Повномасштабна війна вплинула на всі сфери суспільного життя, зокрема і роботу. Work.ua дослідив, як за останні 2 роки змінювалися зарплата, кількість пропозицій роботи, мова у резюме та вакансіях.
Кількість вакансій збільшилася, але не в усіх сферах
Від початку повномасштабного вторгнення за кількістю вакансій ринок праці відновився на 93%. Однак з-поміж 28 категорій на Work.ua лише у дев’ятьох роботодавці пропонують зараз більше вакансій, ніж у січні 2022 року.
Натомість у 19 категоріях у січні 2024 року пропозицій роботи було менше, ніж у січні 2022 року. Найповільніше відновлюється категорія «IT, комп’ютери, інтернет».
Нові суспільні виклики спричинили попит на військових, медиків та педагогів
У зв’язку з повномасштабним вторгненням на джоб-сайтах зʼявилися вакансії, яких раніше не було. Передусім це спеціалісти Сил оборони: бойовий медик, гранатометник, мінометник, пілот дрона тощо.
Стався помітний приріст вакансій для психологів (+136% у січні 2024 року до січня 2022 року) і психіатрів (+129%).Також зростає попит на фахівців з реабілітації та лікарів: масажистів (+69%), доглядальників (+67%), кардіологів (+67%), реабілітологів (+58%), хірургів (+56%), санітарів (+51%), асистентів стоматолога (+44%).
Вимушений виїзд українців за кордон спонукав попит на викладачів англійської (+40%), польської (+69%), німецької (+93%), французької (+200%), іспанської (+218%).
Найбільше падіння пропозицій роботи — у сфері IT: Front-end розробник (-81%), back end розробник (-75%), тестувальник (-63%) тощо. Також поменшало роботи для менеджерів з туризму (-62%), крюїнг-менеджерів (-56%), аналітиків 1C (-55%), архітекторів (-54%), дизайнерів інтер’єру (-53%).
Читайте також: Едіт Еґер відкрила українцям доступ до свого курсу про зцілення від травми
Зросла кількість пропозицій для ветеранів та людей з інвалідністю
Аналітика показує, що кількість вакансій для ветеранів збільшилася втричі. Водночас такі пропозиції роботи поки що складають 7% від ринку праці. Також від січня 2022 року вдвічі збільшилася кількість вакансій для пенсіонерів (близько 4% від ринку праці). Для людей з інвалідністю кількість пропозицій роботи зросла на 22%, для студентів — лише на 1%.
Середня зарплата збільшилася на 30%
Від початку повномасштабного вторгнення майже рік середня зарплата в Україні не змінювалася і становила 15 000 грн. Лише у січні 2023 року цей показник почав зростати. За останні 2 роки середня зарплата збільшилася на 30%. Цікаво, що в абсолютних цифрах найвищі доходи мають мешканці Київщини, однак тут зростання зарплат є найповільнішим.
Читайте також: Скільки заробляють HR та рекрутери
Відбулася дерусифікація резюме та вакансій
Компанії активно відмовляються від використання російської мови. У січні 2024 року абсолютна більшість вакансій, а саме 96%, були складені українською. Така ж тенденція спостерігається і в резюме від пошукачів. У січні 2024 року на сайті було розміщено усього 6% резюме російською, на противагу 47% у січні 2022.
Читайте також: Мова — маркер національної ідентичності
Шукаєте роботу?
Перегляньте актуальні пропозиції від роботодавців
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Які бенефіти пропонують своїм працівникам роботодавці: кейси 5 компаній