Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

10+ ресурсів, де шукати гранти, стажування і програми обміну

25.02.20 Кар'єра 6 хв читання

Як отримати від навчання в університеті більше, ніж теоретичні знання та пільги студентського квитка? Розповідаємо, як намайнити максимум практичної користі від статусу студента. 


Їздити на конференції


Готувати доповідь і виступати з нею на конференції на перший погляд може здатися непотрібним та енерговитратним заняттям. Але участь у конференціях принесе стільки користі, що всі зусилля будуть виправдані 👇

  • Нетворкінг. Участь у конференції — це ваш спосіб розширити коло своїх професійних знайомств за межами рідного університету. 
  • Прокачка навички публічних виступів. Повірте, у майбутньому вам це знадобиться. Особливо враховуючи, що більшість часу ми спілкуємось онлайн і вже почали забувати, як це — виступати перед аудиторією незнайомців. 
  • Шанс не писати курсову в останню ніч. Якщо тема вашої доповіді пов’язана з темою курсової роботи, то підготовка до виступу допоможе напрацювати матеріал. Тож є шанс, що напередодні захисту курсової ви спатимете спокійно 🙂 
  • Подорож. Конференції в іншому місті — це можливість отримати нові враження, і часто це дешевше й цікавіше, ніж приїхати у місто як турист. Конференції часто передбачають екскурсії для учасників, а вартість проїзду, проживання та харчування інколи покривають організатори або адміністрація університету.
  • Плюсик у карму (а точніше — у рейтинг успішності студентів, на підставі якого формуються стипендіальні списки).


Де шукати студентські конференції

Слідкувати за оголошеннями на сторінках свого вишу/факультету у соцмережах — там точно буде щось релевантне. Також чимало анонсів конференцій можна знайти на сторінках Science Community та на сайті ресурсного центру «ГУРТ».

Катя Жученя за час навчання взяла участь у понад 15 студентських конференціях і вважає, що переваг у науковій діяльності набагато більше, ніж здається.

Читати


Виграти конкурс


Виграти конкурс — виклик для талановитих та амбітних, адже змагатися доведеться не з однокурсниками, а зі студентами з усієї країни чи навіть світу. Що ви можете отримати натомість:

  • грошову винагороду (одноразову виплату чи стипендію);
  • знайомства з шанованими фахівцями вашої галузі, які можуть стати вашими наставниками, менторами, науковими консультантами чи опонентами на захисті дисертації у майбутньому;
  • бали до рейтингу студентів.


Де шукати конкурси для студентів 

На сайті Міністерства освіти та науки України, платформах Unistudy, CareerHub, сторінках приватних фондів (наприклад, щорічний конкурс Zavtra.ua від Фонду Віктора Пінчука), у розділі «Можливості» на сайті Happy Monday.


Податися на грант


Якщо стипендія чи винагорода за перемогу в конкурсі — це гроші, які ви витрачаєте на власний розсуд, то гранти для студентів дозволяють отримати кошти на щось конкретне. Наприклад, за допомогою гранту можна покрити вартість стажування за кордоном, витрати на ваше дослідження або оплатити участь у крутому професійному івенті.

Якщо ви перспективний вчений або активіст, і ваша діяльність потенційно принесе чимало користі країні й суспільству, то чому ви маєте власним коштом проторити шлях до успіху? Держава та приватні фонди теж зацікавлені у вашому професійному розвитку. 


Де шукати гранти для студентів 

У відповідних розділах на Science Community або Unistudy.  


Взяти участь у програмі обміну


Це можливість на семестр або рік стати студентом закордонного вишу:

  • повчитися у крутому європейському, американському або іншому виші, порівняти рівень викладання і записатися на предмети, яких немає у вашому навчальному плані в Україні;
  • пожити в іншій країні і відчути її по-справжньому, а не як турист;
  • завести друзів за кордоном і прокачати свою англійську або іншу іноземну мову так, як ви ніколи не прокачаєте вдома. 


Де шукати програми обміну 

Чимало програм обміну реалізуються шляхом двосторонньої співпраці між конкретними університетами, тому поцікавтеся можливостями, які пропонує саме ваш виш. 

Також переглядайте можливості безпосередньо на сайті Міністерства освіти та науки України та сайтах таких організацій, як Erasmus+. Якщо цікавить не Європа, а Сполучені Штати — на сайті Посольства США в Україні


Піти на стажування


Молодий спеціаліст, у якого в резюме зазначена лише повна вища освіта, програватиме в очах потенційного роботодавця такому ж кандидатові, у якого в резюме буде досвід стажування. А після деяких стажувань одразу ж і роботу в компанії пропонують.


Де шукати стажування для студентів 

На сайті Happy Monday в окремій рубриці зі стажуваннями, на сайтах AIESEC чи DOU (якщо цікавить ІТ-сфера). Закордонні стажування збирає Unistudy. Усі програми з навчання та стажування у США можна знайти на сайті Посольства США в Україні

Студентські роки можуть бути важкими, але продуктивними, а можуть бути безтурботними — вирішувати вам. Знайдіть у студентстві те, що надихатиме саме вас, і це допоможе визначитися з кар’єрними планами на майбутнє.

Читайте також

Як отримати профіт від навчання в університеті?

Як потрапити на стажування за кордон? Історія Анастасії Петрової

Корисні лінки для студентів: поради, курси, стажування тощо

Вже шукаєте роботу?

А вона шукає вас! У нас є багато вакансій у крутих українських чи міжнародних компаніях.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.