Відпочинок на природі — ліки проти стресу, які не мають протипоказань та не страшні передозуванням. Навіть в холодну пору року прогулянки парком чи біля водойми, споглядання пташок та тварин допомагають зменшити тривожність, розслабити розум і тіло, забути на якийсь час про роботу і новини й зосередитися на тут і зараз. Організаторка туристичного проєкту «Україна для тебе» Наталія Курило поділилася десяткою цікавих локацій неподалік від Києва, де можна провести вихідний.
Васильківські Карпати
За годину їзди від Києва серед полів заховалися схили під 30 метрів заввишки. Як їх тільки не називають: «Васильківські Карпати», «Хобітляндія», «Васильківська Швейцарія» чи «Українська Ісландія». Такі назви зумовлені незвичайним виглядом цих пагорбів.
Це мережа глибоких каньйонів вздовж річки Бугаївка, що розкинулися на території майже 227 га. Фантастичним пейзажем можна насолодитися по дорозі між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Доїхати до локації можна лише автівкою, громадський транспорт сюди не ходить. Також не вийде затишно прогулятися між пагорбів з дитячим візочком або проїхатися велосипедом — це заповідна зона, тому доріжки тут не облаштовані. Але можна прогулятися по змішаному лісу, поміж сосен та беріз.
💸Вартість: безкоштовно
🧭Розташування: Васильківські Карпати знаходяться за 40 км від Києва в Обухівському районі неподалік села Велика Бугаївка. Після з’їзду з траси — ґрунтова дорога, вказівників немає. Плануючи маршрут, треба це враховувати.
Овеча ферма Sheepland
Пологі схили заповнені вівцями, які вільно пасуться серед дикої природи. Дуже схоже на Гуцульщину, чи не так? А якщо ми скажемо, що це 30 км від Києва, скільки потрібно часу вам на збори?
На овечу ферму приїжджають задля фотосесій, сирної дегустації та з дітьми — погладити і погодувати домашніх тварин. Окрім овечок, на території приблизно у 7 гектарів мешкають також корови, кози, свині, віслюки та вівчарка. Сир та молоко можна спробувати в маленькій кав’ярні.
Ферма відчинена для гостей щодня (11:00 – 20:00), окрім понеділка. Не можна приїжджати на локацію з собаками.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: дорослий — 250 грн, діти до 10 років — 100 грн;
- проживання: оренда будиночка — від 2500 грн за добу;
- додаткові послуги: фотосесія — від 800 грн за годину.
🧭 Розташування: Sheepland знаходиться за 41 км від Києва. Важливо: мапа може вести полем, але краще об’їхати дорогою.
Віслюча ферма Osloff
Не подобаються вівці — пропонуємо віслючу ферму. Віслючки теж із задоволенням попозують на камеру. Вони — дуже контактні тварини, все пробують на смак. Власники ферми активно ведуть соціальні мережі — діляться віслючими буднями й розігрують квитки на дегустацію продукції.
На фермі можна покататися на віслюку чи на човнику, зайнятися спортивною риболовлею. Також тут є затишна трапезна «Веселий віслюк» та крамниця з продукцією з молока ослиць. Графік роботи: 9:00 — 20:00. Понеділок вихідний.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: дорослий — 200 грн, для дітей з 4 до 14 років — 100 грн;
- додаткові послуги: покататися на віслюку — 50 грн, оренда альтанки — від 300 грн.
🧭 Розташування: Osloff знаходиться за 36 км від Києва у бік Обухова.
Краєвиди й пекарня у селі Витачів
В цьому невеличкому селі можна милуватися одним із найкращих краєвидів Київщини — широкою панорамою на Дніпро з високої кручі. На пагорбі стоїть каплиця, двері до якої завжди відкриті. Це єдина будівля в Україні, увінчана давнім козацьким хрестом (семихрестям) з ескізу Тараса Шевченка.
