Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Кількість пошукових запитів українською зросла майже вдвічі з 2021 року: дослідження

Вт., 07.11.23 Новини 3 хв читання

Агенція Promodo проаналізувала гугл-запити українців, щоб з’ясували, чи зменшилась за останні роки частота запитів російською мовою. Дослідження порівнює запити користувачів за період 2021-2023 рр. Розповідаємо, як вони змінилися.


Як проводили дослідження


Для дослідження проаналізували пошукові запити за 8 категоріями: електроніка, новини, медицина, косметика, спорт, алкоголь, зоотовари, дитячі товари.

Автори дослідження зібрали велику кількість нішевих запитів, відсіяли запити з однаковим написанням українською та російською мовами та порівняли частотність українськомовних та російськомовних пошукових запитів за останні кілька років. 


Які показники отримали


Якщо у 2021-му пошукових запитів українською було 15-19% із загального обсягу, то наразі їх кількість збільшилась і становить 26%.

Наприклад, частотність пошуку за словом «новости» за останній рік зменшилась. Натомість користувачі почали частіше робити запит саме українською мовою. 

дослідження Promodo
Частотність запитів за словом «новини» проти «новости»
частотність гугл-запитів українською


У категорії «Медицина» все ще переважають запити російською, проте їх частотність зменшилась за останні роки з 80% до 74%.

медицина запити
Як змінилась частотність запитів українською в категорії «Медицина»

Підсумовуючи, у Promodo порекомендували власникам сайтів мати українськомовну версію сайту, яка буде завантажуватися за замовчуванням. 

Більше про результати дослідження читайте за посиланням.

Шукаєте роботу?

Перегляньте пропозиції від роботодавців у своїй сфері

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: