fbpx

Як зрозуміти себе, свої інтереси і здібності? Поради Анни Мазур

Анна Мазур Пт., 11.01.19 Must Read

Робіть те, що любите, і знайдете улюблену роботу радять експерти. Але ж спочатку потрібно зрозуміти себе, свої інтереси, здібності, сильні сторони. Як це зробити, розповідає Анна Мазур, СЕО Нappy Мonday.

Розібратися у собі — це найперший та, мабуть, найголовніший крок до улюбленої роботи. Саме чітко сформульована і по-справжньому ваша мета найкращий мотиватор до дій! Що робити, якщо ви не можете визначитися зі сферою свого професійного розвитку?


1. Дайте собі час 


Не очікуйте, що зараз сядете і зрозумієте все про себе за кілька годин. Так не буває. Дайте собі мінімум місяць, а краще три на знайомство з собою.


2. Спостерігайте та аналізуйте


Варто зрозуміти, що ви вже маєте сильні сторони, здібності, інтереси і вже реалізуєте себе відповідно до них. Просто ви цього не помічаєте. Саме тому наступний крок — рефлексія. Привчіться питати себе: «Чого я зараз хочу?» кілька разів на день. Кожного вечора аналізуйте й записуйте, що ви сьогодні робили, що приносило задоволення, а що робити було неприємно.


3. Запитуйте в оточуючих


Ми не можемо побачити та оцінити себе зі сторони. Тому буде корисно збирати зворотний зв’язок. Зробіть просту Google-форму на 3 питання.

  • Що, на ваш погляд, у мене виходить добре?
  • За якою порадою чи послугою ви б до мене звернулись?
  • Над чим мені варто було б попрацювати, що покращити?

Надішліть форму 10 людям з вашого оточення і попросіть дати чесні відповіді, можна анонімно. Так ви отримаєте неймовірно важливу інформацію для аналізу і розуміння себе, гарантую.


4. Робіть вправи та проходьте тести


Зараз дуже багато інформації та статей на тему розуміння себе. Не очікуйте, що перший же ресурс дасть вам відповідь. Записуйте результати в блокнот чи зберігайте в окрему папку. З часом ви помітите, по-перше, що деякі ваші відповіді повторюються. А по-друге — що ви набагато краще почали розуміти себе.

Профкар'єра UA — це профорієнтаційний онлайн-тест + консультація спеціаліста, які допоможуть визначити для вас ідеальну професію.

Профкар’єра UA — це профорієнтаційний онлайн-тест + консультація спеціаліста, які допоможуть визначити для вас ідеальну професію.

Тестування

Головне — все записуйте і не чекайте, що бажаний інсайт і розуміння сенсу життя прийде миттєво.


Корисні ресурси

Читайте також

Простий спосіб зрозуміти, яку професію обрати

Як знайти «свою» професію: корисні поради й інструменти

16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: