Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що почитати зимового вечора: 20 новинок від видавництв про дизайн, мотивацію і не тільки

27.12.23 Розвиток 19 хв читання

За нашою сезонною традицією пробіглися сайтами українських видавництв, щоб зібрати для вас нон-фікшн новинки. Фокус, як завжди, — на книжки для саморозвитку, кар’єри та підвищення ерудиції, хоч це й далеко не вичерпний список усього, чим радують нас українські видавці.

Орися Демська
«Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга»
— Vivat

У цій книзі українська лінгвістка, докторка філологічних наук Орися Демська розповідає про зародження й розвиток української мови від індоєвропейської прамови до наших днів, її взаємодію з іншими мовами, історію взаємозбагачень, непримириме протистояння з російською і перебіг лінгвоцидів, із яких вона все ж таки вийшла переможницею.

Деніел Пінк
«Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує»
— «Лабораторія»

Більшість людей вірить, що найкращий спосіб мотивації — це винагорода або покарання. Деніел Пінк доводить, що цей підхід — помилковий. У своїй книжці він пояснює, що джерелом мотивації є третій драйв — наші вроджені потреби самотужки керувати власним життям (автономія), удосконалюватись та творити (майстерність), й покращувати світ навколо (мета).

Річард Ферт-Годбіхер
«Історія емоцій. Походження людини (розумної) емоційної»
— «Лабораторія»

Спираючись на психологію, нейронауку, філософію, мистецтво та історію релігії, Річард Ферт-Ґодбіхер яскраво ілюструє, як наше розуміння та емоційний досвід змінювалися з часом і як наші почуття формували нас і світ, у якому ми живемо. Від Стародавньої Греції до Африки, від Японії до Османської імперії й аж до Сполучених Штатів — це захоплива мандрівка неосяжним, але дуже емоційним світом.

Марія Титаренко
«Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису»
— «Лабораторія»

Письменниця, експертка з комунікацій й медіадослідниця Марія Титаренко зібрала 50 різноманітних авторських вправ із творчописання. Як побудувати текст? Як знайти власний стиль? Як перевірити самого себе? І нарешті — як писати ще краще? За допомогою різних технік і прийомів ця книжка допоможе вам прокачати власні навички.

Раджа Раджаманнар
«Квантовий маркетинг. Новий спосіб мислення»
— «Наш Формат»

Маркетолог, мислитель-новатор і трансформаційний бізнес-лідер Раджа Раджаманнар розповідає, що робити маркетологам, керівникам, власникам компаній, коли класичний маркетинг перестає працювати. Автор не відкидає набутків маркетингу, а навпаки — бере їх за основу і збагачує технологіями. Після цієї книжки вас не лякатимуть думки про ШІ, блокчейн, дрони, голографічні проєкції, віртуальну реальність тощо.

Рік Рубін
«Творчий акт: спосіб буття»
— «КСД»

Рік Рубін — найвпливовіший продюсер останніх 20 років за версією MTV. Його творчий метод — допомогти кожному переступити через нав’язані очікування й відновити стан невинності, у якому несподівані відкриття стануть неминучими. Рік Рубін переконливо доводить: творчість — це не професія і не результат, а спосіб сприйняття світу, і кожному під силу знайти у своєму житті достатньо місця для неї.

Джулі Сміт
«Чому мені раніше цього не казали? Стратегія спокійного життя в буремні часи»
— «КСД»

Життєві проблеми й турботи повсякчас розхитують емоційний фон та психічне здоров’я. Докторка Джулі Сміт чудово розуміє ваш стан. І має у своєму арсеналі набір терапевтичних інструментів для подолання будь-яких життєвих негараздів, критики, депресії, демотивованості, для зміцнення впевненості в собі та психологічної стійкості навіть у найважчі часи. 

Френк Фіґлузі
«Система ФБР. Кодекс досконалості наймогутнішого відомства США»
— «Наш Формат»

За 25 років роботи у ФБР Френк Фіґлузі досконало вивчив причини того, чому хороші люди роблять погані вчинки. Він переконаний, що справа переважно в системі, яка на рівні цінностей, правил чи практик дозволяє або навіть спонукає до порушень. У своїй книжці автор відверто говорить про успіхи й невдачі агентів ФБР усіх рівнів, аналізуючи їх з погляду «Системи ФБР»: семи стовпів, на яких тримається Бюро. 

Сергій Плохій
«Російсько-українська війна: повернення історії»
— «КСД»

Сергій Плохій, один із провідних істориків України, вичерпно аналізує повномасштабне вторгнення росії, його витоки, перебіг та можливі результати. Чому Путін наважився розпочати війну? Як українцям вдається чинити такий шалений опір «другій армії світу»? Як на тлі всіх цих подій відбувається об’єднання Заходу й повна ізоляція росії? І якими будуть наслідки війни для України, Росії, Європи та світу в цілому?

Раян Голідей
«Відвага кличе. Доля допомагає хоробрим»
— «Наш Формат»

Раян Голідей розглядає сміливість як першу з античних чеснот і вибір складного, але високого шляху. Він звертається до історії та літератури, вигаданих і реальних героїв, звільнення від рабства й руху за рівні права. Що мотивує виявляти нечувану сміливість, жертвувати життям заради цінностей та інших людей? Це книга для тих, хто хоче навчитись перемагати страх і проявляти мужність у повсякденному житті.

Ден Кеннеді
«Потужні презентації»
— «Фабула»

Це книга про те, як навчитися створювати та проводити потужні презентації для будь-яких цілей — стільки, скільки вам потрібно, і так часто, як це необхідно. У ній ви знайдете поради від людей, які досягли успіху завдяки вмінню виступати перед різноманітними аудиторіями. Книжка буде корисною для всіх, хто прагне опанувати майстерність переконливо доносити власні думки.

Джекі Гіґґінс
«Чому це не повинно бути у фокусі: доступно про сучасну фотографію»
— ArtHuss

У цій книзі Джекі Гіґґінс цікаво та інформативно розповідає про сучасну фотографію. На прикладі 100 ключових фотографів авторка досліджує, що стало натхненням для їхніх робіт, та як саме вони були створені. Джекі Гіґґінс пояснює значення цих унікальних світлин, та чому вони розмиті, переекспоновані або «погано» скомпоновані. Авторка раз і назавжди доводить, що мистецтво фотографії набагато складніше, ніж здається на перший погляд.

Дональд А. Норман
«Дизайн для кращого світу: Значущий, стійкий, орієнтований на людство»
— ArtHuss

Сьогоднішній світ — це безлад, — вважає Дон Норман. Але ми можемо це змінити, впливаючи на людську поведінку. У своїй книзі він описує три основні аспекти дизайну, для кращого світу: значущість, стійкість, орієнтованість на людство. «Дизайн для кращого світу» відкриває очі на те, що ми робимо не так, а також дає чіткі, аргументовані інструкції, як зробити світ кращим.

Тім Кантофер
«Депресія — прокляття сильних. Як боротися з найпоширенішою хворобою в світі»
— «КМ-БУКС»

Депресія — небезпечна хвороба, і здебільшого тому, що часто недооцінена. Недарма кажуть, що лиш той перемагає у двобої, хто знає про ворога все, і саме тому доктор психіатрії із багаторічним стажем Тім Кантофер і написав цю книжку. На прикладах його пацієнтів ви дізнаєтеся про механізми виникнення депресії, розглянете можливі шляхи її подолання та навчитеся жити після відновлення так, щоб мінімізувати можливість повернення недуги. 

Макс Кідрук
«Теорія неймовірності. Сімдесят історій про все на світі»
— «Бородатий Тамарин»

Книга містить сімдесят історій, які розвінчують розповсюджені міфи, а також пояснюють різноманітні технології, події та явища з погляду науки. Якими насправді були тиранозаври, чому не варто будувати сонячні електростанції в Сахарі, чи існують додаткові просторові виміри тощо. Всі ці історії прості та лаконічні, й водночас — вони вражають. Щось таке, чим можна похизуватися на побаченні або ж обговорити з друзями.  

Генрі Марш
«І наостанок»
— «Видавництво Старого Лева»

Це відверта, світла і пронизлива книжка про життя, смерть і те, що, зрештою, має значення. Генрі Марш — нейрохірург із багаторічним стажем, уже на пенсії. Він боровся за людські життя, а тепер сам опинився в ситуації, що може стати його смертним вироком. У цій книжці він пише про заплутаний шлях від лікаря до пацієнта, бо тепер він — уже не в лікарському халаті, а на картці хворого — його прізвище. 

Дар’я Анцибор
«Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят»
— «Лабораторія»

Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової. Яких символів сповнене традиційне й сучасне українське Різдво? Чому ми чекаємо Миколая і який він має зв’язок із Сантою? Хто такий Дід Мороз і чи правда, що він — повністю продукт радянської культури? На ці та інші запитання відповідає ґрунтовне дослідження антропологині Дар’ї Анцибор.

Марк Шульц, Роберт Волдінґер
«Щасливе життя. Уроки найдовшого в світі дослідження щастя»
— «Лабораторія» 

У чому ключ до щасливого життя? Це питання, яке хвилює усіх нас. Майже 80 років пішли на з’ясування формули задоволеності життям, гарного самопочуття, здоров’я та довголіття. Керівники Гарвардського дослідження розвитку дорослих Роберт Волдінґер і Марк Шульц представляють науковий погляд на те, що робить нас щасливішими у різному віці та від чого найбільше залежить наш добробут. 

Ростислав Семків
«Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)»
— «Темпора»

Класицизм, романтизм, реалізм, модернізм, постмодернізм — у школі нас вчили, що культура розвивалася саме так. Ростислав Семків переконує: усе не так просто і значно цікавіше. Рухаючись від майже романтика Сковороди до часом постмодерніста Жадана, він пропонує інколи поглянути на стилі та напрями української літератури під незвичним кутом. 

Оксана Негрич
«Гінекологія без страху. Все, що варто знати про інтимне здоров’я»
— «Віхола»

У своїй книжці гінекологиня Оксана Негрич докладно знайомить кожну жінку з її ж власним організмом. Авторка детально описує не лише те, як працює жіноча репродуктивна система в цілому, а й зупиняється на найпоширеніших ситуаціях та міфах, пояснюючи жіночу анатомію та моменти, на які варто звертати увагу самостійно та на огляді у лікаря.

А якщо захочете надихнутись різдвяним та новорічним чтивом – ловіть підбірку улюблених книг від нашої команди.

Шукаєте роботу?

У нас на сайті багато вакансій на будь-який смак для фахівців різних професій 👉

Вакансії

Читайте також

Що почитати для святкового настрою: улюблені книги команди Happy Monday

Детективи, драма та фантастика про роботу і кар’єру: 20 рекомендацій від книжкових блогерів

Осіння добірка книжок: 20 нон-фікшн новинок від українських видавництв

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: