Дослідження показало, що більшість компаній в Україні допускають віддалений формат роботи. Водночас все більше роботодавців роблять обов’язковою вимогу відвідувати офіс.
Європейська Бізнес Асоціація в партнерстві з Тетяною Пашкіною, експерткою з аналітики ринку праці, провела анонімне дослідження з метою виявити основні тенденції ринку праці у воєнний час.
В дослідженні взяли участь 109 фахівців зі сфери управління персоналом, які розповіли про ситуацію і настрої у своїх компаніях. Понад 60% учасників представляють міжнародний бізнес, 50% компаній — великий бізнес, 43% — середній та 7% — малий бізнес.
Хто не може працювати з дому
54% учасників опитування вказали, що в їхніх компаніях доступна можливість працювати дистанційно — окрім таких категорій працівників, як:
- співробітники складу та виробництва;
- співробітники торгових точок (безпосередньо в магазині);
- банківські спеціалісти: працівники відділень, інкасації, каси перерахунку;
- технічний персонал: прибиральниця, водій, охоронник;
- адміністративний персонал: секретар, офіс-менеджер;
- механік, майстер-приймальник;
- директор або заступник директора, головний бухгалтер;
- брокер;
- вчитель;
- менеджер з продажу;
- працівники логістичної сфери;
- медичні працівники та працівники лабораторій;
- юристи судової та кримінальної практик;
- керівники, які зобов’язані підписувати паперові документи;
- менеджер з обслуговування клієнтів;
- HR-менеджер;
- менеджмент середньої та вищої ланки.
Водночас 28% респондентів вказали, що дистанційна робота можлива для всіх працівників. А 17% учасників зазначили, що в їхніх компаніях немає такої можливості. (для порівняння, у січні 2023 року її не було тільки у 4% компаній).
Читайте також: «Офісна культура» помирає: чим компанії тепер можуть привабити фахівців
Спостерігається тенденція повернення до офісів
На питання, чи планує компанія найближчим часом повертати працівників до офісу, 41% респондентів відповіли негативно. 12% вказали, що компанія планує зробити це найближчим часом, а 20% повідомили, що повертатимуться не всі категорії працівників.
При цьому для більшості компаній, в яких працюють учасники дослідження, прийнятний гібридний формат роботи. А у поодиноких випадках компанії зменшують розмір заробітної плати працівникам, які обирають віддалений формат.
Читайте також: Працівники вимагають від роботодавців оплачувати їхню дорогу до офісу
Працівники за кордоном — у меншості
52% респондентів повідомили, що наразі працюють та проживають закордоном не більше 5% від загального штату компанії. А 19% відповіли, що за кордоном перебувають 6-10% працівників.
Серед країн, де проживає найбільше працівників компаній: Польща, Німеччина, Чехія, Румунія, Велика Британія, Іспанія, Ізраїль, Нідерланди, Словенія, Австрія, Норвегія, Бельгія, США, Швейцарія, Канада, Латвія, Італія, Люксембург.
32% респондентів вказали, що всі працівники компанії наразі проживають та працюють в Україні, і це найвищий показник за попередні періоди. Водночас деякі компанії використовують формат тимчасового контракту за кордоном, по завершенні якого співробітники можуть повернутися до України.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.