Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Працювати менше за ті ж гроші: результати новозеландського експерименту

26.07.18 Новини 2 хв читання

Новозеландська компанія протестувала скорочення робочого тижня до 4 днів, не змінюючи при цьому заробітну плату працівників. 

Новозеландська компанія Perpetual Guardian, яка займається трастами та заповітами, вирішила протестувати 4-денний робочий тиждень, не змінюючи при цьому заробітну плату працівників.

Впродовж 2 місяців усі 240 співробітників компанії працювали, як і звичайно, по 8 годин, але не 5 днів на тиждень, а лише 4 дні. Тобто загалом їх робочий тиждень скоротився до 32 годин замість 40. При цьому вони отримували зарплату як за 5-денний робочий тиждень.

Засновник компанії Ендрю Бернс наважився на експеримент, щоб допомогти своїм працівникам дотримуватися балансу роботи і особистого життя. І в нього це вийшло!

Скорочення робочого тижня: за чи проти?

За півроку до початку експерименту лише 54% працівників відмічали, що їм вдається підтримувати баланс між роботою та особистим життям. А в результаті експерименту зі скорочення робочого тижня кількість робітників, які визнали, що успішно поєднують професійну діяльність та особисте життя, зросла до 78%.

Рівень стресу у працівників знизився на 7%, тоді як мотивація і почуття відповідальності значно зросли, а загальний рівень задоволення життям підскочив на 5%.

Хелен Делані, старший викладач Бізнес-школи при Оклендському університеті, зазначила, що мотивація працівників підвищилася, оскільки вони брали активну участь в плануванні експерименту і зіграли ключову роль у розробці проекту 4-денного робочого тижня. Саме співробітники розробили ряд інновацій та ініціатив для більш продуктивної та ефективної роботи – від автоматизації ручних процесів до зменшення часу використання інтернету не по робочим питанням.

Що далі?

Ендрю Барнс зазначив, що планує надати результати експерименту на розгляд суду для впровадження 4-денного робочого тижня у своїй компанії на постійній основі. Він вважає, що нова модель роботи має величезний потенціал і здатна позитивно впливати на суспільство.


Джерело:
The Guardian


Читайте ще у рубриці «Новини»:
Робота в опенспейсі зменшує комунікацію між колегами  

 

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: