Нещодавно ми розповідали, що таке хакатони, і запрошували на наш онлайновий хакатон Hack for locals 2.0. Він відбувся цими вихідними: розповідаємо, хто переміг!
30 жовтня — 1 листопада відбувся хакатон Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти», який платформа кар’єрного розвитку Happy Monday та агентство інновацій Center42 проводили у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА.
Хакатон планувався у комбінованому форматі: онлайн зі створенням офлайн-локацій у різних містах України. Але враховуючи карантинні обмеження Hack for Locals 2.0 проходив виключно онлайн.
Чи реально хакатонити онлайн? Ще й як!
Ми розраховували на 300 учасників, але врешті отримали понад 360 реєстрацій з усіх регіонів України. Це були представники зовсім різних сфер — школярі та студенти, розробники і дизайнери, представники державного та громадського сектору. Наймолодшому зареєстрованаму учаснику було 14 років, а найстаршому — 67. Впродовж 48 годин вони активно генерували та доопрацьовували свої ідеї. І усім їм вдалося опанувати програми Slack та Zoom та успішно захистити свої ідеї у онлайн-форматі!
Навіть віддалено організаторам і командам вдавалося бути на зв’язку 24/7, оперативно вирішувати будь-які питання і жартувати. Для цього ми створили окремий канал у slack. А наприкінці третього дня навіть усі вивчили, як правильно писати і вимовляти слово «хакатон» 🙂
Також у хакатоні взяли активну часть і всіляко допомагали учасникам на усіх етапах підготовки проєкту до захисту 38 менторів — експертів у своїх сферах: це були представники Міністерства цифрової трансформації, ІТ-компаній, ГО, університетів.
Оцінювали проєкти 20 членів журі, до складу якого увійшли представники Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської та Донецької ОДА, Center 42, Happy Monday та ІТ-компаній-партнерів.
Проєкти — переможці
Впродовж хакатону учасники сформувалися у 58 команд, 15 з яких вийшли у фінал конкурсу. Три команди стали переможцями і сім були відзначені особливими номінаціями.
Перше місце посіла команда Don’t Burn (міста Київ, Сєвєродонецьк). Проблема, яку вони вирішували на хакатоні — неефективна система реагування на пожежі. Мета команди — створити ГІС-платформу для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі на основі супутникових даних NASA й даних про пожежі та потенційно небезпечні території, нанесені мешканцями Донецької та Луганської областей через телеграм-бот.
Друге місце посіла команда WARD (міста Дніпро, Підгороднє та Лондон) з проєктом, який полегшить життя людям з вадами зору. Вони розробляють мобільний додаток для розпізнавання об’єктів та озвучування їх голосом. Також додаток має функції сповіщення про небезпеку з власником гаджета: надсилання екстреного сигналу при падінні об’єкта та якщо телефоном трясуть.
Третє місце посіла команда ; DROP TABLE TEAM; (місто Чернівці) та їхня система управління вуличним освітленням ULight. Команда працювала над рішенням, яке покращить громадам управління вуличним освітленням: дозволить керувати ним віддалено, моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення несправні лампи, моніторити та сповіщати представників громади про несанкціоновані підключення до мереж вуличного освітлення.
Мінцифри надасть менторську та інформаційну підтримку проєктам-переможцям.
Також 7 команд отримали спеціальні відзнаки:
- компанія-партнер хакатону ELEKS відзначила спеціальним призом та консультуватиме команду «Ядро Покращень» (місто Одеса) та їхній проєкт «ОТГ бот», мета якого — налагодити більш швидку діджиталізовану комунікацію між управлінням ОТГ і населенням для вирішення проблем в ОТГ та покращення умов життя;
- ще один партнер хакатону — Луганська обласна державна адміністрація — відзначила команду Don’t Burn подарунками і надасть інформаційну, організаційну та консультаційну підтримку задля реалізації ідеї;
- інший партнер хакатону — Луганська Асоцiацiя організацій осіб з інвалідністю — нагородила дві команди у номінації «Найкраще інклюзивне рішення». По 10 000 грн та пропозицію подальшої співпраці отримали комади WARD та IncNet (вебресурс, що дозволяє поєднати потреби людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з пропозиціями організацій чи фізичних осіб, як можуть надати відповідну допомогу).
- особливими номінаціями були відзначені і команди Вартовий / CityGuard (сервіс для розробки планів евакуації, проведення ефективних навчань та оперативного оповіщення населення), IncNet та TRAFFIC challenge з проєктом Micromobility Safety School – онлайн-школа для користувачів персонального транспорту (велосипедів, самокатів, моноколес, моторолерів, електроскейтів, гіроскутерів тощо).
А ще незалежно від віку, фаху та успіхів на хакатоні усі генератори ідей отримали поштою пакет учасника — настільки крутий за вмістом, що його теж почали називати подарунком 🙂 Більше фото та відео знайдете у соцмережах за хештегом #hackforlocals.
Переглянути трансляцію фінального захисту проєктів та нагородження учасників можна на YouTube-каналі Happy Monday.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.