Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Добірка безкоштовних курсів, які навчають роботи з ШІ та ChatGPT (оновлюється)

Пт., 11.08.23 Розвиток 7 хв читання

Поки хтось переживає, чи не відбере штучний інтелект їхню роботу, багато спеціалістів уже використовують його у своїх повсякденних завданнях. Тому якщо хочете йти у ногу з прогресом, радимо якомога скоріше познайомитися зі ШІ, його можливостями та інструментами. Ось добірка безкоштовних курсів з ШІ, які допоможуть зробити перший крок в опануванні цього дива сучасності.


Основи AI від Google


Мова навчання: українська

Безкоштовний курс з ШІ для українців від Google Україна — це можливість для людей без технічної освіти та спеціальних навичок ознайомитися з інструментами штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML). На курсі «Основи АІ» можна послухати лекції від експертів з Google Україна та інших компаній й отримати інструкції, як застосовувати готові AI- та ML-рішення у своїй роботі, житті та бізнесі.

Курс, що складається із 8 тренінгів та 2 відкритих інтерв’ю із досвіченими експертами, доступний у записі.


Початок роботи з ChatGPT


Мова навчання: українська.

Курс від української платформи онлайн-навчання Prometheus для тих, хто вже чув про ChatGPT, але ще не достатньо знайомий із його можливостями. Викладач — Олександр Краковецький PhD., CEO DevRain.

Слухачі дізнаються, як використовувати ChatGPT для розв’язання завдань в різних сферах (роботі, науці, бізнесі тощо), та навчаться створювати запити за принципами prompt engineering (ефективні запити для штучного інтелекту).

Після виконання всіх завдань, можна отримати сертифікат про проходження курсу із підписом викладача.


ChatGPT для підвищення власної ефективності


Мова навчання: українська або англійська.

Серіал від Мінцифри та Київської школи економіки на платформі Дія.Освіта. В ньому протягом семи кількахвилинних серій розповідають, що таке штучний інтелект та нейромережі, а також як ефективно використовувати ChatGPT в роботі та навчанні, включно з перекладом та написанням текстів. Прослухавши всі серії, можна пройти фінальний тест та перевірити себе.


Introduction to Machine Learning


Мова навчання: на вибір — 22 мови.

Вступний курс до машинного навчання від Google. Містить серію із 25 відеолекцій від дослідників компанії та понад 30 практичних вправ із розбором реальних прикладів, загальною тривалістю в 15 годин.

Слухачі можуть розібратися, чим машинне навчання відрізняється від традиційного програмування, як представити свої дані, щоб програма могла на них навчатися, як збудувати глибоку нейронну мережу тощо.


Штучний інтелект для всіх


Мова навчання: англійська, є субтитри українською.

Курс на платформі Coursera для тих, хто тільки починає працювати зі ШІ, але не має технічних знань. Містить чотири модулі, на яких можна опанувати необхідну термінологію, навчитися будувати ШІ-проєкти та впроваджувати їх в компаніях, дізнатися про вплив ШІ на суспільство тощо.

Загальна тривалість курсу — близько 10 годин. По завершенню можна додати сертифікат у свій профіль LinkedIn.


Write with AI

Мова навчання: англійська.

Курс для людей, які хочуть навчитися створювати тексти за допомогою ChatGPT. Аби отримати доступ, необхідно залишити свій e-mail, на який протягом п’яти днів приходитимуть листи із порадами: як за допомогою чату генерувати ідеї текстів, швидко створювати контент на вірусні теми, розширювати короткі замітки в повноцінні дописи та статті тощо.


Learn Prompting


Мова навчання: англійська.

На курсі навчають використовувати ChatGPT та інші інструменти штучного інтелекту, створюючи правильні запити. Розроблений для студентів будь-якого рівня кваліфікації — як новачків, так і просунутих користувачів ШІ та програмістів. А оскільки він із відкритим кодом, будь-хто може доєднатися до його покращення.


Stanford CS224N: NLP with Deep Learning


Мова навчання: англійська.

Курс з ШІ для просунутих спеціалістів від Стенфордської школи інжинірингу. Він присвячений обробці природної мови (natural language processing, або NLP), також відомої як комп’ютерна лінгвістика. Студенти дізнаються про передові дослідження у сфері глибинного навчання. А завдяки лекціям та практичним завданням — отримають необхідні навички для проєктування, впровадження та розуміння власних моделей нейронних мереж.


Курси на платформі edX


Мова навчання: англійська.

Добірка курсів про штучний інтелект від компаній, таких як IBM, Google, Amazon, а також провідних університетів світу — Гарварда, Единбурга, Торонто, Токіо тощо. Залежно від напряму, який цікавить, або рівня підготовки, тут можна знайти курси про інструменти ШІ для бізнесу та суспільства, етичності їх використання, або ж заглибитися в теми робототехніки, машинного навчання, моделювання та аналізу даних.

Обравши курс з вивчення ШІ, потрібно перейти на сторінку організації, яка його надає.


AI Fundamentals


Мова навчання: англійська.

Цей курс є точкою входу у світ ШІ з використанням хмарних рішень Microsoft, таких як Azure Machine Learning і Azure Cognitive Services. Студенти зможуть дізнатися, як навчати й запроваджувати моделі машинного навчання, а також використовувати їх для типових робочих навантажень ШІ, таких як комп’ютерний зір, обробка природної мови та розмовний ШІ.

Тривалість курсу — приблизно місяць. Попередній досвід не обов’язковий, однак бажано мати базові навички програмування.


Курси на платформі Udemy


Мова навчання: англійська.

Добірка коротких уроків та повноцінних курсів для вивчення штучного інтелекту. Можна дізнатися, наприклад, як шукати потрібне зображення, створити голосового помічника, впровадити інструменти ШІ в роботі та житті.

Аби розпочати навчання, необхідно створити акаунт або авторизуватися на платформі Udemy.


Elements of AI


Мова навчання: на вибір — 30 мов.

Серія онлайн-курсів, створених навчальною платформою MinnaLearn та Університетом Гельсінкі ще у 2018 році з метою заохотити якомога більше людей дізнатися про ШІ та його можливості.

Складається з двох частин. Introduction to AI — про те, як ШІ впливає на життя, орієнтований на початківців та не вимагає знань в математиці та програмуванні. Building AI — розширений курс про алгоритми створення методів ШІ, студентам бажано мати базові навички програмування на Python.

Курси поєднують теорію з практичними вправами, і їх можна проходити у власному темпі.

Експерти вже називають навичку роботи з ШІ однією з найважливіших для сучасних працівників. А тому кількість навчального контенту для знайомства з технологією буде лише зростати. Щоб не пропустити найкращі безкоштовні курси з ШІ для новачків і не тільки, зберігайте собі цю статтю — ми будемо оновлювати її свіжими знахідками.

Потрібна робота?

Тоді авторизуйтесь в особистому кабінеті Happy Monday, вкажіть свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.

Спробувати

Читайте також

Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій?

15 професій майбутнього та якими їх бачить штучний інтелект

Як сформувати корисну звичку з трекером від Happy Monday

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: