Проєкт «Трудолюб» від фонду «Життєлюб» вже чотири роки допомагає людям старшого віку знаходити роботу та змінювати професії. З початком повномасштабної війни волонтери зосередились на допомозі літнім людям, які вимушено покинули власні домівки. Розповідаємо, як працює проєкт та якої підтримки потребує.
Як «Трудолюб» допомагає літнім людям
У базі «Трудолюбу» вже кілька тисяч переселенців, що шукають роботу. Це представники різних професій — кухарі, стоматологи, економісти, юристи, флористи, працівники відділів кадрів та бухгалтерії, вихователі дитячих садочків, тренери спортивної акробатики та стретчингу, представники сфери торгівлі та ті, в кого є досвід у банківській справі.
Проєкт допомагає їм повірити в себе та постійно влаштовує заходи, де вони можуть познайомитися один з одним, а також попрацювати з експертами, які вчать їх сучасним інструментам пошуку роботи, показують, як писати резюме та супровідні листи, поводитися на співбесідах. Нові учасники «Трудолюбу» беруть участь у психологічних тренінгах та проходять індивідуальні консультації з менторами.
Переселенцям старшого віку страшно робити перші кроки в незнайомому місті, страшно приходити в новий колектив, де начальник та колеги з великою ймовірністю будуть набагато молодшими. Щоб подолати ці страхи, «Трудолюб» влаштовує зустрічі нових учасників проєкту з тими, хто вже пройшов цей шлях та у 55, 60, 65 років за допомогою фонду знайшов нову роботу чи навіть змінив професію. Наприклад, своїм досвідом на таких зустрічах ділилась трудолюбка, яка все життя працювала бухгалтеркою, а у 60 років втілила свою мрію, стала флористкою та зараз успішно працює в новій сфері.
«Проєкт “Трудолюб” існує чотири роки і за цей час створив тренд на працевлаштування людей старшого віку. В партнерстві з українськими бізнесами ми організовували для них курси з IT-спеціальностей, багато хто спробував себе у професіях, про які мріяв все життя або навіть боявся мріяти — став ландшафтним дизайнером, SMM-спеціалістом, web-розробником та багато ким ще. Зараз ми хочемо направити свій досвід на допомогу найбільш уразливій категорії — переселенцям віку 50+. Допомогти їм повірити в себе та реалізувати свій потенціал», — каже засновниця фонду «Життєлюб» Тіна Ніколова (Михайловська).
Як підтримати проєкт?
Фонд шукає партнерів серед українських компаній, які готові надавати робочі місця вимушеним переселенцям віку 50+, брати їх на стажування або організувати для них професійні курси. Якщо ви представник такої компанії, пишіть на пошту [email protected].
Як переселенці старшого віку шукають роботу та друзів, читайте у статті 👉
читати
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії