За даними Всесвітнього економічного форуму, гендерного рівноправ’я у світі вдасться досягти лише через 131 рік. Такі цифри наведено в щорічному звіті ВЕФ Global Gender Gap Report 2023 про подолання глобального гендерного розриву, пише Business Insider.
У вівторок, 20 червня, ВЕФ опублікував свій щорічний глобальний звіт про гендерний розрив. Він оцінює країни щодо того, наскільки добре вони ділять свої ресурси та можливості серед чоловіків і жінок незалежно від загального рівня цих ресурсів і можливостей. Global Gender Gap Report щороку оцінює поточний стан і розвиток гендерного паритету за чотирма ключовими параметрами:
- економічна участь і можливості;
- рівень освіти;
- здоров’я та виживання;
- розширення політичних прав.
Цьогорічні підсумки
Укладачі звіту проаналізували дані 146 країн. За даними документа, станом на 2023 рік гендерний розрив у світі подолано на 68,4%. Це на 0,3% більше, ніж минулого року (68,1%), а отже прогрес є. Утім, за такої швидкості для повного скорочення гендерного розриву знадобиться ще 131 рік. Повний паритет між чоловіками й жінками у світі буде досягнуто лише у 2154 році (за умови, що гендерна різниця буде нівелюватися з однаковою швидкістю щороку).
Хоча жодна окрема країна ще не досягла повної гендерної рівності, Ісландія посідає перше місце у звіті ВЕФ уже 14-й рік поспіль. Це єдина країна, що подолала гендерний розрив на більш ніж 90%. Норвегія, Фінляндія, Швеція та Нова Зеландія також увійшли до першої п’ятірки з показниками понад 80%.
Читайте також: Норвегія вводить квоту для жінок у радах директорів: їх має бути щонайменше 40%
Україна посіла в глобальному рейтингу 66-те місце, піднявшись на 15 рядків у списку проти минулого року й обігнавши Уругвай, Ель-Сальвадор, Чорногорію, Мальту й ОАЕ.
Гендерний розрив на світовому ринку праці
Стан гендерного паритету на ринку праці залишається серйозним викликом, зазначають у звіті. У період між 2022 і 2023 роками гендерний паритет на ринку праці дещо зріс — з 63% до 64%. Однак цей показник залишається другим найнижчим із часу першого випуску звіту в 2006 році і значно нижчим ніж найвищий показник — 69% у 2009 році.
Ускладнює ситуацію те, що рівень безробіття серед жінок продовжує перевищувати рівень безробіття серед чоловіків: 4,5% проти 4,3%.
Також на ринку праці існує дисбаланс представленості жінок та чоловіків у різних галузях. За даними LinkedIn, що охоплюють 163 країни, у 2023 році жінки становлять 41,9% робочої сили. Водночас їх відсоток у вищому керівництві (на посадах директорок, віцепрезиденток, C-level позиціях) становить 32,2%. Загалом протягом останніх 8 років частка жінок на керівних посадах постійно зростала приблизно на 1% на рік у всьому світі. Однак ця тенденція демонструє чіткий розворот, починаючи з 2022 року, що повертає показник 2023 року до рівня 2021 року.
Шукаєте нові кар’єрні й освітні можливості?
Зібрали актуальне в розділі «Навчання»
Переглянути
Дякуємо!
Тепер редактори знають.