Багато людей, чий дохід вищий за середній в їхній країні, навряд чи колись будуть повністю задоволені тим, скільки заробляють. Такого висновку дійшли дослідники у матеріалі BBC.
Попри складну економічну ситуацію у світі — інфляцію та конкурентний ринок праці, багато роботодавців продовжують високо винагороджувати своїх працівників. Проте деякі експерти вважають, що якими б значними та частими не були підвищення зарплат, цього ніколи не буде достатньо, особливо для працівників великих компаній, де є можливість постійно рухатися вгору кар’єрними сходами.
Журналісти BBC вирішили дізнатися, чому люди, які здатні оплатити житло в мегаполісах або відпустки декілька разів на рік, все ж не відчувають себе повністю задоволеними.
Серед причин, чому людей не влаштовує їхня порівняно висока зарплатня, опитані вчені виділили такі:
- Схильність порівнювати себе з іншими. Діана Грінберг, професор організаційної поведінки в коледжі Бебсон (Массачусетс), каже, що зазвичай у своїй уяві ми ставимо себе поруч з невеликою групою людей, з якою спілкуємося щодня. Це близькі друзі та колеги, які мають приблизно той самий рівень доходу. Але в цій групі завжди буде хтось, хто заробляє більше, і решта починає прагнути того ж.
- Его. «Багато людей, і чоловіки частіше за жінок, прирівнюють свої доходи до показників власної гідності та значущості», — вважає Грінберг. Якщо вас оточують лише люди, які багато заробляють, ви почуватиметеся менш важливими, якщо заробляєте менше. Его спонукатиме вас бути кращими за однолітків.
- Прозорі зарплати. Все більше компаній та організацій знімають табу цього з питання. Люди, що працюють в одній команді, можуть дізнатися один від одного, скільки отримує кожен з них. «Нові норми щодо прозорості оплати праці — це, безумовно, добре, — каже Тесса Вест, професор психології Нью-Йоркського університету, — але тепер людям стало простіше порівнювати себе з іншими».
- Постійне здорожчання способу життя. Чим більше людина заробляє, каже Вест, тим більше витрачає. А кожне нове підвищення зарплати і відповідно рівня життя викликає сплеск ендорфінів, що переростає в залежність. Людина завжди знає, що може отримувати більше, вже не вдовольняючись тим, що має. І зрештою, тривога щодо заробітку може стати постійною.
Як просити підвищення зарплати, щоб зрештою його отримати?
Читати
Дякуємо!
Тепер редактори знають.