На тлі стрімкого розвитку технологій роботодавці все частіше віддають перевагу молодим спеціалістам, які вміють користуватися ШІ, навіть якщо їхні резюме гірші, ніж в інших кандидатів, пише Business Insider.
У нещодавньому опитуванні, проведеному Microsoft, 71% керівників сказали, що випускник без досвіду, але з навичками ШІ має більше шансів отримати роботу, ніж молодий кандидат його віку з ідеальним резюме, який не вміє робити запити до чатботів. Також близько 77% опитаних вважають, що штучний інтелект допоможе працівникам на початку кар’єри взяти на себе більше обов’язків.
Читайте також: Добірка безкоштовних курсів, які навчають роботи з ШІ та ChatGPT (оновлюється)
Це очікування від молодих спеціалістів також підтверджує портал про роботу та стажування для студентів Handshake. Там кількість вакансій з вимогами знання ШІ зросла більш ніж утричі за останній рік.
Проте студенти поки не сприймають штучний інтелект як кар’єрну можливість. Згідно з даними Handshake, більшість все ще використовує цю технологію для особистих завдань або розваг. Або вагаються, чи варто її застосовувати в роботі, адже це досі не загальноприйнято.
Читайте також: ChatGPT та інші інструменти ШІ більше «розкручені», аніж популярні: дослідження
Однак корпоративний світ прагне все частіше використовувати ШІ — частково й тому, щоб делегувати йому завдання, які ніхто інший не хоче виконувати. Тож навчальні заклади мають допомогти учням опанувати цю технологію, вважає Валері Каперс Воркман, головна спеціалістка із кадрів у Handshake.
«Я вірю, що через три роки кожна роль вимагатиме технічних навичок, незалежно від сфери, — каже вона. — Тому як ніколи важливо, щоб установи та роботодавці підтримували підвищення кваліфікації та надавали можливості для навчання».
Шукаєте роботу або співробітників?
У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.