Витачів завжди приваблював туристів, але особливо багато їх стало, коли неподалік від каплички на початку повномасштабної війни відкрилася пекарня «Витач». Почали з випікання різних видів хліба на заквасці. Згодом розширили меню. Тепер тут можна поснідати, перекусити сендвічем або юшкою, випити кави з печивом. Власники пекарні проводять різноманітні святкування та виставки для збору коштів на ЗСУ. Пекарня не працює в понеділок та вівторок, тому, якщо плануєте поїздку на ці дні, радимо брати їжу з собою.
💸 Вартість: хліб — від 70 грн, страви — від 180 грн.
🧭 Розташування: Витачів розташований в Обухівському районі, за 76 км від Києва.
Кінний клуб «Соломахине Ранчо»
Це ранчо починалося з кумису. Майбутній власник клубу шукав ідеального коня для старту. І знайшов племінного ваговоза на ім’я Трамплін, а також двох кобил — Риторику та Фортецю. Для відвідувачів ранчо відкрилося у квітні 2017 року.
Зараз тут пропонують кінні прогулянки, фотосесії, гостини в табуні, поїздки на возі та уроки верхової їзди. На території є кафе. Крім того, на ранчо виготовляють окопні свічки та запрошують до участі всіх охочих. Врахуйте, що потрапити на ранчо можна лише за попереднім записом.
💸 Вартість:
- екскурсія в табун — 250 грн/особа;
- прогулянка верхи з інструктором — від 400 грн/30 хв;
- поїзда на возі — 800 грн/45 хв;
- Ride-йога — 800 грн/45 хв.
🧭 Розташування: ранчо знаходиться в селі Литвинівка Вишгородського району за 48 км від Києва. Можна дістатися громадським транспортом: маршрутним автобусом №355 з «Героїв Дніпра» або №357 з «Академмістечка».
Екопарк «Медвино»
Це справжній сафарі-парк поруч із Чорнобильським заповідником, де можна відчути автентичність дикої природи без потреби виїжджати за тисячі кілометрів. Тут живе найбільше стадо оленів в Україні — близько 500 особин різних видів. Тварини приїхали з різних куточків України та світу, тож кожен має свою історію. Можна тут зустріти й інших мешканців — зубрів, бізонів і навіть верблюдів.
Територія екопарку величезна — 170 гектарів, тому переміщатися можна або на власному авто, або орендувати багі чи квадроцикл. Екскурсії проводить справжній знавець — оленяр.
Якщо зголоднієте, в парку є кафе з різноманітним меню — від сніданків до страв з дичини. А захочеться залишитися довше — є затишні будиночки для ночівлі. Відвідати парк можна лише за попереднім бронюванням.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: дорослий — 300 грн, діти з 7 до 14 років — 150 грн;
- проживання: оренда будиночка — від 6500 грн за добу;
- додаткові послуги: оренда багі (для 5 пасажирів + гід за кермом) — 2700 грн за 1,5 години; оренда квадроцикла — 1800 грн за 1,5 години.
🧭 Розташування: «Медвино» знаходиться в Білоцерківському районі Київщини, за 122 км від столиці.
Ферма «Кийлівська Асканія»
Село Кийлів називають раєм для рибалок. Воно знаходиться на березі Дніпра і має додатковий бонус — заповідник зі страусовою фермою «Кийлівська Асканія». Але щоб знайти це місце, доведеться скористатися навігатором, бо дорога заховалася в густому лісі.
Особливість ферми — це тварини, які обожнюють спілкуватися з гостями. Особливо виділяються чорні африканські страуси, які не тільки з радістю приймають ласощі, але й позують на фото. Камерунські кізки — справжній хіт серед дітей, адже їх можна тримати на руках. А ще тут мешкають в’єтнамські свинки, павичі, фазани, пухові курочки та інші екзотичні тварини.
На фермі є можливість покататися на возі, верхи на конях або на ослику. Також можна половити рибу в одному з 5 водойм, погодувати з рук лебедів або диких качок. А коли зголоднієте — в кафе «Екзотичні страви» вам запропонують омлет зі страусового яйця чи щось інше. Або можна орендувати альтанку біля річки й влаштувати барбекю. Майте на увазі, що ферма працює щодня з 9.00 до 19.00, але кав’ярня — лише на вихідних.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: для дорослого — 100 грн, для дитини — 50 грн, дітям до трьох років — безкоштовно;
- додаткові послуги: оренда альтанки — 500 грн/день; риболовля — 100 грн.
🧭 Розташування: «Кийлівська Асканія» знаходиться у селі Кийлів Бориспільського району, за 63 км від Києва. Сюди можна дістатися як власною автівкою, так і рейсовим автобусом чи маршруткою.
Ферма oLawander
На фермі oLawander вирощують лаванду, полуницю, ожину та лохину за органічними стандартами. І хоч сезон, коли тут можна збирати ягоди чи фотографуватися у квітах, закінчився, ферма залишається відкритою.
Тут можна випити каву з ароматом лаванди або скуштувати смачний десерт — теж з лавандою в головній ролі. Ввечері запалюють вуличний камін з дровами, біля якого можна організувати романтичний вечір з вином і сирною тарілкою. А якщо захочеться трохи «лавандової магії» взяти додому, можна придбати рослини чи насіння для власного саду або косметику з екстрактами квітів. Працюють щодня з 9:00 до 20:00.
💸 Вартість: в несезон вхід безкоштовний.
🧭 Розташування: ферма oLawander розташована за 49 км від Києва в селищі Димер Вишгородського району.
Парк природи «Беремицьке»
На березі річки Десна розташувалося чудове місце для відпочинку — парк природи «Беремицьке». Це місце поєднує дику природу з послугами для туристів і пропонує різні варіанти відпочинку: наприклад, катання на велосипедах чи самокатах, гру в теніс, стрільбище чи прогулянки по екологічних стежках.
На території в 500 га є мінізоопарк, музей диких котів та стайні, де можна погладити й погодувати коней. Парк відкритий цілий рік, і є можливість комфортно заночувати навіть взимку завдяки будиночкам з піччю на дровах та теплою підлогою. Також є ресторан «Лісове озеро» та кафе.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: дорослий — 150 грн, діти з 5 до 14 років — 120 грн;
- екскурсії: комплексна — 250 грн (діти з 5 до 14 років — 200 грн), туристична — 150 грн (діти — 120 грн);
- проживання: оренда будинку — від 1800 грн/доба за 2 осіб;
- додаткові послуги: прокат велосипедів — 250 грн/год.
🧭 Розташування: «Беремицьке» знаходиться за 75 км від Києва в Чернігівській області.
Біопарк «Золотий Фазан»
Це місце чудово підходить для сімейного відпочинку, адже тут є розваги як для дорослих, так і для дітей. На території біопарку площею понад 10 га з двома озерами проживає до 45 видів тварин — від мавпочок до верблюдів — та понад 100 видів птахів. Можна навіть увійти в величезний вольєр, у якому живуть павичі, фазани, папуги, голуби, журавлі та інші пташки.
Тут також можна посидіти в кафе чи орендувати альтанку, порибалити, поніжитися в оздоровчому чані й залишитися на ніч в одному з будиночків. Для дітей є батут, надувна гірка, водяні зорби.
💸 Вартість:
- вхідний квиток: дорослий — 220 грн, дитячий (з 3 до 16 років) — 120 грн;
- оренда будинків: від 1800 грн/доба, оренда альтанки — від 400 грн/день;
- риболовля — 500 грн/день.
🧭 Розташування: «Золотий фазан» знаходиться в селі Вишківське Ставищенського району на Київщині (130 км від Києва по Одеській трасі).
Щоб відпочивати від роботи, потрібно спершу її знайти
Розкажіть про свої кар’єрні вподобання — і ми підберемо ідеальні вакансії саме для вас.
ВакансіїЧитайте також
Шукаємо баланс: як розділяти робочий та особистий час і що робити для відпочинку
Коли відпустка не відпускає: як адаптуватися до роботи після відпочинку
Чому нам так складно відпочивати (особливо зараз) і як цього все-таки навчитися
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Чому ми втомлюємося від роботи та чи завжди звільнення — єдиний вихід?
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією
Йес, ай спік: добірка ресурсів, з якими ви нарешті заговорите англійською