Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як виховати команду чемпіонів? 5 порад головного тренера збірної України з боксу Дмитра Сосновського

11.02.19 Кар'єра 5 хв читання

Не важливо, очолюєте ви цілу компанію чи відділ із двох працівників (один із яких ви) – від вашого вміння працювати з командою залежить успіх бізнесу в цілому. Як не просто керувати співробітниками, а виховувати з них справжніх чемпіонів, радить головний тренер збірної України з боксу – Дмитро Сосновський.

Дмитро Сосновський очолює національну збірну з боксу вже понад 10 років, а його вихованці загалом здобули 61 медаль на міжнародних змаганнях, зокрема на Олімпійських іграх. Сам Дмитро у 2011 році був визнаний Міжнародною федерацією боксу найкращим тренером у світі.

У рамках міжнародної події Disrupt HR Kyiv, організованої групою компаній Quadrate28, Дмитро порадив, як застосовувати спортивний підхід у керуванні командою, і поділився власними секретами тренування чемпіонів.

Керівник як тренер

Тренер для свого підопічного – це і HR, і наставник, і психолог, і навіть трохи тато й мама. Ефективний керівник має поєднувати у собі ті самі ролі. Йому не потрібно приймати всі рішення чи виконувати роботу самостійно, його завдання – створити умови для максимальної реалізації своєї команди і «натренувати» її на досягнення. 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Щоб впевнено працювати з командою і вести своїх підлеглих до перемоги, керівнику, як і тренеру, необхідно досконально розуміти людей, з якими він працює. Мати на увазі фізичні можливості, характер та манеру роботи, зокрема виокремлювати сильні та слабкі сторони своїх працівників, щоб максимально ефективно використовувати їх у роботі.

Знаєте, що один зі співробітників найбільш продуктивно працює після обіду? Тоді не плануйте брейнштормів на ранок, якщо хочете почути від нього конструктивні ідеї 🙂

Інший має екстравертивну вдачу і вміє ладнати з людьми? Тоді краще знайти такому працівнику застосування у відділі роботи з клієнтами чи партнерами, ніж cховати його під купою відкритих вкладень в Excel.

Як збудувати команду чемпіонів? 5 порад від Дмитра Сосновського

1. Дайте команді можливість пишатися своїми досягненнями

«З першими перемогами приходить і віра у себе та свою справу. Мій учень, Андрій Котельник, срібний призер Олімпіади 2000-го року в Сіднеї, взагалі мріяв стати наступним Пеле чи Марадоною. Але як тільки почалися перші перемоги в боксі, він повністю присвятив себе цьому виду спорту. Навіть маленькі перемоги вашої команди треба відзначати – це мотивує». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Ніщо так не мотивує працювати краще, як вже отримані високі результати. Не дозволяйте досягненням команди залишатися непоміченими і тим більше – не привласнюйте їх лише собі. Відзначайте успіхи кожного і демонструйте, як вони впливають на загальне процвітання компанії.

Дайте людям можливість відчути себе невід’ємною частиною змін і прогресу.

2. Створіть гідні умови праці

«Якщо ви взялися за ріст своїх співробітників та плануєте виростити чемпіонів, то будьте готові платити за їх досягнення та ріст. Якщо говорити про нашу зіркову команду – Усик, Ломаченко, Берінчик, Хитров, Гвоздик – після своїх олімпійських досягнень хлопці пішли у професійний бокс, адже це ріст. Як професійний, так і гонорарів». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

У першу чергу це стосується заробітної плати. Будьте готові платити більше за конкурентів, якщо хочете втримати топових працівників. І не забувайте про внутрішній сервіс – до власних співробітників треба ставитись як до клієнтів, якщо хочете, щоб вони демонстрували свій найкращий результат.

3. Зрозумійте сильні і слабкі сторони кожного члена команди

«У спорті як і у бізнесі. Різні кадри, різні можливості. Наприклад, є боксер-темповик, який швидко завдає ударів. Є боксер-ігровик – добре ухиляється, попереджає рухи суперника. Є нокаутер, якому досить і одного влучного удару. А є універсальні бійці – таких мало, але вони на вагу золота.

У боксера є до 40 якостей. Я знаходжу сильні й слабкі сторони та працюю з ними, аби простий хлопець став чемпіоном». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Ефективний керівник займається тим самим. Сильні сторони є у кожного, їх варто лише розпізнати. А от чого точно не варто робити, то це змушувати працівників діяти всупереч своїм здібностям.Наприклад, намагатися зробити з природженого комунікатора й організатора сумлінного кодера.

«Нокаутуючий удар або є від природи, або немає. Знайдіть інші переваги!» – Дмитро Сосновський

4. Знайдіть найкраще застосування талантам

«Знаєте скільки людей працює у команді чемпіона? Тут, до речі, підкреслю саме слово «команда». Тренери, лікарі, масажист, катман, психолог, спаринг-партнери тощо. І це тільки люди, які готують фізично та психологічно. А ще є спонсори, адміністратори, менеджери, промоутери, маркетологи. Усі ці люди причетні до перемоги, до отої золотої медалі чи чемпіонського поясу. І це завдяки тому, що кожен робить свою справу. Промоутер не лізе у тренувальний процес, а тренер не домовляється про поєдинки».

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Потрібно, щоб у роботі співробітник використовував свої сильні сторони і при цьому не просто виконував задачі, а реалізовував своє покликання.

Ідеально, якщо ви не підлаштовуєте працівника під посадову інструкцію, а навпаки – знаходите робочі обов’язки відповідно до здібностей і можливостей кожного.  

5. Знайте трохи більше, ніж написано у трудовій

«Що ви знаєте про своїх колег? Освіта, навички, де працював до, куди прагне після. А чи питали ви про родину, дітей, чи тримає собаку, як любить відпочивати? Мені доводиться бути не лише тренером, але і поради давати, допомагати і психологічно, і матеріально, і житлом іноді ділитись, бо всяке бувало».

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Робота – дуже важлива, але все ж таки лише частина нашого життя. Поза роботою у всіх є родини, друзі, хобі.

І хороший керівник має бути в курсі, чим живе його команда, коли виходить з офісу. Так ви продемонструєте своїм підлеглим, що вас цікавить не лише їхня професійна сторона. Це зробить ваші стосунки більш довірчими і відкритими, сприятиме розкриттю командного потенціалу. Тож спитайте себе: «Що я знаю про свою команду?»

28 лютого 2019 року на вас чекає нова міжнародна подія Disrupt HR Kyiv ІІ, організована группою компаній Quadrate28 Corp


Про внутрішній сервіс: як зрозуміти, що компанія не цінує своїх співробітників?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.