Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Премія Global Teacher Prize Ukraine назвала найкращих вчителів воєнного часу

10.10.23 Новини 3 хв читання

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine другий рік поспіль відзначила вчителів воєнного часу, щоб задокументувати їхній досвід і внесок у розвиток освіти під час повномасштабної війни. Розповідаємо більше та публікуємо імена переможців.


З 2017 року Global Teacher Prize Ukraine визначає найкращих вчителів України. Головна мета премії під час повномасштабної війни — розповідати історії вчителів, щоб у такий спосіб подякувати їм та відзначити важливість їхньої праці.

Цього року премія зібрала понад 500 історій з усієї України та відзначила вчителів воєнного часу, які залишаються новаторами у складних умовах та уособлюють українське вчительство воєнного часу.

«Ми дякуємо вчителям, які роблять усе, аби наші діти могли навчатись українською мовою, в українській школі, в українській вільній державі. Наші герої пройшли через усе: полон, утиски, небезпеку евакуації, титанічну працю заради відновлення навчання у війні. Кожна із зібраних нами учительських історій має бути почута, а жоден подвиг вчителів і жоден злочин окупантів не можна забути», — зазначила Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія» та засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine.

Читайте також: 8 причин, чому бути вчителем — це круто


Найкращі вчителі України у 2023 році

Global Teacher Prize 2023
Зоя Литвин і відзначені вчителі

🏆 Новаторство. У цій категорії відзначили Максима Гвоздецького, вчителя фізики у Запорізькій гімназії № 11. Він створює для своїх учнів інтерактивні відео за навчальною програмою, де дітям допомагають навчатися Месники, Хобіт, Супермен, Аквамен, Дарт Вейдер та інші герої. 

🏆 Незламність. Цьогоріч історія Лариси Фесенко з Харківщини стала уособленням вчителів, які залишалися вірними українській освіті попри все. За час війни пані Лариса пережила зраду колег, 45 діб російського «підвалу» і втечу в ніч деокупації Куп’янська. Згодом вчителька повернулася до рідної школи, продовжує навчальний процес онлайн та займається відбудовою навчального закладу.

🏆 Нове покоління. За новітні підходи у викладанні з елементами лідерства та менторства відзначили 23-річного Петра Сітека, викладача львівської Школи вільних та небайдужих. Петро навчає дітей, що кожна людина вільна відчувати різні емоції й почуття, а його уроки часто проходять у неформальній атмосфері.

🏆 Дошкілля. В цій категорії переможців відзначали вперше. Нагороду отримала вихователька Вікторія Душина з Харкова. Початок війни вона провела разом зі своїми вихованцями під обстрілами. А після евакуації створила клуб для дітей ВПО, де проводила заходи для маленьких вихованців з усього села. 

Кожен із цих вчителів отримав грант на 1 мільйон гривень на реалізацію своїх освітніх мрій та ініціатив.

🏆 «Вибір серцем». У категорії, яку заснувала телеведуча «1+1 Україна» Наталія Мосейчук, зазвичай відзначають тих учителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та викладають у медичних закладах. Цьогоріч нагородили Катерину Якушевську, логопеда дитячого садка №103 та шпиталю в Миколаєві. Садок, де працювала Катерина, зруйнувала ворожа ракета. Тому вона пішла працювати логопедом у шпиталь, де допомагає військовим відновлювати мовлення та пам’ять. 

Шукаєте роботу в освітній сфері?

Переглядайте актуальні вакансії на Happy Monday

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: