі більшості soft skills, які з кожним роком все більше цінуються роботодавцями у будь-якій сфері. 

Також на тему емоційного інтелекту я би радила прочитати книгу Дениса Дубравіна «Психологія емоцій». Це книга-тренінг, завдяки якій ви зануритесь у тему емоцій та навчитесь керувати ними. Насичена реальними прикладами, кейсами та історіями, які близькі всім нам.

Дякуємо Марії за книжкові поради і нагадуємо, що для читачів Happy Monday діє знижка 10% за промокодом happymonday на всі курси Litosvita до кінця року.

Скористатись

Читайте також

Чому романи корисніші за бізнес-літературу: колонка Тетяни Лукинюк

7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?»

10 порад для розвитку швидкочитання

І не забувайте,

що у нас ще є багато вакансій для тих, хто шукає роботу.

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: