Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Працівники подали в суд на Ubisoft через вимогу відвідувати офіс

28.11.24 Новини 3 хв читання

Профспілки Ubisoft у Барселоні подали позов проти компанії-розробника через зміну політики віддаленої роботи, яка тепер вимагає з’являтися в офісі мінімум три рази на тиждень. Працівників не влаштовують такі умови. Детальніше про це розповідаємо у нашому матеріалі.


Чому Ubisoft змінює формат роботи і як реагують працівники


Профспілка компанії спільно з іспанською профспілковою організацією CGT (Confederación General del Trabajo) подали позов з вимогою забезпечити право на віддалену роботу у колективному договорі та відкликати рішення про повернення в офіс.

Згідно зі змінами у політиці віддаленої роботи, співробітники повинні повернутися до офісу та працювати у ньому мінімум тричі на тиждень. Нововведення розходяться з рекомендаціями стосовно віддаленої роботи. В них вказано, що співробітники можуть працювати дистанційно 60% робочих днів та самостійно обирати, коли саме відвідувати офіс.

Ubisoft заявляє, що зміна формату роботи покращить комунікацію та стимулюватиме командну творчість. 

Профспілки називають зміни у політиці віддаленої роботи «непрозорими», а їх введення «раптовим». На думку робітників, немає жодної реальної підстави для повернення в офіс. До того ж компанія не зможе одночасно розмістити усіх працівників.

Профспілки стверджують, що обидві сторони готові до перемовин. Проте керівництво Ubisoft досі не надало жодних пропозицій.

Читайте також: Роботодавці наймають тренерів з етикету для працівників, що повертаються до офісів


Перед зверненням до суду були страйки


За останній час відбулося декілька протестних акцій робітників компанії у різних містах. У Франції на триденний страйк вийшло понад 700 людей. Як і іспанців, їх не влаштувало повернення до офісу. Також були питання стосовно оплати праці.

До французького страйку приєдналися співробітники Ubisoft Milan. Акція солідарності тривала день.

Читайте також: Працівники вимагають від роботодавців оплачувати їхню дорогу до офісу


Як на вимогу повернутися до офісу реагують працівники інших компаній


Після закінчення пандемії компанії почали масово повертати робітників до офісів. Зокрема такі рішення прийняли Google, Amazon, Meta та Zoom. Працівники здебільшого поставилися до цього негативно. Співробітники Amazon і зовсім влаштували страйки по всьому світу, вимагаючи повернути їх на ремоут та зупинити масові скорочення. Нещодавно керівництво компанії заявило про скасування віддаленої роботи, тому працівники повинні будуть ходити в офіс 5 днів на тиждень.

Ті, хто не страйкують, вдаються до іншої тактики — відвідують офіс, але там лише п’ють каву, під’єднуються до корпоративного Wi-Fi на своїх ноутбуках, вітаються з керівництвом, а тоді швидко йдуть додому, аби вже працювати «по-справжньому». Цей тренд отримав назву coffee-badging та неабияк схвилював роботодавців, що відчайдушно намагаються збільшити відвідуваність офісів.

Шукаєте роботу?

Авторизуйтесь в особистому кабінеті Happy Monday, вкажіть свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.