Днями в Києві презентували посібник для керівників організацій. Він містить підходи та інструменти для організації процесу адаптації до професійного життя військових, що повернулися з фронту. Розповідаємо докладніше.
Ініціатором створення посібника «Адаптація ветеранів в організацію після повернення з війни» є українська філія міжнародної Асоціації професіоналів з управління змінами (АСМР).
Чому виникла потреба створити посібник
Представники українських компаній, чиї працівники з різних причин демобілізувалися, зазначають, що вони кардинально змінилися. У багатьох із ветеранів відсутня мотивація повертатися на своє робоче місце або загалом до роботи. Деякі слова чи дії людей з оточення можуть запускати у ветерана агресивну реакцію.
Це означає, що компаніям потрібно серйозно готуватися до інтеграції та адаптації людей, які повернулися з фронту, і розуміти, що кожен ветеран чи ветеранка потребує розуміння та соціалізації. А понад усе вони потребують поваги до своєї гідності, ставлення як рівний до рівного.
Читайте також: Як роботодавцям стати більш дружніми до ветеранів? 6 порад
Кому і чим він буде корисний
Посібник розроблений для керівників та інших осіб, що залучені до процесу адаптації працівників, які демобілізувалися з фронту й повернулися до цивільного життя та роботи.
Він містить приклади готових програм адаптації для різних організацій. Також пропонує перелік корисних ресурсів та джерел з теми, що допоможуть глибше дослідити проблему.
Посібник допоможе керівнику:
- зрозуміти, які кроки та заходи входять до програми адаптації ветеранів та ветеранок відповідно до методології управління змінами;
- обрати найдоцільніші для організації методи адаптації ветеранів, окреслити послідовний план дій та сформулювати бачення результатів;
- дізнатися, які вдалі практики адаптації ветеранів вже існують в Україні.
Автори переконані, що адаптація та інтеграція ветеранів у професійне життя поліпшить загальну атмосферу та продуктивність колективу, сприяє досягненню кращих довгострокових результатів для бізнесу.
Завантажити посібник безплатно можна за посиланням.
Читайте також: «Це потреба ринку»: експерти — про робочі місця для ветеранів і людей з інвалідністю
Робота для ветерана є!
Перегляньте корисні матеріали проєкту, який Happy Monday реалізовувала двічі завдяки Програмі реінтеграції ветеранів IREX
Перейти
Дякуємо!
Тепер редактори знають.