Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що читати цього літа: 20 нон-фікшн новинок про їжу, правила та професії майбутнього

06.06.24 Розвиток 19 хв читання

Проглянули сайти українських видавництв та зібрати для вас нон-фікшн новинки для корисного читання літніми вечорами. Як завжди зосередилися на книжках для саморозвитку, проте цього разу також багато видань про історію й культуру України та світу.

pravyla
Лоррейн Дастон
«Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше»
— «Лабораторія»

Правила впорядковують майже кожен аспект нашого життя. Вони визначають наш робочий час, диктують, як ми водимо машину і накриваємо на стіл, організовують наше життя від народження до смерті. Історикиня Лоррейн Дастон описує еволюцію цих правил від давнини до сучасності. Вона яскраво ілюструє, як вони можуть змінюватися, наприклад, гнучкі ставати жорсткішими. Також вона досліджує, коли правила працюють, а коли — ні, та чому деякі пов’язані з правилами філософські проблеми такі ж давні, як і сама філософія, а інші — такі ж сучасні, як комп’ютери.

knyga
Ендрю Петтіґрі
«Книга на війні. Бібліотеки й читачі воєнного часу»
— «Лабораторія»

Зазвичай не говорять про книги та війни в одному контексті — перші належать до найвидатніших винаходів людства, а другі — до найстрашніших. Але ці дві теми тісно переплетені між собою, і книжки часто опиняються на передовій. Особливо гостро це відчувається в епоху сучасних воєн. Професор сучасної історії Ендрю Петтіґрі відкриває дивовижні шляхи, якими писемна культура — від путівників і наукових праць до Бігглза й Анни Франк — формується під впливом масштабних збройних конфліктів.

tyudory
Сара Ґріствуд
«Закохані Тюдори. Як любили і ненавиділи в середньовічній Англії»
— «Лабораторія»

Чому Генріх VIII одружувався шість разів? Чому Анні Болейн довелося померти? Чи правда, що придворні Єлизавети I вітали її як богиню, яка зійшла на землю? Виявляється, що драми куртуазного кохання та лицарське благородство існували не тільки в старих легендах про часи короля Артура, а чимало століть по тому. У книзі англійська журналістка і письменниця Сара Ґріствуд аналізує, як романтичні обсесії творили й руйнували династію Тюдорів та врешті почасти визначили історію світу. 

kuli
Наталя Корнієнко
«Слова і кулі»
— Vivat

З початком повномасштабної війни Росії проти України сотні українських письменників і журналістів долучилися до Збройних сил або взялися за активну волонтерську роботу для забезпечення армії. «Слова і кулі»* — це 24 інтерв’ю з такими людьми, зокрема з загиблими Вікторією Амеліною та Максимом Кривцовим, а також Андрієм Любкою, Тетяною Огарковою та Володимиром Єрмоленком, Олександром Михедом тощо. Передмову написав Сергій Жадан.

* Книжка опинилася в переліку видань, які були знищені внаслідок російського удару по друкарському цеху підприємства «Фактор-Друк», що в Харкові. Через ці обставини дата виходу видання наразі невідома, проте оформивши передзамовлення, ви підтримаєте видавництво.

taro
Аліна Шубська
«Таро від першої особи. 78 добрих передвісників»
— Vivat

Книжка, яка має бути в кожного, хто починає свою подорож у захопливий всесвіт карт таро. Авторка подає інформацію простою мовою: значення кожної з карт, ґрунтовне авторське тлумачення енергій та архетипів тощо. Видання оздоблене класичними ілюстраціями Памели Колман-Сміт та містить наприкінці глосарій. 

Нещодавно ми поговорили з авторкою книги — тарологинею Аліною Шубською — та дізналися, як це — практикувати таро та вважати це своєю професією.

Читати

zemli
Тімоті Ґартон Еш
«Рідні землі. Історія Європи через особисте сприйняття»
— Vivat

Якою є сучасна Європа та її середньостатистичний мешканець? Куди рухається континент і яке майбутнє на нього чекає? Який вплив матиме жорстока війна, розпочата росією у 2022 році? Які наслідки матиме «брекзит» та відкат від демократії в Угорщині та Польщі? Британський історик, журналіст та письменник Тімоті Ґартон Еш пропонує ґрунтовне дослідження Європи в розрізі часу, побудоване на основі фактів, споминів, щоденникових записів та розмов зі звичайними людьми та лідерами європейських країн. 

arhitektura
Сьюзі Годж
«Коротка історія архітектури»
— «Видавництво Старого Лева»

Доступний та лаконічний путівник у світ архітектури, в якому йдеться про 50 визначних об’єктів — від стародавніх пірамід до сучасних високо­технологічних хмарочосів. У книзі описуються використані у будівництві матеріали, елементи дизайну та архітектурні стилі споруд, що допомагає читачеві ліпше зрозуміти світ будівель довкола себе.  

kino
Ольга Бірзул
«Твоя книга про кіно»
— «Видавництво Старого Лева»

Як з’явилося й еволюціонувало кіно? Як воно віддзеркалює наші страхи та мрії, а також впливає на масову свідомість? Як працює сучасна кіноіндустрія? І які професії необхідні в кіновиробництві? Ольга Бірзул, кураторка кінопрограм і культурна менеджерка, розповідає про все це, а крім того рекомендує цікаві фільми до перегляду й пояснює, як створити власні колекції улюблених стрічок. Книжка прокачає ваші глядацькі навички та емоційний інтелект, а ще надихне більше дізнатися про кіномистецтво.

zhyvi
Олександр Михед, Павло Михед
«Живі. Зрозуміти українську літературу»

Микола Гоголь, Василь Стефаник, Олена Теліга, Іван Багряний, Михайло Коцюбинський, Микола Хвильовий — класики, про яких, здається, ми знаємо все. Однак, що буде, якщо читати їхні твори, як уперше? Олександр і Павло Михеди, син і батько, письменник і літературознавець, запрошують у мандрівку двома століттями української літератури — від розповідей про життя класиків до розмови про покоління українців, на чию долю щоразу випадають жахливі випробування.

bouly
Джо Галін
«Розум & боули: посібник із свідомого харчування та приготування їжі»
— «Видавництво Старого Лева»

Ця книжка не про дієти чи схуднення. Вона не про те, як стати веганом чи як більше ніколи не їсти шоколад. Вона не дає дієтичних рекомендацій та не розповідає про те, як готувати бездоганні страви мішленівського рівня з нечуваних екзотичних інгредієнтів, які навіть вимовити складно. Це книга про самоусвідомлення, турботу про себе і гру з ідеєю, що їжа, яку ми споживаємо, є частиною близьких відносин між людиною та землею. Через це вона дає можливість свідомо дослідити власні звички та стосунки з їжею і надихає на створення яскравих боулів із корисних та смачних продуктів.

asystent
Петро Синєнуб
«PRO якості бізнес-асистента»
— «Наш Формат»

Першокласний помічник звільняє керівника від мікроменеджменту, і той може зосередитися на стратегічних завданнях бізнесу, а також отримує більше часу на родину й хобі. Але як стати таким асистентом і за якими критеріями керівникові добирати собі помічника? Автор пропонує 26 розділів — практичних кроків, як розвинути риси першокласного асистента. Від чітких домовленостей і долання конфліктів до презентацій, організації відряджень та планування графіків роботи. 

mozok
Тьяґо Форте
«Запасний мозок. Як організувати цифрове життя і розвантажити голову»
— «Наш Формат»

Статистика засвідчує, що офісні працівники близько 26% часу присвячують систематизації інформації. А що як вивільнити цей час і використати його на творчість, хобі, сім’ю, нові враження? Саме такий підхід пропонує Тьяґо Форте, експерт із продуктивності та аналітик у Кремнієвій долині. У книжці він розповідає про метод ЗОРЯ, систему ПАРА, урок від Річарда Фейнмана, звички цифрової організації та наводить 12 практичних кроків, щоб запустити свій «запасний мозок».

navigator
Вадим Арістов, Галина Качур, Ярослав Грицак
«Навігатор з історії України. Русь»
— «Портал»

Навігатор охоплює IX–XIII століття — період, за який у Східній Європі й зокрема на теренах сучасної України трапилося чимало карколомних перетворень: виникла руська державність, на українські землі прийшли цивілізація, писемність і християнство, розвинулася оригінальна давньоруська культура, виникли Київ, Чернігів, Володимир та інші міста. Автори не просто переповідають історію Русі, а й розвінчують міфи, із нею пов’язані, проводять паралелі зі світовими процесами й навчають краще розуміти історичні контексти. 

kolory
Ліатріс Айзмен, Кіт Рекер
«Pantone: двадцяте століття у кольорах»
— ArtHuss

Для цієї книги досвідчені працівники Pantone і знавці кольору Ліатріс Айзмен та Кіт Рекер обрали понад 200 іконічних творів мистецтва, виробів, предметів декору й моди, що унаочнюють палітри, які складали візуальний образ кожного окремого десятиліття. Видання описує соціальні перипетії нещодавньої історії в таких словах і відтінках, які пропонує тільки Pantone. Книга буде корисною всім, хто прагне поглибити своє розуміння кольору. 

foto
Софі Говарт, Стівен Макларен
«Вулична фотографія сьогодні»
— ArtHuss

Видання об’єднало 43 сучасних митців, які документують повсякденність під різними кутами. Серед них — видатні майстри, члени міжнародної фотоагенції Magnum, зокрема, Брюс Ґілден, Мартін Парр, Алекс Вебб, а також інші фотографи з різних країн, кожен з яких презентує унікальне бачення світу. Книга містить есеї про стиль і філософію митців, їхні розповіді про створення відомих фотографій та найнагальніші проблеми професії. Все це доповнює 301 кольорова фотографія. 

profesii
Сандрін Пуверро
«Професії майбутнього»
— #книголав

Світ, у якому ми живемо, стрімко змінюється, а особливо це стосується професій — постійно виникають нові напрями, у яких можна було б розвиватися. «Професії майбутнього» — це путівник, що допоможе підліткам обрати свій кар’єрний шлях; розповість, якими будуть професії в майбутньому і які з них уже існують. У книжці розглядаються сім сфер діяльності: від будівництва до маркетингу, з описами можливих посад та розвитку на кожній із них.

angl
Артем Редванський
«Вивчи цю кляту англійську!»
— #книголав

51 порада від поліглота та українського блогера-мільйонника Артема Редванського допоможе зробити відчутний ривок у вивченні англійської. Це підручник для дорослих, що вміщає найефективніші методи опанування мови. Написаний просто, без «води» та хитромудрих слів, із купою смішних та пікантних жартів 18+.

pravyla 1
Річард Темплар
«Правила всього»
— «КМ-Букс»

Ця книга є збіркою з 10 головних правил із кожної з попередніх книг автора, що охоплюють широкий спектр тем — робота, менеджмент, життя, багатство, виховання дітей, любов і багато інших. Книга стане у пригоді всім, хто бажає покращити різні аспекти свого життя. Жодних чарівних трюків — тільки здоровий глузд і дрібка мотивації. 

samodopomoga
Том Батлер-Боудон
«50 видатних творів. Самодопомога»
— «КМ-Букс»

Вже написані тисячі книг із самодопомоги й особистісного розвитку, й кожна з них розкриває секрет успіху, самореалізації та щастя. Автор проробив величезну роботу, щоб упорядкувати основні ідеї та методи з «літератури про можливості». Він розглядає 50 класичних творів — від давніх учень Будди та Лао-цзи й праць Бенджаміна Франкліна та Семюела Смайлза з формування характеру до сучасних бестселерів, як-от «Емоційний інтелект», «7 звичок надзвичайно ефективних людей», «Принцип 80/20».

krym
Гульнара Абдулаєва
«Історія Криму. Коротка оповідь великого шляху»
— «Віхола»

Від таврів, племінних союзів і перших античних міст до депортацій, репресій та зрештою окупації. Історикиня Гульнара Абдулаєва у своїй книжці змальовує тисячолітню історію Криму — від найдавніших часів і до сьогодні. Знайомить читача з кримськими татарами, караїмами й кримчаками, розповідає, ким були уруми та як припинило своє існування Кримське ханство.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій від крутих українських та міжнародних компаній 👉

Вакансії

Читайте також

Як повернути собі звичку читати: прості поради експертки з читання

Читати, щоб пам’ятати: добірка книжкових новинок про повномасштабну війну в Україні

Що читати, щоб усе встигати: 6 книг про продуктивність

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.