Європейська бізнес-асоціація разом із Gradus Research провели дослідження «Барометр якості життя». За його результатами, попри війну 44% опитаних українців задоволені своїм життям, 35% вважають його задовільним, 21% — незадоволені. Читайте докладніше, чи задоволені українці своєю роботою та рівнем доходу.
«Барометр щастя в Україні» — це щорічне опитування, яке Європейська бізнес-асоціація (далі — Асоціація) проводить з 2018 року. У 2022 році опитування не проводили через повномасштабне вторгнення рф в Україну. У 2023 році стартувало оновлене опитування — «Барометр якості життя». Воно охопило дві аудиторії — загальну по Україні та бізнес-аудиторію, представлену працівниками членських компаній Асоціації.
Чи задоволені роботою?
Своїм нинішнім місцем роботи задоволені 34% загальної аудиторії та 69% бізнес-аудиторії. Водночас незадоволені роботою 33% загальної та 12% бізнес-аудиторії.
Серед основних чинників, що утримують українців на поточному місці роботи є:
- дружня атмосфера в колективі;
- комфортні й безпечні умови праці;
- налагоджені відносини з керівником.
Додатковими чинниками представники Асоціації виділяють можливість працювати віддалено та перспективи кар’єрного росту.
Як зазначають у дослідженні, лояльність респондентів також може бути пов’язана з підтримкою від роботодавця у воєнних умовах. З початку повномасштабної війни 23% загальної аудиторії отримали таку підтримку, а серед бізнес-аудиторії — 81%. Найчастіше роботодавці надавали авансові виплати зарплати, допомагали з релокацією та компенсацією витрат, забезпечували житлом.
Читайте також: Які професії матимуть попит в Україні після нашої перемоги? Думки експертів
Чи задоволені рівнем доходу?
Істотно гірше українці оцінили свій нинішній рівень доходу. Серед бізнес-аудиторії 38% вважають власний дохід недостатнім для якісного життя. Водночас 52% називають його достатнім, а 10% — навіть більшим за достатній. Варто зазначити, що при цьому 80% представників Асоціації заробляють понад 20 тис. грн на місяць.
Серед загальної аудиторії більшість (85%) вважає свій рівень доходу недостатнім, 13% — достатнім. Водночас 76% загальної аудиторії отримують менше ніж 20 тис. грн на місяць, зокрема 53% — до 10 тис. грн.
Загалом, за результатами опитування, 30% громадян позитивно оцінюють свій досвід життя в Україні попри війну. Найкращі оцінки надає молода аудиторія віком від 16 до 25 років та жителі Києва.
Читайте також: Науковці з’ясували, чому люди завжди невдоволені своєю зарплатою
Аудиторія дослідження
- Загальна аудиторія (1091 осіб) — чоловіки та жінки віком 16-60 років, що проживають у містах з населенням понад 50 тис. осіб (крім Донецької, Луганської та Херсонської областей);
- бізнес-аудиторія (359 осіб) — працівники компаній-членів Асоціації незалежно від місця перебування.
Потрібна робота?
У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.