Портал DOU провів опитування айтівців щодо ситуації на ринку праці. З’ясували, скільки спеціалістів у 2023-му залишилось без роботи, які настрої панують серед ІТ-фахівців та як швидко їм вдається знаходити нову роботу. Ділимося результатами дослідження.
Опитування проводили у вересні-жовтні 2023 року. У ньому взяли участь 4485 спеціалістів усіх рівнів, а також 756 фахівців, які шукають першу роботу в ІТ. Серед них як фахівці, які нині в Україні, так і ті, хто живе за кордоном.
Кого звільняли й відправляли на бенч
Як свідчать результати опитування, за останній рік 25% айтівців звільнили чи не продовжили контракт, ще 16% фахівців пішли з роботи чи проєкту за власною ініціативою, а 8% відправляли на бенч (коли аутсорс-працівник тимчасово не зайнятий на проєкті і йому шукають новий) або в неоплачувану відпустку.
Найчастіше компанії звільняли QA (30%), дизайнерів (28%) та розробників (26%). Під скорочення потрапляли як досвідчені айтівці, так і ті, хто почав працювати нещодавно.
На бенч чи в неоплачувані відпустки також найчастіше відправляють технічних фахівців — DevOps / SRE, QA і Data Scientist /Data Engineer та розробників.
Читайте також: Айтівець розповів, як працював одночасно на трьох фултайм-роботах: в IBM, Meta й Tinder
Які настрої панують серед айтівців
Така ситуація, звісно, позначається на настроях айтівців. Серед початківців з досвідом до двох років майже половина бояться втратити роботу. Айтівці з досвідом понад п’ять років більш впевнені у своєму робочому місці. Проте і серед них 38% хвилюються через можливу втрату роботи.
Без роботи найбільше бояться залишитись тестувальники та дизайнери. Найбільш оптимістично налаштовані фахівці з Data Science, DevOps, SRE та аналітики.
37% респондентів, які нині мають роботу, хотіли б її змінити, проте лише 18% готові до рішучих дій. Як зазначає DOU, це пояснюється тим, що 66% українських айтівців вважають, що зараз складно знайти нову роботу.
Читайте також: Як українські айтівці підтримують ЗСУ та хто донатить найбільше: дослідження
Яка ситуація з пошуком роботи
52% опитаних айтівців зазначили, що шукали роботу протягом останнього року (проти 43% в лютому 2023-го). 64% опитаних знайшли нове місце, проте кажуть, що тривалість пошуку збільшилась.
Станом на лютий 2023-го 49% фахівців, які шукали нову роботу протягом року, витратили на пошук місяць чи менше. Зараз лише 37% айтівців можуть вкластися в цей термін. 21% фахівців, які шукали роботу протягом останнього року, витратили на це понад три місяці — торік таких було лише 13% айтівців. Найдовше працевлаштовуються початківці у сфері: 40% тих, хто цього року знайшов першу роботу в ІТ, витратили на це понад три місяці.
Найшвидше знаходили роботу фахівці з DevOps / SRE та HR / рекрутингу: понад половина з них працевлаштувалися за місяць чи менше. Дизайнерам, QA та фахівцям з Data Science / Data Engineering було складніше: знайти роботу за місяць вдалося лише третині фахівців.ʼ
Читайте також: Як IT-компанії наймають джуніорів під час війни в Україні: аналітика
Шукаєте роботу?
Перегляньте пропозиції провідних компаній
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії