Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Американка спробувала підхід «мінімальний понеділок» і розповіла, як змінилась її робота

22.09.23 Новини 2 хв читання

Видання Business Insider розповіло історію самозайнятої авторки цифрового контенту й засновниці стартапу Маріси Джо Мейс — про те, як вона почала практикувати bare minimum monday в роботі й позбавилась від постійного тиску на себе, стресу й вигоряння. Переповідаємо скорочено.


У 2020 році Маріса Джо Мейс працювала у сфері продажу медичних виробів, проте «вигоріла» й почувалася нещасною. Вона думала, що проблема в її керівнику чи культурі праці в корпоративній Америці, тож звільнилася й обрала шлях самозайнятості. Та незабаром дівчина зрозуміла, що проблема серйозніша. Працюючи на себе, вона все ще підходила до завдань так само, як під час роботи в наймі — з надмірним перфекціонізмом і трудоголізмом.

Щовихідних у Маріси з’являлися «недільні страхи», тож вона складала шалено довгий список справ на понеділок. А вранці понеділка спала до останнього, бо знала, що цей список чекає на неї. Тиск, який дівчина чинила на себе, паралізував її — і вона зрозуміла, що потрібно щось змінювати.

Тоді вона почала практикувати bare minimum monday — «мінімальні понеділки». Згідно із цим підходом працівники виконують якомога меншу кількість робочих задач у перший день робочого тижня, щоб акумулювати сили й плавно поринути в робочий процес.

За словами Маріси, у «мінімальний понеділок» вона не призначає зустрічі й перші дві години дня проводить без комп’ютера та електронної пошти. Трохи читає, трохи заповнює щоденник, робить якісь домашні справи. Приблизно о 10-й ранку й до обіду вона займається творчістю, що пов’язана з роботою. Це може бути зйомка контенту або створення візуальних матеріалів для її власного бренду. 

Читайте також: Віддалені працівники виснажуються через презентеїзм: експерти радять, як це змінити

Відтак береться за свої основні робочі завдання, націлюючись на дві-три важливі речі, які відтак рухатимуть робочий процес протягом тижня. Працюючи, Маріс не відволікається, не розмовляє по телефону. Її робочий день у понеділок коротший. Та оскільки це справді зосереджена робота, вона встигає виконати стільки ж, як у свій звичайний 8-годинний робочий день.

За словами дівчини, «мінімальні понеділки» — це справді спосіб розпочати тиждень, ставлячи в пріоритет себе як людину, а не як працівника.

Шукаєте роботу з гібридним графіком?

Перегляньте пропозиції від роботодавців на Happy Monday

Шукати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.