fbpx

Hack for Locals 2.0 завершено: хто переміг

Редакція Пн., 02.11.20 Новини

Нещодавно ми розповідали, що таке хакатони, і запрошували на наш онлайновий хакатон Hack for locals 2.0. Він відбувся цими вихідними: розповідаємо, хто переміг! 


30 жовтня — 1 листопада відбувся хакатон Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти», який платформа кар’єрного розвитку Happy Monday та агентство інновацій Center42 проводили у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА.

Хакатон планувався у комбінованому форматі: онлайн зі створенням офлайн-локацій у різних містах України. Але враховуючи карантинні обмеження Hack for Locals 2.0 проходив виключно онлайн. 


Чи реально хакатонити онлайн? Ще й як! 


Ми розраховували на 300 учасників, але врешті отримали понад 360 реєстрацій з усіх регіонів України. Це були представники зовсім різних сфер — школярі та студенти, розробники і дизайнери, представники державного та громадського сектору. Наймолодшому зареєстрованаму учаснику було 14 років, а найстаршому — 67. Впродовж 48 годин вони активно генерували та доопрацьовували свої ідеї. І усім їм вдалося опанувати програми Slack та Zoom та успішно захистити свої ідеї у онлайн-форматі! 


Навіть віддалено організаторам і командам вдавалося бути на зв’язку 24/7, оперативно вирішувати будь-які питання і жартувати. Для цього ми створили окремий канал у slack. А наприкінці третього дня навіть усі вивчили, як правильно писати і вимовляти слово «хакатон» 🙂

учасники встигали генерувати не лише ідеї проєктів, але й меми


Також у хакатоні взяли активну часть і всіляко допомагали учасникам на усіх етапах підготовки проєкту до захисту 38 менторів — експертів у своїх сферах: це були представники Міністерства цифрової трансформації, ІТ-компаній, ГО, університетів. 

Оцінювали проєкти 20 членів журі, до складу якого увійшли представники Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської та Донецької ОДА, Center 42, Happy Monday та ІТ-компаній-партнерів. 


Проєкти — переможці


Впродовж хакатону учасники сформувалися у 58 команд, 15 з яких вийшли у фінал конкурсу. Три команди стали переможцями і сім були відзначені особливими номінаціями. 

Перше місце посіла команда Don’t Burn (міста Київ, Сєвєродонецьк). Проблема, яку вони вирішували на хакатоні — неефективна система реагування на пожежі. Мета команди — створити ГІС-платформу для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі на основі супутникових даних NASA й даних про пожежі та потенційно небезпечні території, нанесені мешканцями Донецької та Луганської областей через телеграм-бот. 

Команда Don’t Burn

Друге місце посіла команда WARD (міста Дніпро, Підгороднє та Лондон) з проєктом, який полегшить життя людям з вадами зору. Вони розробляють мобільний додаток для розпізнавання об’єктів та озвучування їх голосом. Також додаток має функції сповіщення про небезпеку з власником гаджета: надсилання екстреного сигналу при падінні об’єкта та якщо телефоном трясуть.  

команда WARD

Третє місце посіла команда DROP TABLE TEAM (місто Чернівці) та їхня система управління вуличним освітленням ULight. Команда працювала над рішенням, яке покращить громадам управління вуличним освітленням: дозволить керувати ним віддалено, моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення несправні лампи, моніторити та сповіщати представників громади про несанкціоновані підключення до мереж вуличного освітлення.

команда DROP TABLE TEAM

Мінцифри надасть менторську та інформаційну підтримку проєктам-переможцям.

Також 7 команд отримали спеціальні відзнаки: 

  • компанія-партнер хакатону ELEKS відзначила спеціальним призом та консультуватиме команду «Ядро Покращень» (місто Одеса) та їхній проєкт «ОТГ бот», мета якого — налагодити більш швидку діджиталізовану комунікацію між управлінням ОТГ і населенням для вирішення проблем в ОТГ та покращення умов життя;
  • ще один партнер хакатону — Луганська обласна державна адміністрація — відзначила команду Don’t Burn подарунками і надасть інформаційну, організаційну та консультаційну підтримку задля реалізації ідеї;
  • інший партнер хакатону — Луганська Асоцiацiя організацій осіб з інвалідністю — нагородила дві команди у номінації «Найкраще інклюзивне рішення». По 10 000 грн та пропозицію подальшої співпраці отримали комади WARD та IncNet (вебресурс, що дозволяє поєднати потреби людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з пропозиціями організацій чи фізичних осіб, як можуть надати відповідну допомогу).
  • особливими номінаціями були відзначені і команди Вартовий / CityGuard (сервіс для розробки планів евакуації, проведення ефективних навчань та оперативного оповіщення населення),  IncNet та TRAFFIC challenge з проєктом Micromobility Safety School – онлайн-школа для користувачів персонального транспорту (велосипедів, самокатів, моноколес, моторолерів, електроскейтів, гіроскутерів тощо).

А ще незалежно від віку, фаху та успіхів на хакатоні усі генератори ідей отримали поштою пакет учасника — настільки крутий за вмістом, що його теж почали називати подарунком 🙂 Більше фото та відео знайдете у соцмережах за хештегом #hackforlocals.

пакет учасника хакатону


Переглянути трансляцію фінального захисту проєктів та нагородження учасників можна на YouTube-каналі Happy Monday

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: