Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Осіння добірка книжок: 20 нон-фікшн новинок від українських видавництв

14.09.23 Розвиток 18 хв читання

За нашою сезонною традицією пробіглися сайтами українських видавництв, щоб зібрати для вас нон-фікшн новинки. Фокус, як завжди, — на книжки для саморозвитку, кар’єри та підвищення ерудиції, хоч це й далеко не вичерпний список усього, чим радують нас українські видавці.

Ніколь ле Пера
«Сяйво свідомого «я». Як зцілити душу, тіло та розум ізсередини»
— Vivat

Ця книга — проєкт Української освітньої платформи, благодійної організації, яка розвиває самозара(я)дність людей задля сильної України. У ній зібрано сімнадцять історій про тих, хто підтримує, гуртує, підсилює українців та українок, попри великі суспільні виклики та кризи. Ці історії про успіхи та труднощі, ідеї та натхнення, згуртованість, взаємодопомогу та єднання покликані стати прикладом, який надихатиме українців на зміни.

«Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна»
— «Видавництво Старого Лева»

Життя в режимі автопілота, фізичне безсилля, емоційна нестабільність, розгубленість, відстороненість — це реальність багатьох людей. Часто ми застрягаємо в травматичному досвіді, тривогах, стресах, співзалежних стосунках, віддаляючись від тієї особистості, якою хотіли стати. Методи холістичної психології, яка взяла все найкраще від психології, нейронауки та духовних практик, можуть допомогти розірвати це замкнуте коло.

Майкл Шур
«Як бути досконалим. Правильні відповіді на всі етичні запитання»
— Vivat

Автор цієї книги — не зарозумілий професор і не високочолий інтелектуал, а просто хлопець, охочий розібратися, чи все гаразд із його етичним життям, чи може він стати кращою людиною та як саме. І до цієї мандрівки він запрошує з собою читачів. Книга буде цікава всім, хто цікавиться етикою, практичною філософією, моральним самовдосконаленням, сучасними етичними дискусіями.

В’ячеслав Халанський
«Запал без вигоряння. Як завершити цикл стресу, працювати до сподоби й жити щасливо»
— Vivat

Існує хибна думка, що вигоряння — це «хвороба» лінивих і неуспішних людей. Натомість вигоряють всі: від керівників великих компаній і зірок світового масштабу до лікарів та вчителів. Як зрозуміти, що ви або ваші підлеглі емоційно вигоріли? Чому нормально не відповідати чужим очікуванням та прохати про допомогу? Де шукати мотивацію та щастя під час війни? На ці та інші питання на сторінках книги відповідає відомий український психолог та психотерапевт.

Таня Касьян
«Наше. Спільне. Як зберегти в собі людину під час і після війни»
— «Лабораторія»

Книга базується на п’яти стадіях прийняття неминучого, які описують нашу дійсність: заперечення — гнів — торги — депресія — прийняття. Разом з читачем Таня Касьян пройде шлях від першого усвідомлення війни до відповідей на питання, як підготувати себе і країну до збільшення кількості людей з інвалідністю та можливого росту рівня насильства й радикалізму, куди може зникати емпатія під час війни, навіть у найбільш чуйних людей, і чому ми ніколи не зможемо бути такими, як до 24 лютого? 

Каґґе Ерлінґ
«Чого я не навчився у школі. Філософія для шукачів пригод»
— «Лабораторія»

Ерлінг Каґґе — дослідник, колекціонер творів мистецтва, видавець, письменник і перша людина, яка подолала пішки три полюси — Північний, Південний і вершину Евересту. Він запевняє, що вчитися ніколи не пізно і завжди можна знайти вдалий момент, щоб змінити життя на краще. Тому у своїй книзі розповідає, як розвинути навички, яких не вчать у школі: стійкості перед невдачами, розпалювання жаги до нових відкриттів та пригод, безстрашності перед випробуваннями та впертості йти своїм шляхом.

