Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Науковці з’ясували, чому люди завжди невдоволені своєю зарплатою

19.05.23 Новини 2 хв читання

Багато людей, чий дохід вищий за середній в їхній країні, навряд чи колись будуть повністю задоволені тим, скільки заробляють. Такого висновку дійшли дослідники у матеріалі BBC.


Попри складну економічну ситуацію у світі — інфляцію та конкурентний ринок праці, багато роботодавців продовжують високо винагороджувати своїх працівників. Проте деякі експерти вважають, що якими б значними та частими не були підвищення зарплат, цього ніколи не буде достатньо, особливо для працівників великих компаній, де є можливість постійно рухатися вгору кар’єрними сходами.

Журналісти BBC вирішили дізнатися, чому люди, які здатні оплатити житло в мегаполісах або відпустки декілька разів на рік, все ж не відчувають себе повністю задоволеними.

Серед причин, чому людей не влаштовує їхня порівняно висока зарплатня, опитані вчені виділили такі:

  1. Схильність порівнювати себе з іншими. Діана Грінберг, професор організаційної поведінки в коледжі Бебсон (Массачусетс), каже, що зазвичай у своїй уяві ми ставимо себе поруч з невеликою групою людей, з якою спілкуємося щодня. Це близькі друзі та колеги, які мають приблизно той самий рівень доходу. Але в цій групі завжди буде хтось, хто заробляє більше, і решта починає прагнути того ж. 
  2. Его. «Багато людей, і чоловіки частіше за жінок, прирівнюють свої доходи до показників власної гідності та значущості», — вважає Грінберг. Якщо вас оточують лише люди, які багато заробляють, ви почуватиметеся менш важливими, якщо заробляєте менше. Его спонукатиме вас бути кращими за однолітків.
  3. Прозорі зарплати. Все більше компаній та організацій знімають табу цього з питання. Люди, що працюють в одній команді, можуть дізнатися один від одного, скільки отримує кожен з них. «Нові норми щодо прозорості оплати праці — це, безумовно, добре, — каже Тесса Вест, професор психології Нью-Йоркського університету, — але тепер людям стало простіше порівнювати себе з іншими».
  4. Постійне здорожчання способу життя. Чим більше людина заробляє, каже Вест, тим більше витрачає. А кожне нове підвищення зарплати і відповідно рівня життя викликає сплеск ендорфінів, що переростає в залежність. Людина завжди знає, що може отримувати більше, вже не вдовольняючись тим, що має. І зрештою, тривога щодо заробітку може стати постійною.

Як просити підвищення зарплати, щоб зрештою його отримати?

Читати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: