6 червня у Великій Британії розпочався експеримент з чотириденним робочим тижнем, який наразі вважається наймасштабнішим пілотним проєктом подібного формату. Розповідаємо, навіщо це потрібно та як проходитиме дослідження.
Як все проходитиме
В експерименті беруть участь понад 30 компаній з різних сфер бізнесу: банківська справа, готельний бізнес, сфера догляду, анімація і т.д. Попри скорочення робочого графіка, вони зобов’язуються зберегти працівникам 100% заробітної плати. Головна вимога до персоналу — максимальна продуктивність.
Експеримент триватиме пів року й охопить близько 3000 працівників. Роботодавці можуть пропонувати працювати 4 дні на тиждень або розділити 32 робочі години (стандартний робочий тиждень триває 40 годин. — Ред.) між п’ятьма днями.
Оцінювати результати експерименту будуть вчені з Оксфорду, Кембриджу і Бостонського коледжу. Мета дослідження — проаналізувати не тільки те, як чотириденний графік роботи позначиться на ефективності діяльності компанії, але і те, як він вплине на довкілля та гендерну рівність.
Навіщо потрібен цей експеримент?
Загалом ідея чотириденки не нова. Такий формат вже тестували в японському офісі Microsoft, у новозеландському філіалі Unilever, інших компаніях й країнах. Навіть в Україні деякі ІТ-компанії впроваджували такий графік. І… це виявилось вдалим рішенням!
Бізнес-школа Саїд при Оксфордському університеті проводила дослідження, аби дізнатись, як впливає 4-денний робочий графік на продуктивність та психологічний стан працівників британських офісів. Результати були чудовими — виявилось, що робітники почуваються більш щасливими та краще виконують робочі обов’язки.
Концепція п’ятиденного робочого тижня ХХ століття більше не підходить для бізнесу ХХI століття.
Як це — працювати 4 дні на тиждень?
Розповідаємо про досвід української компанії Brighta 👉
Читати