Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому ми не вкладаємось в дедлайни? Пояснює психолог і Нобелівський лауреат

28.01.19 Новини 2 хв читання

У виданні Quartz звернулися до роботи відомого психолога та лауреата Нобелівської премії Даніеля Канемана, аби з’ясувати, чому навіть педантичні люди не завжди вкладаються в дедлайни.

У понеділок ви впевнені, що впораєтесь із новим завданням за один день, а в четверг хапаєтесь за голову у розпачі, що нічого не встигаєте. Знайома ситуація? Ви не одні – дуже багато працівників стикаються із такою проблемою.

Неправильне оцінювання часу та інших ресурсів, необхідних для виконання поставлених завдань, називається помилкою планування. І приклади таких помилок можуть бути масштабніші, ніж робочий дедлайн – зокрема будівництво великого бостонського тунелю, яке було завершено із запізненням у дев’ять років та збитками у $22 млрд.

Вивченням цього феномену займались психологи Даніель Канеман та Амос Тверскі, які отримали за своє дослідження Нобелівську премію. 

Дві основні причини помилок планування, на думку Канемана

1) Ви заздалегідь припускаєте лише сприятливі умови (ніщо не заважатиме вам виконати завдання).

2) Ви неправильно аналізуєте аналогічні випадки (переконані, що виконаєте завдання за 3 дні, хоча з минулим впоралися за тиждень). 

Ми часто потрапляємо в цю пастку, оскільки успіх уявити набагато легше, ніж провал, вважає Канеман. 

Ми сподіваємось досягнути одного правильного результату, але при цьому існує незліченна кількість способів зазнати невдачі.

Найкращий спосіб уникати помилок планування – дивитись ширше, вийти за межі власного розуміння ситуації. Найточніший критерій для правильного вирахування часу – не ваша персональна оцінка, а час, який витрачають інші на досягнення аналогічного результату. Спочатку проаналізуйте, скільки часу зазвичай займають аналогічні проекти у колег (або у вас у минулому), а потім вже коригуйте прогнози відповідно до вашого випадку.

Джерело: Quartz


Як навчатися сьогодні, щоб мати роботу завтра? 3 ключові тренди 2019 року у навчанні

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: