Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

З яких причин стресують офісні працівники в Україні та Європі: дослідження

25.03.24 Новини 3 хв читання

За результатами дослідження Gradus Research, 78% опитаних українців протягом останніх тижнів переживали сильне емоційне напруження. Як сильно й з яких причин стресують працівники в різних країнах — читайте далі.


В яких країнах працівники нервують найбільше


Gradus Research провели кроскультурне дослідження серед офісних працівників в Україні, а також у семи інших європейських країнах із найбільшим показником ВВП — Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Нідерландах та Польщі — і простежили ключові тенденції та відмінності.

Більша частина (56%) респондентів заявляють, що нещодавно переживали стрес. Найвищим цей показник є в Україні й складає 78%. На другому та третьому місці — Польща та Німеччина із результатами 61% та 60% відповідно. Натомість респонденти з Іспанії та Нідерландів більш розслаблені та зазнають стресу значно рідше (42%). 

Дослідження Gradus Research: відчуття стресу або сильної знервованості


Хто більше стресує — покоління Z, Y чи X 


Попри розповсюджену думку, що з найбільшою кількістю складнощів у своєму житті стикаються саме міленіали (або так зване покоління Y), дослідження засвідчує, що більшою мірою стресують офісні працівники з покоління Z — респонденти віком 25–34 роки. Частка мілленіалів (опитані віком 35–44 роки), які відчували сильні негативні емоції, склала 53%, а представників покоління X (45–55 років) — 51%.

Читайте також: AMO надала українцям безплатний доступ до своїх застосунків із підтримки фізичного здоров’я

Дослідження Gradus Research: відчуття стресу або сильної знервованості у віковому розрізі


П’ять факторів, що найчастіше викликають стрес 


Серед п’яти найрозповсюдженіших факторів, які викликають стрес в офісних працівників:

  • робота;
  • фінансові питання;
  • родинні стосунки;
  • стан власного здоров’я;
  • соціополітична ситуація в країні. 

В усіх країнах, крім України, робота є першочерговим фактором, що спричиняє стрес. У нас цей показник є другим за розповсюдженістю (38%) після соціально-політичної ситуації (57%). Опитаних з інших країн соціополітична ситуація турбує значно менше: 27% — в Німеччині, 19% — у Франції, 12% — в Іспанії та 10% — в Італії.

Наступний фактор — фінансові питання — є найсуттєвішим для опитаних з Великобританії (45%). В Україні цей показник складає 36%, що є середнім значенням серед країн-учасниць дослідження. Найменшим показник є у Польщі (25%). 

Стан здоров’я рідше є причиною стресу і турбує приблизно 22% респондентів, найбільше — у Франції (34%). Далі йдуть Польща та Україна — із показниками 25% та 24% відповідно. 

Читайте також: Як залишатися креативним в умовах стресу: 5 небанальних порад

Дослідження Gradus Research: причини стресу або сильної знервованості

Всього в межах дослідження у листопаді-грудні 2023 року опитали 822 респонденти — людей віком 25–55 років, які наразі проживають у великих містах і працюють на посадах офісних працівників у сферах виробництва товарів/послуг або роздрібної торгівлі. Детальніше з результатами можна ознайомитися за посиланням.

Шукаєте роботу, на якій не стресуватимете?

Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.