Все статьи Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Я отримала грант на навчання в коледжі США: історія фіналістки UGS

28.05.20 Истории 7 min reading

Як думаєте, скільки коштів можуть залучити на своє навчання 30 українських старшокласників за 6 місяців? П’ятдесят тисяч гривень? Сто? Мільйон? Ні — щонайменше 10 млн доларів! Саме стільки цьогорічні фіналісти Ukraine Global Scholars отримали у вигляді грантів на навчання в найпрестижніших вишах та школах світу.

Однією з них стала і 19-річна Тетяна Новосьолова. Вона отримала стипендію в $320 тисяч на навчання у Коледжі Сміт, який свого часу закінчили Ненсі Рейган та Барбара Буш. Тетяна розповіла свою історію.

Сьогодні більшість українців вважає, що аби сидіти за однією партою з нащадками президентів США, потрібно мати батьків-мільйонерів або ж народитися геніями. Але це зовсім не так!

Я навчалася й живу у маленькому селі на Полтавщині. Моїм батькам треба було б працювати більше ніж 60 років, аби оплатити моє навчання у Штатах. І це сталося б тільки в тому разі, якби вони відкладали на мою освіту весь свій заробіток. Однак завдяки українській неприбутковій організації Ukraine Global Scholars я та ще десятки українських учнів та учениць із простих сімей отримали можливість здобувати топову освіту безкоштовно.


Як UGS допомагає учням здобувати стипендії у престижних вишах світу


Програма UGS була заснована українцями та українками, які теж свого часу отримали гранти на навчання в престижних вишах світу, а тепер прагнуть зробити свій внесок у розвиток України. У ролі керівників та менторів програми вони діляться своїми історіями вступу та цінними порадами з талановитими учнями з усієї країни.

За 5 років своєї діяльності UGS допомогла вибороти стипендії на навчання загальною сумою в понад $25 млн 85 українським учням.

Здебільшого UGS допомагає отримати гранти на навчання в приватних американських закладах освіти, які виділяють лише кілька повних стипендій міжнародним студентам на рік. Переконати приймальну комісію в тому, що такої можливості вартий саме ти — непросто.

Серед фіналістів програми — переможці міжнародних олімпіад з математики, юні художники, лауреати пісенних конкурсів, майбутні політики, талановиті інженери, соціальні активісти. Усі вони наразі навчаються у престижних школах-пансіонах, таких як Академія Філліпса (Phillips Academy Andover), Академія Дірфілд (Deerfield Academy), Чоат Розмарі Холл (Choate Rosemary Hall) тощо, а також у таких топових вишах, як Гарвард, Стенфорд, Йельський університет, Масачусетський технологічний університет, Колумбійський університет та інших.


Як біологія, академія лідерства та марафон привели мене в американський коледж


Декілька років тому я не уявляла, що в списку фіналістів Ukraine Global Scholars може з’явитись і моє ім’я. У старших класах школи я серйозно зацікавилася біологією. Брала участь в олімпіадах, в національних і міжнародних конкурсах та конференціях і навіть здобувала призові місця. Але навчання за кордоном як мету для себе ніколи не розглядала.

Про існування UGS я знала давно, але ризикнути й подати заявку на участь вирішила тільки після закінчення школи, навчаючись в Українській Академії Лідерства.

Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це річна програма особистісного розвитку. Тут молодь відвідує лекції з історії, політології, основ менеджменту та маркетингу, вивчає психологію людини, працює над соціальними проєктами. Навчаючись в УАЛі, я навіть пробігла свої перші 10 км та, що найважливіше, познайомилася з неймовірно сильними і натхненними людьми з усієї України.

Набравшись сміливості та зрозумівши, що я хочу здобути найкращу освіту і потім розвивати свою країну, я відправила заявку в UGS. На початку літа 2019 року я дізналась, що стала частиною великої родини Ukraine Global Scholars. Так розпочався мій шлях до навчання в Коледжі Сміт. Свій лист-запрошення від омріяного навчального закладу я отримала у 19 років. І хоча більшість моїх однокласників уже навчаються на другому курсі університетів, я почуваюся на своєму місці.


Чому я обрала саме Коледж Сміт


Коледж Сміт (Smith College) — приватний жіночий американський коледж, розташований у місті Нортгемптон, штат Массачусетс. Свого часу тут навчалися письменниці Маргарет Мітчелл та Сильвія Плат, перші леді Америки Ненсі Рейган та Барбара Буш.

Я вступила до Smith College протягом ранньої хвилі подачі, коли студенти обирають один вищий навчальний заклад і подаються туди раніше за всі інші коледжі. Усього в моєму списку було десь 16 вищих навчальних закладів, але, оскільки мені вдалося потрапити у мій пріоритетний коледж з першого разу, уже в грудні весь аплікаційний процес для мене закінчився.

Звісно, у кожного — свої фактори вибору начального закладу. Для мене найважливішими були такі:

  • наявність повних стипендій для міжнародних студентів.
  • вільний вибір курсів.
  • наявність спеціальності, яка мене цікавить;
  • соціальне середовище та атмосфера.

Оскільки Сміт входить у консорціум із чотирма іншими коледжами в Массачусетсі, я отримаю доступ до всіх лекцій, бібліотек та інших ресурсів одразу в п’яти американських вишах. Окрім цього, як і більшість інших приватних навчальних закладів, Коледж Сміт повністю оплачує річне або семестрове навчання поза Сполученими Штатами Америки протягом третього курсу.

Також правила закладу дозволяють вільно обирати курси: лише третина з них протягом чотирьох років бакалаврату має стосуватися вашої спеціалізації, а от інші можуть бути з абсолютно інших сфер. Я планую спеціалізуватись у когнітивній нейробіології, але також хочу брати курси в департаментах філософії, логіки та іноземних мов. Родзинкою мого коледжу є власний центр лінгвістики, де, окрім популярних іноземних мов, можна також вивчати фінську, грузинську, урду, ісландську та навіть українську.

Я отримала грант на навчання в коледжі США: історія фіналістки UGS 1
Коледж Сміт (США)


Етапи вступу до закордонних закладів освіти


Щоб вступити до іноземної школи чи університету, потрібно пройти декілька етапів:

  • скласти необхідні тести на знання англійської мови та математики (SAT, TOEFL);
  • заповнити аплікаційну форму;
  • написати есе про себе та свій життєвий досвід;
  • пройти Skype-співбесіду з представниками шкіл та університетів.

В EnglishDom можна підготуватись до складання міжнародних іспитів з англійської індивідуально з викладачем по Skype.

Деталі

Пишемо есе

Робота над есе — один із найцікавіших і найважливіших етапів. Тут у вас є шанс розповісти свою унікальну історію, розказати про те, чим ви живете, що вас мотивує, із якими викликами ви стикалися, які проблеми прагнете розв’язати. Для приймальної комісії дуже важливим є розуміння того, яка ви людина поза цифрами та переліком ваших досягнень.

У своєму есе я намагалася пояснити, чому прагну вивчати саме нейробіологію та когнітивну науку, а також розказати про те, як можливо застосувати ці знання в боротьбі з масовою пропагандою та політичними маніпуляціями.

Однак насправді ваше есе може бути про що завгодно, якщо це справді важливо для вас. Так, Євгенія Дуброва, фіналістка UGS 2016 і студентка Dartmouth College, розповіла в есе про одну з найважливіших у її житті рушійних сил — письмо: «Я пояснила мою раптову зміну інтересів від науки до креативного письма, та, що більш важливо, намагалася передати, наскільки я люблю письмо та літературу».

Андрій Чемерисов, фіналіст UGS 2019 і студент University of Pennsylvania, поділився у своєму есе історією створення власної техкомпанії з розробки комп’ютерних ігор.

Вікторія Захарова (UGS 2019) вразила приймальну комісію своєю історією боротьби з техногенним забрудненням її рідного Кривого Рогу. Це відкрило їй двері до навчання у Swarthmore College.

Готуємося до тестування

Паралельно з написанням есе фіналісти/ки активно готуються до складання тестів. Обов’язкових тестів два: SAT (тестування математики та англійської) та TOEFL (тест на знання англійської). Фіналісти, які подаються в коледжі, також складають додаткові екзамени на знання вже в конкретних предметах. Я обрала біологію та математику поглибленого рівня.

UGS допомагає готуватись до SAT та TOEFL протягом літньої онлайн-школи. Але кінцевий бал на фінальному тесті залежить від наполегливості та самодисципліни. Навіть якщо спочатку ваші результати пробних тестувань не дотягують до необхідного рівня, абсолютно реально суттєво покращити їх протягом декількох місяців. Звичайно, потрібно бути готовим витрачати на це по 6-8 годин щодня, але результат того вартий.

Вчимося проходити Skype-інтерв’ю

Skype-інтерв’ю — також не менш важливий, а іноді й вирішальний етап аплікаційного процесу. У той час як деякі університети їх не пропонують узагалі, для приватних шкіл це вагомий фактор у процесі оцінювання кандидата. Протягом аплікаційного процесу вам доведеться пройти близько 15 таких інтерв’ю із різними навчальними закладами.

Я би порадила якомога більше тренуватися з друзями, менторами або вчителями, адже такий досвід дасть змогу почуватися більш впевнено під час численних віртуальних співбесід. Важливо також пам’ятати, що ваша життєва історія є унікальною, а інтерв’ю — іще один шанс про це розповісти.


Стажування для фіналістів Ukraine Global Scholars


За умовами програми протягом п’яти років після випуску з вищого навчального закладу фіналісти Ukraine Global Scholars мають повернутися до України. І щоб уже напрацьовувати професійні контакти, вони щоліта проходять стажування в найкращих українських та міжнародних компаніях з офісами в Україні. Наприклад, East Europe Foundation, Transparency International, Kyivstar, Mazars Ukraine, Deloitte тощо. А також розвивають свої соціальні проєкти як, наприклад, освітня онлайн-платформа Мавка.

Зараз Ukraine Global Scholars якраз у пошуках соціально відповідальних компаній, які можуть запропонувати програму стажування цього літа. У зв’язку з карантином, воно може відбуватись онлайн. Більше про умови стажування можна дізнатися за посиланням. А за деталями звернутися до Юлії Лемеш, президентки Фонду в США — [email protected].

Теж хочете змінювати країну на краще?

У нас багато менеджерських, змінотворчих, освітніх вакансій у громадських та державних організаціях, топових компаніях, IT-сфері, креативних індустріях.

Вакансії

Читайте також

Gap year: три історії людей, які не побоялись «втратити» рік

Які навички варто розвивати, щоб бути успішними у майбутньому

Як отримати профіт від навчання в університеті?

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Больше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: