Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Представили дорожню карту регулювання ШІ в Україні: що це змінить для компаній

09.10.23 Новини 2 хв читання

Мінцифри розробило дорожню карту регулювання штучного інтелекту (ШІ) в Україні. Розповідаємо, як швидко її планують реалізувати та які можливості це відкриє бізнесам.


Чого очікувати бізнесу


Як пояснив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, регулювання ШІ в нашій країні дасть змогу українським компаніям у сфері ШІ конкурувати з європейськими, залучати інвестиції та забезпечити безпечне цифрове середовище для людини.

«Штучний інтелект — невідворотний тренд. Тому Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії зі ШІ», — наголосив Федоров.

Як зазначено в дорожній карті, Мінцифри ставить за мету не зарегулювати сферу ШІ в Україні, а створити конкурентне середовище, де будуть захищені інтереси українського бізнесу.

Перш ніж вводити юридично обовʼязкове регулювання, бізнесу обіцяють надати інструменти як для підготовки до дії майбутнього українського закону, так і для виходу на ринок ЄС. Міністр також анонсував рекомендації для компаній та Білу книгу. Вона міститиме відповіді на запитання про те, що робити просто зараз і на що очікувати в майбутньому.

Читайте також: Денис Суділковський: «Без вміння працювати з ШІ сьогодні, ви програєте конкуренцію завтра»


Як будуть реалізувати дорожню карту


Реалізувати дорожню карту планують у два етапи:

  • Перший етап (позазаконодавчий) має на меті надати бізнесу інструменти для підготовки до майбутнього регулювання ШІ. Від оцінки впливу технології на права людини — до підписання добровільних кодексів поведінки.
  • Другий етап — ухвалення закону, аналогічного до європейського AI Аct. Це дасть змогу створити ідентичні правові режими з ЄС у сфері ШІ, спростити співпрацю з європейськими партнерами та залучити інвестиції.

Підготувати законопроєкт планують у 2024 році, а завершити реалізацію дорожньої карти — до 2027-го. Водночас розгортати позазаконодавчі ініціативи, описані в межах першого етапу, Мінцифри планує до 2025 року.

Шукаєте роботу?

Переглядайте вакансії провідних українських та міжнародних компаній

Перейти
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.