Ха-Джун Чанґ
«Погані самаряни. Міф про вільну торгівлю та невідома історія капіталізму»
— «Наш Формат»

У цій книзі професор Кембриджу Ха-Джун Чанґ розкриває справжню історію становлення клубу багатих країн — жорстку битву імперій та колоній за економічний суверенітет, технології, власну промисловість і ринки збуту. Автор безліччю історичних прикладів доводить, що увійти до клубу багатих країн — це значить жорстко захищати національні інтереси, не приймати на віру поради багатих країн, жертвувати короткостроковими споживацькими вигодами заради розбудови власної промисловості. Книга буде цікава усім, хто цікавиться тим, як функціонує економіка та міжнародна торгівля.

Дейв Кентербері
«Бушкрафт. Найважливіші навички для виживання в дикій природі»
— «Наш Формат»

Дейв Кентербері — фахівець із виживання в дикій природі. У своїй книзі він зібрав поради й інструменти, що допомогли йому вціліти у глушині. Як вибрати і спакувати рюкзак, орієнтуватися на місцевості, розтаборовуватись, розпалювати багаття, добувати харч, найкраще зберігати ресурси тощо. Ця книжка буквально може врятувати життя. Особливо мандрівників, любителів пригод і військових.

Джим Коллінз, Білл Лазьє
«Більше ніж бізнес 2.0. Від маленької компанії до лідера ринку»
— «Наш Формат»

Чому важливо формувати корпоративне бачення? Чим відрізняється мета компанії від її місії? Про що свідчать основні фінансові показники? Як гарну ідею перетворити на інновацію? Автори книги відповідають на всі ці питання. Видання буде корисне для топменеджерів, підприємців, керівників малих і середніх бізнесів та всіх тих, кого цікавить механізм функціонування величних компаній.

Алан Воттс
«Мудрість непевності. Як жити в епоху тривоги»
— BookChef

Ми витрачаємо надто багато часу, намагаючись передбачити й спланувати майбутнє та нарікаючи на минуле. Ми часто втрачаємо задоволення від проживання моменту, намагаємося переконатися, що наступний момент буде таким же приємним. Спираючись на східну філософію та релігію, Алан Воттс стверджує, що лише визнаючи те, чого ми не знаємо й не можемо знати, люди здатні знайти щось справді варте уваги.

Джо Диспенза
«Позбудься звички бути собою. Зміни власне мислення»
— BookChef

Автор книги — відомий оратор, дослідник і хіропрактик доктор Джо Диспенза поєднує знання із квантової фізики, нейрології, хімії мозку, біології та генетики, аби показати, на що насправді здатна людина. Мета книги — дати читачам сили звільнитися від негативних переконань і замінити їх на позитивні. Вона містить просте, але потужне послання: те, про що ми думаємо сьогодні, визначає те, яким буде наше життя завтра.

Меґан Девайн
«Це ОК, якщо ви не ОК. Як пережити горе і втрату»
— BookChef

Горе насамперед потрібно «прожити». Саме цим умінням ділиться Меґан Девайн і як психотерапевт, і як жінка, яка пережила смерть коханого. Вона з глибоким розумінням пише про невисловлену скорботу, а також про любов і зцілення, ділиться своїм досвідом і пропонує методи та вправи, які допоможуть полегшити страждання й біль. Книга «Це ОК, якщо ви не ОК» допоможе тим, хто втратив близьку людину, пережити невимовне й знайти своє місце в житті, а також навчить тих, хто поряд, як підтримати, не зашкодивши.

Оле Квіст-Сьоренсен Лоа Баструп
«Візуальна колаборація»
— «Фабула»

Коли команда малює свої цілі, бажання та завдання, вона стає розумнішою та більш цілеспрямованою. Книжка «Візуальна колаборація» представляє новий та інноваційний спосіб роботи й співпраці, який допоможе успішно керувати складністю для себе, своєї команди та ­всієї організації. Вона пояснює, як будь-яка команда може створити візуальну мову для поліпшення спілкування та співпраці над своїми найважливішими цілями та дає необхідні інструменти для навчання візуалізації.

Лексі та Ліндсі Кайт
«Більше ніж тіло. Ваше тіло — знаряддя, а не прикраса»
— ARTBOOKS

Наш одержимий красою світ всіляко просуває ідею, що щастя, здоров’я й те, як ставитимуться до вас люди, залежить від нашої зовнішності. Але сестри-близнючки, докторки Лексі та Ліндсі Кайт, пропонують альтернативне бачення. У своїй книзі вони діляться потужними практичними порадами, які виходять за рамки «бодипозитиву», детально аналізуючи різноманітні фактори впливу: від медіаспоживання до здоров’я і фітнесу, саморефлексії та співчуття до себе. Це ідеальна книжка для тих, хто хоче змінити своє самосприйняття, але не знає, з чого почати.

Джонатан Хейбер
«Критичне мислення»
— ArtHuss

За кілька останніх десятиліть ми стали свідками стрімкого пришвидшення появи нових знань разом із небаченим доступом до інформації за допомогою цифрових пристроїв, які постійно з нами. Однак хибні судження так само переслідують нас на особистому й суспільному рівні. У цій книзі автор намагається розібрати основи критичного мислення, яке допомагає нам уникати імпульсивних покупок, поганих кар’єрних рішень, безглуздих сварок із близькими та інших проблем.

Діана Клочко
«Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі»
— ArtHuss

У своїй новій книжці мистецтвознавиця Діана Клочко пропонує через есеї, коментарі й розмови з музейниками та кураторами подивитись на проблему «схованого мистецтва» як на те, що не дає українцям усвідомити масштаб і складність власного візуального спадку. На сторінках цього видання читачі побачать десятки творів, які роками взагалі не експонувались, а також такі, що вперше в цій книзі отримали експертний коментар. «Сховане мистецтво» порушує питання: як зробити український мистецький спадок видимим.

Рік Генсон, Форрест Генсон
«Незламність. Як закласти міцний фундамент спокою, сили та щастя»
— «КМ-БУКС»

Незламність — це те, без чого нам дуже важко долати стреси, розв’язувати проблеми зі здоров’ям чи, скажімо, у стосунках з людьми, гоїти старі душевні рани та й просто жити. Покроковий метод виховання у собі цієї риси, що його пропонують автори книги, тісно пов’язаний із вченням про нейропластичність. Книга пояснює, як подолати негативну упередженість, вичавити з себе болісні думки та переживання і замінити їх самоспівчуттям, почуттям власної гідності, радістю та внутрішнім спокоєм.

Вільям Г. Макрейвен
«Застеляйте ліжко»
— «КМ-БУКС»

Автор книги — командувач Військово-морських сил США у відставці. Він визначив десять правил, яких він особисто завжди намагався дотримуватися і які допомогли йому з честю подолати чимало життєвих негараздів. Оригінально сформульовані правила на кшталт «не боятися акул», «не вдаряти передчасно у дзвін», «щоранку застеляти ліжко» мають глибокий підтекст. Розкриваючи суть кожного правила, автор розповідає цікаві історії про людей, які свого часу надихали його власною дисципліною, наполегливістю, благородством і мужністю.

Стефанія Демчук
«Доба постів і карнавалів»
— «Віхола»

Середньовіччя таке далеке від нас, що, почувши згадку про цей період часу, ми продовжуємо малювати в голові ту картинку, яку побачили колись у кількох поганих фільмах. Та чи справді середні віки були такими жахливими? Історикиня Стефанія Демчук, стверджує, що ні, середньовіччя не було ані темним, ані диким. У своїй книжці авторка розповідає, як усе відбувалося насправді: що їли та пили люди, як виховували дітей, чого боялися і як святкували.  

Ірина Ігнатенко
«Тіло, секс, шлюб. Історія інтимних стосунків в українських традиціях»
— «Віхола»

У цій книжці етнологиня Ірина Ігнатенко розповідає історію інтимних стосунків в українських традиціях. Яких чоловіків і жінок українці вважали красивими та бажаними, як знайомилися й до яких засобів «зваблення» вдавалися? У що одягалися наші прапрабабусі та як календар релігійних свят впливав на розклад гігієнічних процедур і секс? Авторка описує тодішнє ставлення до власного тіла й тілесності, особливості весільних обрядів і контрацепції, пологи та заборони.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉

Вакансії

Читайте також

Як повернути собі звичку читати: прості поради експертки з читання

Що читати про повномасштабну війну в Україні: добірка книжок

10 атмосферних книгарень Києва, які варто відвідати

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: