Широкий світогляд, вміння орієнтуватися в мультикультурному середовищі, швидко реагувати на зміни та знаходити спільну мову будь з ким – якості, які не лише полегшують життя, а й сприяють вашій кар’єрі. Стажування та навчання за кордоном – один із найкращих способів їх розвинути, а заразом подивитися світ та завести нові знайомства.
Навчання або стажування за кордоном здатні додати вам переваг в очах роботодавця. Особливо це важливо, якщо ви ще не маєте достатньо досвіду – нещодавно закінчили університет або хочете спробувати себе в новій професії. Плюс за час перебування за кордоном ви значно прокачуєте свої soft skills, які (ходять чутки) зараз найбільше цінуються на ринку. Тож ми зібрали для вас 23 ресурси, де можна знайти можливості для професійного розвитку за кордоном – програми обміну, гранти, стипендії та стажування.
Посольства іноземних держав
Дуже часто інформація про набір на програми навчання чи стажування за кордоном публікується на сайтах посольств. Наприклад, на сайті посольства США можна знайти інформацію про програму ім. Гамфрі – академічну програму та професійне стажування для фахівців. А на сайті посольства Німеччини – інформацію про «Міжнародну парламентську стипендію» для стажування у Німецькому Бундестазі.
Сайти міжнародних компаній
Якщо ви мрієте працювати в певній компанії та знаєте, що час від часу вона відкриває програми стажування або навчання, – стежте за її новинами. Наприклад, у Google є цілий розділ, присвячений кар’єрі, де можна знайти інформацію про відкриті стажування. Отримати практичний досвід у різних регіональних відділеннях пропонує і The Coca-Cola Company.
Програми академічних обмінів
Одна з найвідоміших в Україні, програма обміну імені Фулбрайта проводить щорічні конкурси серед студентів – на навчання в американських університетах, серед викладачів та дослідників – на стажування та проведення досліджень.
Багато університетів підтримують партнерські зв’язки з колегами з інших країн і пропонують своїм студентам навчання за програмами обміну або стажування за кордоном. Одна з найпопулярніших таких програм – Erasmus+ – дає можливість студентам навчатися в університетах-партнерах країн-членів Erasmus+ в Європейському Союзі.
Міжнародні молодіжні організації
Створені спеціально для покращення співпраці між молоддю різних країн, такі організації зазвичай пропонують багато варіантів обміну професіональним досвідом для студентів та випускників. Наприклад, найбільша молодіжна організація у світі AIESEC пропонує стажування за кордоном одразу в 3 напрямках:
• професійне стажування Global Talent;
• стажування у стартапі Global Entrepreneurs;
• волонтерське стажування Global Volunteer.
Агрегатори можливостей
Існує багато сайтів, які збирають з усього світу актуальні можливості для професійного розвитку за кордоном (і ми їм за це дуже вдячні!). Тут і гранти, і стипендії на навчання, і міжнародні конференції, і волонтерські проекти, і, звичайно, стажування.
https://www.internationalscholarships.com/
https://t.me/ScholarshipsForUkrainians
Сайти з можливостями виключно стажування:
https://europe-internship.com/
https://www.goabroad.com/intern-abroad
http://www.transitionsabroad.com/listings/work/internships/index.shtml
https://www.globalexperiences.com/
Пошук програми стажування або навчання за кордоном – справа не з легких (навіть із таким корисним списком ресурсів :)) Ви маєте знайти цікаву для себе програму, впевнитися, що відповідаєте всім вимогам, правильно подати свою кандидатуру, підготувати необхідні документи та залагодити купу організаційних моментів.
Чи вартує воно того? Однозначно так, адже міжнародний досвід, зв’язки та практичні навички, які ви отримаєте, виділять вас серед багатьох інших, коли ви повернетесь будувати кар’єру в Україні.
Читайте також: «Как строить карьеру с нуля? Пошаговый план вашего профессионального развития»
Дякуємо!
Тепер редактори знають.