Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Українська IT-компанія переходить на чотириденку

02.02.22 Новини 4 хв читання

Тренд на 4-денний робочий тиждень все більше набирає сили у світі, а нещодавно дістався й України. Вітчизняна IT-компанія mcpk. переводить своїх співробітників на графік з трьома вихідними. Гадають, що це допоможе ефективніше залучати нових спеціалістів у команду. 

Нині вже 13 працівників компанії mcpk. працюють лише чотири дні на тиждень, повідомляє ресурс DOU.ua. «Ми зараз перебуваємо в процесі переходу на 4-денний робочий тиждень (4Д). Працюємо над переведенням поточних проєктів на 4Д. Нові проєкти бордимо тільки на 4Д. Також плануємо перевести адміністрацію, коли більшість розробників буде на 4Д», — заявляють в mcpk.


Причини змін


Компанія вважає, що набір стандартних благ, які пропонують скрізь, як-от конкурентна зарплата, офіс у центрі міста або можливість дистанційної роботи, уже не так приваблює потенційних працівників. На їхню думку, введення чотириденки збільшить кількість охочих працювати в mcpk.

Водночас скорочений робочий тиждень дозволить робітникам більше відпочивати, що зменшить ймовірність вигорання. Як наголошують в компанії, тривалість щорічної відпустки через новий графік не зміниться.


Попередні результати 


За оцінкою mcpk., масштабних змін у роботі команд не відбулося. Всі проєкти виконуються вчасно, чотирьох робочих днів вистачає для завершення необхідного обсягу роботи.

Компанія стверджує, що додатковий вихідний зробив працівників більш мотивованими та організованими, адже вони мають більше часу зайнятися домашніми справами, саморозвитком та просто відпочити.


Піонери скорочення тижня


Ідея 4-денного робочого тижня стає все популярнішою у світі. Так, у 2020 році компанія Unilever перевела свій підрозділ у Новій Зеландії на чотириденний графік в якості експерименту на один рік. 

У січні 2021 року уряд Іспанії схвалив проєкт 4-деннного робочого тижня. Протягом трьох років влада обіцяє фінансово підтримувати підприємства, які скоротять робочий тиждень, не зменшуючи зарплати. А 1 січня 2022 року 4,5-денний робочий тиждень ввели в ОАЕ

В Україні також вже були експерименти з чотириденкою. Зокрема, у 2019 році на такий крок пішла компанія Brighta. А минулого року провели дослідження, яке показало, що понад 73% українських компаній також готові спробувати такий формат.  

Детальніше про експеримент з чотириденкою в компанії Brighta — у нашій статті 👉

Читати


Думка експертки


Чи можливі такі зміни в компаніях по всій Україні? Чи дійсно додатковий вихідний позитивно вплине на продуктивність працівників? Запитали про це HR-експертку Тетяну Пашкіну.

Tetyana-Pashkina
Тетяна Пашкіна

Існують певні корпоративні культури, де 4-денний робочий тиждень може спрацювати. Проте не думаю, що це вийде у всіх, бо таке нововведення може мати ряд негативних наслідків. Зокрема, якщо в компанії є бюрократія, то відсутність потрібних людей три дні на тиждень може гальмувати процеси.

Як не дивно, причини неуспіху формату можуть бути не лише в роботодавцях, але й у самих працівниках. З одного боку, вони будуть раді отримати додатковий вихідний. З іншого — їм доведеться працювати інтенсивніше, щоб від таких нововведень був результат, і компанія могла їм сплачувати таку ж зарплатню, як при 40-годинному робочому тижні.

Також тут є ризик, що новий вихідний працівник буде використовувати не для відпочинку, а для підробітку. Тобто, люди працюватимуть не менше, а роботодавці постануть перед дилемою, чи готові вони миритися з тим, що їхню «плюшку» робітник використовує на благо конкурентів. 

Є питання і до культури відпочинку. Чи буде працівник, який усі вихідні витратив на перегляд серіалів, більш продуктивним у понеділок? Людина повинна чітко відстежувати власний ресурс і витрачати його не тільки на сумлінну працю, але й на якісний відпочинок. 

Готові працювати 5 днів на тиждень в крутій компанії?

Тоді шукайте вакансію до душі у нас сайті — у нас є з чого обрати 😉

Вакансії

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.