Під час Всесвітнього економічного форуму одразу двоє авторитетних експертів – психолог Адам Грант та економіст й історик Рутгер Брегман – підняли питання про скорочення традиційного робочого тижня до 4 днів, повідомляє «Інтерфакс-Україна»
Експерти переконані, що зменшення кількості робочих днів піде на користь і компаніям, і їхнім працівникам, тож закликали підприємців по всьому світу до масового переходу на скорочений робочий тиждень.
«Є хороші експерименти, які демонструють, що при зниженні тривалості робочого тижня люди ефективніше зосереджують свою увагу – їхня продуктивність залишається такою ж, а от креативність та якість роботи часто зростають. Дослідження також підтверджують, що співробітники більш лояльні до керівництва, яке демонструє подібну гнучкість стосовно їхнього життя поза роботою», – впевнений психолог Вортонської школи бізнесу при Пенсильванському університеті Адам Грант.
З ним погоджується також економіст та історик Рутгер Брегман, який нагадав присутнім на форумі, як ще підприємці 20-30-их років виявили, наскільки скорочення робочого тижня позитивно впливає на продуктивність: «Генрі Форд побачив, що його працівники стали набагато продуктивніші після переходу з 60-годинного на 40-годинний робочий тиждень». Відтоді провідні науковці вірять, що у майбутньому люди зможуть працювати ще менше.
У Давосі згадали і про дані Організації економічної співробітництва та розвитку (ОЕСР), згідно з якими чим більше часу витрачається на роботу, тим нижча продуктивність праці. Наприклад, Південна Корея та Мексика лідирують за кількістю відпрацьованих населенням годин серед 36 найбільш розвинених країн світу. При цьому продуктивність праці у двох цих країнах наближена до мінімальної.
Нагадаємо, у минулому році за впровадження 4-денного робочого тижня виступила і голова профспілок Великобританії, а новозеландська компанія навіть дійсно перевела своїх працівників на скорочений робочий тиждень, не змінюючи при цьому заробітну плату.
Джерело: «Інтерфакс-Україна»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.