Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Повернення до офісів стає для працівників проблемою: що пішло не так

29.05.23 Новини 3 хв читання

Поки керівники команд наполягають на роботі в офісах, співробітникам повернення до роботи в колективі дається складно. Журналісти Insider дізналися, з якими неочевидними проблемами стикнулися працівники західних компаній після завершення пандемії та поступової відмови від ремоут-формату.


Керівники компаній, особливо в технічній галузі, все частіше відмовляються від політики дозволу працювати вдома. Зокрема, Ілон Маск назвав віддалену роботу «морально неправильною». Натомість співробітники хотіли б залишити все, як є. І озвучують причини.


Важко придумати, про що говорити з колегами


Після тривалого періоду роботи вдома люди відзначають, що їм важко знайти спільну мову з колегами в офісі. Щоб уникнути «незручної тиші» або не сказати чогось недоречного, все частіше шукають поради в інтернеті. Наприклад, за останні два роки, коли офіси почали відкриватися після пандемії, в пошуковику Google значно зросла кількість запитів «Про що говорити на роботі».

Ця тема також стала популярною на платформі Reddit, де люди діляться ідеями для розмов з колегами (про погоду чи плани на відпустку), а також списками табуйованих тем для обговорення в офісі (як-от політика чи релігія).

Окрім тривалої перерви в живому спілкуванні, проблему в пошуку теми для розмови також може спричиняти різниця між поколіннями. Зокрема, молодші співробітники не впевнені, чи дотримуються соціального етикету, спілкуючись зі старшими колегами. А старші працівники вважають, що покоління Z надто легко ображається, через що важче придумати, про що з ними поговорити.

Читайте також: Чи задоволені українці своєю роботою і зарплатою: дослідження


Офіс «б’є по гаманцю» 


Робота в офісі вимагає більших витрат, ніж якби можна було лишатися вдома, як раніше.

Офісні працівники зі США діляться в соцмережах підрахунками своїх витрат протягом дня: лише на транспорт, каву та обід потрібно від 30 до 45 доларів. До цього також додається періодична потреба в новому діловому одязі. І чим частіше потрібно їздити до офісу, тим вищі витрати. 

Співробітниця Wall Street Journal Джессіка Чоу каже, що, коли знову довелося відвідувати офіс кілька разів на тиждень, вона почала додатково витрачати від 20% до 30% своєї зарплати.

«Оновити робочий гардероб було недешево, — зізнається вона.  — Прострочена косметика теж потребувала оновлення. Зустрічі з новими колегами за кавою коштували від 3 до 4 доларів».

За словами Чоу, зекономити допомагають обіди та перекуси, приготовлені вдома. А новий одяг можна повернути назад до магазину протягом семи днів.

Готові працювати і вдома, і в офісі, аби лише на улюбленій роботі?

Тоді авторизуйтесь в особистому кабінеті Happy Monday, вкажіть свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.

Спробувати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.