Американський сайт Glassdoor у своєму новому звіті назвав тенденції, які будуть актуальними для ринку праці у 2024 році. Ми вибрали головне.
1. Покоління «зет», представників якого ще донедавна сприймали дітьми, у 2024-му кількісно переважатиме над поколінням бебі-бумерів (люди, народжені з 1946 по 1964 роки) й становитиме велику частку робочої сили. Водночас мілленіали (люди, народжені з 1981 по 1996 рік) ще тривалий час залишатимуться найбільшою групою штатних працівників. За оцінками Glassdoor, мілленіали кількісно переважатимуть над зумерами на ринку праці приблизно до 2040 року.
2. Заробітна плата працівників, особливо тих, які не схильні часто змінювати компанії, продовжить зростати. Проте пільги й соцпакети, найімовірніше, будуть зменшувати. Це пов’язано з тим, що робоча сила стає доступнішою порівняно з попередніми роками. Тож компанії ретельно рахують витрати й визначають, які переваги є найбільш і найменш важливими для їхніх працівників.
Читайте також: Які бонуси пропонують своїм працівникам Airbnb, Patagonia, Adobe та інші
3. Наслідки масових звільнень, які провели компанії, зокрема техногіганти, у 2023 році, відображатимуться на моральному стані працівників. У 2024-му вони боятимуться нових жорстких рішень свого керівництва й перейматимуться своїми перспективами на робочому місці.
4. Роботодавці продовжать повертати працівників до офісу «батогом і пряником». З одного боку, пропонуватимуть всілякі плюшки, як-от обіди в офісі й корпоративні заходи, а з іншого — стягуватимуть штрафи за невиконання вимог щодо повернення.
Читайте також: Meta погрожує звільненнями працівникам, які не хочуть ходити в офіс
5. Гнучка політика щодо віддаленої роботи стане перевагою компаній. Цим будуть користуватися середні й малі компанії, щоб хантити до себе таланти. Невеликі компанії вже давно намагаються конкурувати, пропонуючи те, чого великі запропонувати не можуть: гнучкі умови праці, більшу згуртованість усередині колективу тощо.
6. Поширення генеративного ШІ спростить доступ до інформації та підвищить продуктивність деяких працівників у довгостроковій перспективі. Водночас існують також ризики того, що це може посилити соціальну ізоляцію і зменшити потребу людей у взаємодії.
Шукаєте роботу?
Переглядайте пропозиції українських та міжнародних компаній на Happy Monday
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
МОН запустило програму для майбутніх реформаторів освіти: як долучитися
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії