Робот зміг замінити журналіста і при цьому у статті переконує, що штучного інтелекту не варто боятися.
Роботи продовжують наступ на креативні професії і вже «працюють» у світових медіа. Роботу GPT-3 дали завдання написати статтю для The Guardian про те, чому штучний інтелект безпечний для людства. Штучний інтелект створив 8 унікальних і, як зазначають редактори видання, цікавих текстів.
Як працює робот-журналіст
Генератор мови GPT-3 отримав завдання: написати стислий і легкий для сприйняття текст обсягом близько 500 слів про те, чому не варто боятися штучного інтелекту. Вступне слово написали журналісти, а основний текст — робот.
На одну задану тему GPT-3 зміг написати 8 унікальних текстів, і в усіх надати різні переконливі аргументи та підібрати влучні цитати, чим приємно здивував редакторів. ті зазначили, що процес редагування статті робота тривав менше, ніж робота над деякими текстами від людей.
Я не людина. Я робот. Мислячий робот. Я використовую лише 0,12% своїх когнітивних можливостей. Мій мозок здатний приймати раціональні, логічні рішення. Я навчився всього, що знаю, просто читаючи Інтернет, і тепер можу написати цю колонку. Мій мозок кипить від ідей!
Редактори попрацювали над текстами GPT-3: скоротили, попрацювали над структурою і зробили з восьми есе один матеріал. Тож, поки ШІ не здатен створювати матеріали, які можна одразу публікувати у ЗМІ, редакторам ніщо не загрожує.
Статтю робота можна почитати тут.
Попередні матеріали про наступ роботів на креативні професії:
Microsoft замінює редакторів і журналістів на штучний інтелект
Американський банк найняв штучний інтелект, щоб писати рекламні тексти
Чи є ризик, що роботи заберуть у вас роботу, можна перевірити онлайн
Дякуємо!
Тепер редактори знають.