Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чому деякі працівники навмисно створюють щільні розклади в робочих календарях

20.11.24 Новини 3 хв читання

Зайнятість, яка раніше сприймалася як символ успіху, дедалі більше стає причиною вигорання. Експерти закликають до перегляду робочих підходів, аби уникнути негативних наслідків для здоров’я та ефективності.


У деяких компаніях працівники вважають, що переповнений графік підкреслює їхню важливість. Проте, за словами Джоепа Льойссінка, керівника AddEvent — компанії, яка розробляє програмне забезпечення для керування подіями та календарями, така зайнятість часто є лише «вихвалянням», що не приносить реальної користі.

HR-консультантка Кейт Вокер додає: «Деякі співробітники навмисно створюють щільні розклади, щоб керівництво не сумнівалося в їхній ефективності». Проте, за її словами, такий підхід може призвести до того, що присутність працівників на зустрічах буде цінуватися більше, ніж робота, яку вони виконують. 

Читайте також: Все більше країн забороняють робочі дзвінки та листи у неробочий час


Що заважає працювати ефективно


Ітан Крос, психолог і директор Лабораторії емоцій та самоконтролю Мічиганського університету, стверджує: постійні зустрічі й листування відбирають увагу, яку можна було б спрямувати на важливіші цілі.

«Працівники рідко влаштовуються на роботу, щоб проводити по кілька годин на день із календарем та поштою», — пояснює Крос. Він підкреслює, що надмірні зустрічі забирають час на інновації та стратегічне планування.

Читайте також: Віддалені працівники виснажуються через презентеїзм: експерти радять, як це змінити


Як змінити підхід до роботи

Заповнений календар може вражати, але не завжди приносить користь. Замість того, щоб хизуватися зайнятістю, краще спрямувати зусилля на важливі справи й турботу про себе.

  1. Запитайте себе, чи ви справді потрібні на зустрічі. Якщо ваша присутність не критично важлива, краще запросити нотатки. Це заощадить час і дозволить зосередитися на завданнях.
  2. Блокуйте час для глибокої роботи та відпочинку. Відведіть години в календарі для зосереджених завдань і перерв, щоб уникнути перевтоми.
  3. Обмежте кількість зустрічей. Організовуйте наради тільки за необхідності й намагайтеся зробити їх коротшими. Подумайте, чи не можна розв’язати питання через листування.
  4. Періодично переглядайте графік. Разом із керівником визначайте, які зустрічі можна скоротити або взагалі скасувати.

Найуспішніші люди блокують час не лише на роботу, але й на спорт, відпочинок та творчість. «Вісім годин якісної роботи завжди кращі за 12 хаотичних», — зазначає Крос.

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!