Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Apple звинувачують у шпигунстві: співробітник компанії звернувся до суду

03.12.24 Новини 3 хв читання

Технологічного гіганта Apple звинувачують у порушеннях прав співробітників: стеженні за особистим листуванням та забороні поширювати інформацію про умови роботи. Про це йдеться в позові одного з робітників компанії до суду. Розповідаємо, що відомо про цей інцидент.


У чому саме працівник звинувачує Apple


Фахівець з цифрової реклами Apple Амар Бхакта подав судовий позов проти свого роботодавця. Він звинувачує компанію у стеженні за співробітниками через особисті облікові записи iCloud і персональні гаджети. 

У позові йдеться, що компанія змушує робітників відмовитися від свого права на конфіденційність. Працівники повинні встановлювати корпоративні програми для роботи на особисті пристрої та приносити власні гаджети в офіс. Їм також забороняють обговорювати умови роботи, графік та зарплату — наприклад, з медіа або в соцмережах. Ці умови висувають при працевлаштуванні. 

Читайте також: Як Google, Apple та інші технологічні гіганти називають своїх працівників

Фахівець називає екосистему компанії «тюремним двором». Причому, за його словами, стеження відбувається не лише на роботі, а й у вільний час через особисті пристрої. Згідно з заявою Бхакти, компанія має доступ до таких даних:

  • листування у месенджерах та електронній пошті;
  • дзвінки;
  • події в календарі;
  • дані про стан здоров’я;
  • медіатеки;
  • документи та резервні копії;
  • паролі;
  • функції «розумного дому». 

Бхакта зазначив, що політика компанії негативно вплинула на його кар’єрні можливості. Apple заборонила йому брати участь у публічних виступах та змусила видалити інформацію про умови його праці з LinkedIn. 

Фахівець вимагає повернути право на вільне висловлювання щодо умов роботи та припинити стеження. 

Читайте також: Кандидати на роботу в Apple розкрили найважчі питання на співбесіді


Реакція компанії


Apple відкидає претензії у шпигунстві та обмеженні права на висловлювання стосовно умов роботи. Вона називає звинувачення позивача безпідставними.

«Кожен працівник має право обговорювати свою заробітну плату, години та умови праці, і це є частиною нашої політики ділової поведінки, з якою всіх працівників знайомлять щорічно», ― заявляють представники Apple.

Це вже не перший позов проти компанії щодо порушення конфіденційності. Так, користувачі в Австрії та США заявили, що Apple отримала доступ до конфіденційної інформації попри їхню заборону.

Також у червні цього року дві співробітниці компанії звернулися до суду зі звинуваченням Apple у систематичній недоплаті працівницям у відділах інженерії, маркетингу та AppleCare. Apple натомість запевнила, що в компанії дотримуються принципів інклюзивності та рівності оплати праці.

Нещодавно в Іспанії співробітники Ubisoft подали до суду на компанію. Причиною стала раптова зміна політики стосовно віддаленої роботи. Працівників змушують частіше ходити в офіс, що викликало у них незадоволення. 

Шукаєте роботу або співробітників?

У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.