Мінцифри розробило дорожню карту регулювання штучного інтелекту (ШІ) в Україні. Розповідаємо, як швидко її планують реалізувати та які можливості це відкриє бізнесам.
Чого очікувати бізнесу
Як пояснив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, регулювання ШІ в нашій країні дасть змогу українським компаніям у сфері ШІ конкурувати з європейськими, залучати інвестиції та забезпечити безпечне цифрове середовище для людини.
«Штучний інтелект — невідворотний тренд. Тому Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії зі ШІ», — наголосив Федоров.
Як зазначено в дорожній карті, Мінцифри ставить за мету не зарегулювати сферу ШІ в Україні, а створити конкурентне середовище, де будуть захищені інтереси українського бізнесу.
Перш ніж вводити юридично обовʼязкове регулювання, бізнесу обіцяють надати інструменти як для підготовки до дії майбутнього українського закону, так і для виходу на ринок ЄС. Міністр також анонсував рекомендації для компаній та Білу книгу. Вона міститиме відповіді на запитання про те, що робити просто зараз і на що очікувати в майбутньому.
Читайте також: Денис Суділковський: «Без вміння працювати з ШІ сьогодні, ви програєте конкуренцію завтра»
Як будуть реалізувати дорожню карту
Реалізувати дорожню карту планують у два етапи:
- Перший етап (позазаконодавчий) має на меті надати бізнесу інструменти для підготовки до майбутнього регулювання ШІ. Від оцінки впливу технології на права людини — до підписання добровільних кодексів поведінки.
- Другий етап — ухвалення закону, аналогічного до європейського AI Аct. Це дасть змогу створити ідентичні правові режими з ЄС у сфері ШІ, спростити співпрацю з європейськими партнерами та залучити інвестиції.
Підготувати законопроєкт планують у 2024 році, а завершити реалізацію дорожньої карти — до 2027-го. Водночас розгортати позазаконодавчі ініціативи, описані в межах першого етапу, Мінцифри планує до 2025 року.
Шукаєте роботу?
Переглядайте вакансії провідних українських та міжнародних компаній
Перейти
Дякуємо!
Тепер редактори знають.