В цифровому майбутньому перевага буде на боці працівників із навичками роботи з людьми, які штучний інтелект (ШІ) поки не може відтворити. Таку думку висловив відомий дослідник з Оксфорду Карл Бенедикт Фрей, зазначивши, що найбільше такі скіли розвинені у працівників старшого віку.
Люди, які добре вміють налагоджувати стосунки, мотивувати та переконувати — тобто ті, «чию присутність у кімнаті легко відчути», в умовах автоматизації можуть бути спокійними за свої робочі місця. Так вважає Карл Бенедикт Фрей — історик економіки, професор Оксфордського Інтернет-інституту та член Менсфілдського коледжу Оксфордського університету.
У статті під назвою «Майбутнє зайнятості», яку він у співавторстві написав у 2013 році, Фрей оцінив, що 47% усіх робочих місць у США можуть бути автоматизовані уже протягом «наступного десятиліття або двох». Втім, зараз він вважає, що розвиток генеративного штучного інтелекту не призведе до масового заміщення робочих місць найближчим часом. Але здатність штучного інтелекту автоматизувати онлайн-завдання, на думку Фрея, може зробити деякі віддалені роботи вразливими.
Натомість старші працівники після багатьох років досвіду роботи в офісі, віч-на-віч з людьми, мають цінний досвід, який неможливо автоматизувати. В них добре розвинені соціальні та лідерські навички, і в майбутньому вони займатимуть кращі посади.
Читайте також: Три види професій, в яких ШІ (поки що) не відбере роботу: думка футуролога
Фрей та інші експерти вважають, що покоління «зет» під час буму штучного інтелекту, ймовірно, теж почуватиметься добре, оскільки молодь краще адаптується до нових технологій. І опанувавши інструменти ШІ, вони зможуть зробити їх ключовими у своїй роботі. Однак цього може бути недостатньо. Все ширше використання штучного інтелекту — від програмування до графічного дизайну, змусить молодь виділятися в тому, чого ШІ поки не може зробити: командній роботі, креативності та здатності до адаптації.
Шукаєте роботу?
Наша розумна система підбору вакансій з урахуванням ваших кар’єрних побажань допоможе в цьому.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.