Міністерство закордонних справ України з використанням технологій штучного інтелекту створило цифрову особу, яка офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ. Про це йдеться в Telegram-каналі відомства.
Як створили нову речницю та що вона робитиме
Цифрова речниця, яку назвали Вікторією Ші, створена на основі реальної людини — української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре. Вона погодилася взяти участь у проєкті МЗС і стати прототипом, тож у відомстві провели зйомки та подальше оцифрування.
Водночас у міністерстві наголошують, що представниця та її реальний прототип є двома різними особами, й Розалі Номбре не виступає від імені консульської служби МЗС.
На YouTube можна переглянути вітальне звернення Вікторії, у якому вона серед іншого зазначає: «Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України».
Навіщо вдалися до використання ШІ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначає, що створення цифрової речниці — це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Натомість реальні дипломати зможуть бути ефектнішими, фокусуватися на інших завданнях та допомагати громадянам.
Крім цього, міністр наголосив, що активне використання ШІ-технологій в роботі МЗС — це не примха, а вимога воєнного часу. Адже для того, щоб досягати необхідних для країни результатів, потрібно пришвидшувати процеси та бути на крок попереду.
Читайте також: З розвитком штучного інтелекту роботи у людей тільки побільшає — думка експерта
Чи можна підробити ШІ-речницю
Чи може створення Вікторії призвести до появи фейків? У міністерстві говорять, що ні, адже там передбачили кілька рівнів захисту від цифрових підробок. Зокрема на кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС.
У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається правдивим.
Шукаєте роботу?
Десятки вакансій чекають на ваше резюме →
Дякуємо!
Тепер редактори знають.