Український сервіс Freelancehunt провів дослідження серед своїх користувачів і з’ясував, які переваги фрилансу вони для себе бачать та як така форма зайнятості впливає на особисте життя й професійний розвиток. Ділимося результатами опитування.
Як показало дослідження, за період повномасштабної війни серед українців значно зріс попит на фриланс. Так, з-поміж користувачів найбільшого українського сервісу для фрилансерів Freelancehunt — майже 41% тих, хто зареєструвався на сервісі та перейшов на фриланс під час війни. Ще 16% створили профіль на сайті давно, але активно працювати почали після вторгнення. Як наголошують організатори дослідження, для багатьох фриланс став рятувальним колом, оскільки значна частина людей через війну втратила роботу.
Про переваги фрилансу
Серед причин, з яких люди обирають фриланс, найважливішою є бажання збільшити свій заробіток (27,38% опитаних). Також спеціалістів приваблюють гнучкий розклад і свобода обирати, з ким та над якими проєктами працювати.
Читайте також: На яких фриланс-спеціалістів зріс попит під час війни: дослідження
Попрацювавши якийсь час на фрилансі, учасники опитування помітили й додаткові переваги такого формату роботи. Зокрема, вони зазначають, що з’явилось більше часу на сім’ю, навчання та відпочинок, поліпшився загальний емоційний стан.
Враховуючи все перелічене, більшість респондентів (72%) готові рекомендувати своїм друзям та знайомим переходити на фриланс, і лише 22,8% не рекомендують.
Про майбутнє фрилансу
На думку опитаних спеціалістів, ринок фрилансу в Україні зростатиме, зокрема внаслідок розвитку цифрових технологій та появи нових спеціалізацій. Але водночас конкуренція також зростатиме. Лише 2,28% опитаних вважають, що попит на фрилансерів зменшиться через зростання кількості повноцінних робочих місць.
«Фриланс для спеціалістів — це можливість самому визначати, що робити, коли та за яку вартість. Саме ці 3 фактори підвищують попит на віддалену роботу серед виконавців, а війна стала каталізатором, який пришвидшує розвиток ринку фрилансу в Україні. У найближчі кілька років ми очікуємо на зростання ринку в кілька разів унаслідок збільшення попиту серед малого і середнього бізнесу в Україні та світі на талановитих українських виконавців», — зазначає керівник Freelancehunt Валентин Зюзін.
Читайте також: Повернення до офісів стає для працівників проблемою: що пішло не так
Фриланс не для вас?
Шукайте пропозиції роботи в офісі або в гнучкому форматі.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.