Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

З розвитком штучного інтелекту роботи у людей тільки побільшає: думка експерта

01.05.24 Новини 3 хв читання

Багато хто очікує, що розвиток ШІ зробить можливим чотириденний робочий тиждень. Проте може статися й так, що людям доведеться працювати цілодобово, пише Business Insider.

Все більше розмов обертаються навколо ідеї, що невтомні боти візьмуть на себе більшу частину важкої роботи. І це звільнить людей для так званої «глибокої роботи» або більш творчих речей — і, можливо, полегшить перехід на чотириденний робочий тиждень.

Та деякі власники бізнесів вважають, що штучний інтелект може підштовхнути до розвитку культури «завжди активних» компаній. Бінні Гілл, засновник і генеральний директор Kognitos — компанії, яка використовує генеративний ШІ для автоматизації бізнес-процесів — вважає, що клієнти автоматизованих сервісів будуть звертатися до них у будь-який день, включно з вихідними.

«Люди виконуватимуть менше ручної роботи, але вони будуть постійно чергувати», — каже Гілл. На його думку, працівникам доведеться виконувати обов’язки «няньок» роботів у будь-який час доби.

Читайте також: Керівники та працівники переживають через ШІ, але з різних причин: опитування

Компанії змагаються за ШІ замість людей


Не всі дотримуються думки, що ШІ зруйнує мрії про чотириденний робочий тиждень і що людям доведеться працювати цілодобово. 

«ШІ дозволяє робити речі швидше, а не розтягувати на 24 години», — каже  Емілі Роуз МакРей, старша директорка дослідницької фірми Gartner. І додає, що для роботи 24/7 знадобиться занадто багато працівників. Натомість вона рекомендує компаніям змагатися у впровадженні не ШІ, а скороченого робочого тижня, аби втримати працівників, які втомлюються від постійної роботи.

Читайте також: Компанії, які спробували чотириденний тиждень, вже не хочуть працювати «як раніше»


Саймон Джонсон, професор глобальної економіки та менеджменту в Массачусетському технологічному інституті та колишній головний економіст Міжнародного валютного фонду, каже, що багато «білих комірців» уже відчувають тиск, адже змушені працювати додаткові години.

Він теж вважає, що чотириденний робочий тиждень може стати звичним. Проте досі залишається відкритим питання, які нові виклики створюватиме для нас ШІ в найближчі п’ять-десять років. Наразі, за словами Джонсона, загальна продуктивність не надто збільшилася від того, що деякі завдання може виконувати ШІ. Проте може статися й так, що люди залишаться зовсім без роботи, і це створить більшу конкуренцію за робочі місця, що залишилися.

Читайте також: 40% керівників сподіваються цього року замінити частину працівників на штучний інтелект: опитування

Рішення — за керівниками


Навіть якщо штучний інтелект дозволить багатьом із нас працювати менше, важливо, щоб це стосувалося й керівників. Так вважає Дейл Вілехан, гендиректор 4 Day Week Global — некомерційної організації, яка виступає за скорочення робочого тижня. Інакше працівники, які сподіваються зайняти керівну посаду, намагатимуться віддзеркалювати поганий приклад та працюватимуть більше.

Зрештою, на думку, Вілехана, саме керівництво вирішуватиме, чи призведе штучний інтелект до втрати робочих місць, чи навпаки — дозволить впровадити чотириденний робочий тиждень.

«Технології були великою надією на початку 2000-х років. Вони мали призвести до величезної втрати робочих місць, але цього не сталося. Вони створили купу нових робочих місць. Вони створили величезну кількість інновацій, але не полегшили наше життя, коли справа доходить до балансу між роботою та особистим життям», — каже він.

Зі свого боку, Гілл з Kognitos вважає, що кількість робочих годин на тиждень не обов’язково пов’язана з технологіями: «Це лише бажання бути кращим за свого сусіда».

Шукаєте роботу?

Десятки вакансій чекають на ваше резюме →

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: